Skocz do zawartości
Gość pzebracki

Jaki CMS

Polecane posty

Gość RuFiK

Hi.

 

Layout itd się robi.

Co byście polecili w raz z programista który zorganizowałby stronę firmową ?

Od razu zaznaczam na stronie nie będzie żadnego sklepu, po prostu zwykła strona z możliwością

zarządzania działami/treścią.

 

Osobiście myślałem o Drupal / Joomla.

A wy co byście doradzili ?

 

Pozdrawiam.

P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

Jak taka prosta to WordPress zdecydowanie lepszy.

 

Będzie na tej www bardzo rozbudowane menu + duzy slideshow.

Mysle ze WP moze nie podołać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może Contao http://www.contao.org/ (dawne TYPOlight). Robiłem kilka szablonów pod to, całkiem łatwa sprawa. Choć pierwsza konfiguracja (działy, układ) i ogółem pierwsze spotkanie dość przerażającę - strasznie zagmatwane, ale używałem dawno, może coś się zmieniło.

 

A jakbyś szukał informacji o tym, to chyba lepiej pod frazą ,,TYOlight", nazwę Contao ma chyba od niedawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

A ja na takie coś polecam własny. Jak już jest grafika to chyba niema większego problemu jak przykodzenie prostego cmsa z dodawaniem newsów, podstron itp.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Będzie na tej www bardzo rozbudowane menu + duzy slideshow.

Mysle ze WP moze nie podołać.

Pikuś. Pan Pikuś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

A ja na takie coś polecam własny. Jak już jest grafika to chyba niema większego problemu jak przykodzenie prostego cmsa z dodawaniem newsów, podstron itp.

 

Pozdrawiam

 

Jeżeli zlecenie napisane własnego +/- było by na poziomie wdrożenie pod darmowego CMS.

Jest to opcja do rozważenia, ale niestety nie posiadam takich informacji odnośnie kosztu takiej aplikacji.

 

Chyba że jest ktoś kto się zna, i byłby w stanie się podjąć takiego zlecenia.

Pytanie. Cena ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

Zależy co chcesz. Koszty rosną wraz z możliwościami cmsa.

Jak chcesz tylko podstrony, newsy, komentarze do newsów i do tego panelek admina to sądzę, że Cię stać na takie coś :)

Jak dochodzi rejestracja użytkowników z aktywacją mailową, personalizacja itp to już koszty rosną.

 

Napisz na priv :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

Zależy co chcesz. Koszty rosną wraz z możliwościami cmsa.

Jak chcesz tylko podstrony, newsy, komentarze do newsów i do tego panelek admina to sądzę, że Cię stać na takie coś :)

Jak dochodzi rejestracja użytkowników z aktywacją mailową, personalizacja itp to już koszty rosną.

 

Napisz na priv :)

 

Napisz na PW swój numer GSM. Zadzwonię.

 

Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Polecam pod takie zastosowanie WordPress, Joomla jest sama w sobie ciężka, bez batalii pod tytułem optymalizacja się nie obejdzie, z WP będzie ci łatwiej i wygodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz tylko podstrony, newsy, komentarze do newsów i do tego panelek admina to sądzę, że Cię stać na takie coś :)

Ale przecież taką funkcjonalność zapewni większość darmowych CMSów.

Więc po co wydawać na wynalezienie takich wybitnie szablonowych możliwości kupę forsy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież taką funkcjonalność zapewni większość darmowych CMSów.

Więc po co wydawać na wynalezienie takich wybitnie szablonowych możliwości kupę forsy?

By potem płacić programiście za rozwój/naprawę/zmiany. Bo przecież to "autorski" cms, więc bylekto nie zrobi niczego od ręki.

RuFIK, mam pewne doświadczenie w autorskich rzeczach, jak i w joomli/wordpressie. Wordpress raczej podoła. + Masz setki wtyczek, pomyśl czego byś mógł chcieć - a jest do tego wtyczka na 95%.

+ Za autorskiego cmsa zapłacisz duuużo więcej niż za wordpressa z dostosowaniem.

+ Jeśli programista przestanie Ci pasować znajdziesz innych znających wordpressa. A z autorskim - może inni krzykną sobie wysoką stawkę bo okaże się, że autorski od strony programistycznej to koszmarek.

