Skocz do zawartości
Gość Hrymr

Serwery pod Hosting plików

Polecane posty

Gość Hrymr

Witam.

 

 

Tak jak w temacie. Chcę stworzyć stronę na, której będzie można przechowywać swoje pliki. Potrzebuje serwerów pod hosting. Każdy użytkownik będzie miał ograniczoną możliwość umieszczania swoich danych np. do 18 .Gb, pobieranie zaś bez limitu. W związku z tym mam pytania.

 

1. Jaki serwer polecilibyście ?

2. Czy można mieć parę z paru różnych firm ?

3. http://www.100tb.eu/ Myślałem o tym. Czy 100 Tb oznacza transfer czy możliwość przechowywania danych na stronie ?

4. Czy można wykupić po parę 100 Tb z jednej firmy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
1. z dużymi dyskami

Duże, to nie wszystko.

Potrzebne są wydajne dyski, kontrolery sprzętowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

100TB transferu w Europie za 650zl miesięcznie, jakoś to mnie śmieszy. Konkretny torrent mógłby być zainstalowany, ale i tak cięzko by było wykorzystać 100TB transferu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hrymr

Dzięki.

6 x 1000 Gb. Czy to oznacza ile danych mogę przetrzymywać na mojej stronie ?

Czy wiecie jaki serwery ma np. chomikuj ?

Czy moglibyście mi podać linki, serwery z, których mógłbym skorzystać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hrymr

Cytat "Zależnie od zastosowanego RAIDu, lub też jego braku."

Wciąż nie rozumiem. Czy mógłbyś mi powiedzieć ile dokładnie to jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Przeczytaj artykuł na wikipedii, to zrozumiesz o co mi chodziło.

 

Bez RAIDu uzyskasz 6 TB, (na osobnych dyskach)

 

 

Tutaj dobrym będzie RAID 10, uzyskasz wtedy 3TB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hrymr

Co dokładniej oznaczają serwery dedykowane ? Czy w takim wypadku jestem rozliczny za transfer jedynie ? Znalazłem taki o to opis.

 

 

 

Potrzebujących wielkich przestrzeni.Niekiedy bardziej chodzi o wielkie przestrzenie dyskowe na pliki niż o dużą moc procesora - w rozwiązaniu dedykowanym istnieje możliwość instalacji największych dysków, które pomieszczą nawet terabajty dowolnych danych.

 

 

Źródło - http://superhost.pl/hosting/serwery-dedykowane/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Btw. nie wiem czy wiecie ale 1005b to Polska firma prowadzi ją Dino z DediServ : )

 

Dediserv Dedicated Servers Sp. z o.o

located at 00-378 Warszawa, ul. Jaracza 3/49

NIP: 7010058737

Regon: 140844399

KRS: 000263205

Registered at the S?d Rejonowy dla m.st. Warszawy w WARSZAWIE, XII Wydzia? Gospodarczy KRS

Share Capital: PLN 50 000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hrymr

http://www.group5.pl/ - Polska firma.

 

Znalazłem ostatnio coś takiego. Nie wiem jeszcze jak jest z płatnościami bez tych limitów.

Pojemność - bez limitu. Brzmi ciekawie. Jak myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.group5.pl/  - Polska firma.

 

Znalazłem ostatnio coś takiego. Nie wiem jeszcze jak jest z płatnościami  bez tych limitów.

Pojemność - bez limitu. Brzmi ciekawie. Jak myślicie ?

 

Brak limitów to jeszcze większa ilość limitów. Tak zwany chłyt markłetingowi ;) Group5 nie zezwala na hosting plików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kierujesz ofertę serwowania plików dla klientów na terenie EU - ovh.pl jest bez konkurencyjne - szczerze polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Hrymr - marka group5.pl nie należy do polskiej firmy - pod marką group5.pl oferowana jest usługa skierowana do klientów z polski, ale właścicielem marki jest grupa inwestycyjna z USA.

 

@Lan Hikari - "Brak limitów to jeszcze większa ilość limitów" - mogę prosić o informację na temat tych limitów w porównaniu do "hostingu z limitem"?

 

W group5.pl jest regulamin, a w nim jest wyraźnie napisane czego nie dopuszczamy na naszych serwerach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Lan Hikari - "Brak limitów to jeszcze większa ilość limitów" - mogę prosić o informację na temat tych limitów w porównaniu do "hostingu z limitem"?

W group5.pl jest regulamin, a w nim jest wyraźnie napisane czego nie dopuszczamy na naszych serwerach.

 

Odniosłem się ogólnie do tematu. Chodziło mi właśnie o te ograniczenia. Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odniosłem się ogólnie do tematu. Chodziło mi właśnie o te ograniczenia. Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie ;)

 

No raczej nie odpowiedziałem sam sobie. W regulamine mamy zapis:

 

Przykłady nieakceptowanych treści:

Pirackie oprogramowanie

Oprogramowanie hakerskie i spamerskie

Strony i fora o tematyce - Warez, HYIP

Hosting plików – w tym plików graficznych, audio, video oraz plików archiwów

Mirrory i backup innych serwerów

Proxy – wszelkiego rodzaju

IRC – bramki i boty

 

I takowych serwisów nie hostujemy - zresztą jak większość firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No chyba właśnie o to chodzi, szczególnie o

Hosting plików – w tym plików graficznych, audio, video oraz plików archiwów

Mirrory i backup innych serwerów

Bo resztę to jeszcze niech tam - da się jakoś zrozumieć.

Ale blokady tych dwóch typów "stron" (choć tu powinno być - wykorzystania serwerów do tych celów) to właśnie cecha charakterystyczna hostingów "bez limitu".

I chyba o to chodziło Lan Hikariemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale my nie ukrywamy, ze tego typu serwisy nie będą u nas mogły być utrzymywane. Jeśli ktoś potrzebuje konta do tych celów to nie u nas - często sami odsyłamy tego typu klientów do innych firm gdzie mogą hostować takie serwisy.

 

Nie hostując wymienionych serwisów mamy w pewnym stopniu „święty spokój” w kwestii praw autorskich – co było głównym powodem wprowadzenia takowych zapisów, a nie chęć „limitowania” kogokolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Zaszyfrowany przez OpenSSL tar z backupem mojego serwera (dla wszystkich "postronnych" po prostu śmietnik) na pewno naruszy kwestię praw autorskich. Nie ma to jak dobre słowo poprawiające na dobranoc humorek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I chyba o to chodziło Lan Hikariemu.

Dokładnie o to chodziło.

 

Cóż. Zaszyfrowany przez OpenSSL tar z backupem mojego serwera (dla wszystkich "postronnych" po prostu śmietnik) na pewno naruszy kwestię praw autorskich. Nie ma to jak dobre słowo poprawiające na dobranoc humorek :)

 

;)

 

Odnośnie tematu:

Nie chcę specjalnie zniechęcać, ale polecam poczytać trochę w internecie o tego typu działalnościach, bo nie wyglądasz na specjaliste w tej dziedzinie. Zastanów się również czy jest sens prowadzenia czegoś takiego. Na start weź shareda, ale pierw zapytaj daną firme o hosting plików na wykupionym koncie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Nie hostując wymienionych serwisów mamy w pewnym stopniu „święty spokój” w kwestii praw autorskich – co było głównym powodem wprowadzenia takowych zapisów, a nie chęć „limitowania” kogokolwiek.

Firma hostingowa nie ma obowiązku sprawdzać klientów pod tym względem klientów, od tego są inne służby/instytucje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×