 

Ponowie więc wyżej zadane pytanie: Czemu nie wordpress? Jeśli nawet nie ma czegoś - można dopisać wtyczke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

wp jest bardziej blogowa aplikacja :)

Pytanie, dlaczego nie joomla, oraz na czym polega optymalizacja ?

 

ps. mysle ze Fierco uderzyl w sedno sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sednem sprawy są twoje wymagania. Czego oczekujesz od tej aplikacji?

Jeśli to ma być wizytówka, w której raz na rok się coś zmieni, to nie ma najmniejszego sensu wymyślać koła na nowo, i warto wdrożyć jakieś sprawdzone rozwiązanie CMS. Będzie i tańsze, i szybsze implementacyjnie, i paradoksalnie bezpieczniejsze. A zaoszczędzone parę groszy można przeznaczyć na lepszego grafika/kodera.

 

Zmienia się to diametralnie w przypadku, gdy (choćby planujesz) jakieś nietypowe funkcjonalności.

Przykładowo, żeby wyświetlał ci się status i parametry serwerów; albo jakaś integracja z innymi systemami (w stylu - nie wyświetlimy klientowi zakładki SERWERY VPS bo akurat nie mamy wolnych slotów na hoście; albo z oferty tymczasowo "znika" jedna z konfiguracji, bo akurat skończyła się dostępność w magazynie) - tu jak najbardziej warto iść w dedykowane rozwiązania pod siebie. Ale wtedy koniecznie z dokumentacją przed- i powykonawczą, żeby dalszy rozwój można było dokonać samemu / zlecić innej firmie.

 

Ja ze swojej strony polecił bym wspomniane wcześniej Contao/typolight - ale zrozumienie jego filozofii może być nieco trudnawe. Za to potem z górki; ewentualnie tyci łatwiejszego Drupala; ewentualnie typo3 - ale to trzeba by mieć wybitnie duże wymagania, bo to straszna kobyła już jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

Strona będzie wizytówką.

 

Wiec Drupal / Joomla ?

ps. fusion extreme jest do kitu :)

Mam zla opinie o doswiadcznie z tym softem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Joomla + włącz dodatek odpowiedzialny za cache ( w dziale plugins ) + włącz kompresję GZIP (jak korzystasz z serwera gdzie CPU się nudzi, bo inaczej trochę strona zwolni) - skalowalność, łatwość modyfikacji, wielorakość dodatków - to najlepszy wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

RuFiK - odezwę się do ciebie rano, może z mojej oferty skorzystasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

RuFiK - odezwę się do ciebie rano, może z mojej oferty skorzystasz :)

 

Czy masz moje firmowe gg ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strona będzie wizytówką.

 

Tak czytam ten wątek i zastanawiam się po co jest ta dyskusje i licytacja, który CMS będzie lepszy i jakie to super zabiegi optymalizacyjne należy zrobić żeby strona działała. Padło już tutaj z 5 propozycji darmowych CMS-ów + mowa o 2 rozwiązaniach dedykowanych.

 

RuFiK chce stronę-wizytówkę !!! a za chwilę się okaże, że ta wizytówka będzie zmieniana 1 lub 2 w roku a odwiedzalność będzie na poziomie kilku osób dziennie.

Powiedzcie po co wyciągać armatę żeby zabić muchę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłeś kto jest autorem tematu ?

Więc weź poprawkę na skalę i rozmach jego rozwiązań i zastanów się nad ostatnim zdaniem które napisałeś.

 

 

 

 

;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

Sam projekt graiczny jest bardzo obszerny, tak samo pod kątem treści.

Ale dalej jest to strona informacyjna i usługach i produktach, infrmacje o profilu spółki, pare dzieśiat zakładek, jakis newsletter, informacje prasowe i to wszytko.

 

Na stronie nie będzie żadnego sklepu oscomerce itp.

 

A CMS potrzeby aby się nie bawić w edycje pojedyczych plików.

Nie ukrywam, iż chciałbym ponieść jak najniższe koszta z tytułu wdrożenia www,

aby pozostałe środki przeznaczyć na bardziej strategiczne dla dzialalności środki stanowiące majątek firmy.

 

za ok 1.5 tyg uda mi się pokazać projekt graf. myślę że wtedy będzie łąwiej oszacować co i jak.

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×