Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
klito

Problem z hostingiem czy łączem.

Polecane posty

Witam. Mam pytanie tu ogólnie do Klientów Głowa-Net(host-sms), wiem powinienem najpierw z supportem pogadać.

 

Od jakiegoś czasu w godzinach 19-23 Nie mogę wgrać plików przez FTP, Pliki wgrywa lecz po jakimś czasie wyskakuję Zonk " Przesyłanie pliku nie powiodło się, czy chcesz kontynuować" albo Zatrzymuje się na jakimś pliku i jest 0 % postępu . Czasami zdarza się, że dostaje komunikat " Polecenie PORT nie powiodło się" . Takie komunikaty mam tylko w host-sms . Moje łącze to (Netia do 6 mb, Linia TP, Router badziewiasty za 1 zł) .

 

Poradzicie coś ?

 

Czasami jest do denerwujące .

 

P.S. Używam TC jak i normalnie ftp://adres_ip

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj klienta FTP z prawdziwego zdarzenia, który ma wbudowane podstawowe funkcje tego protokołu,m takie jak WZNAWIANIE transferu. Polecam FileZilla. Łączenie się z ftp przez przeglądarkę to nigdy nie jest dobry pomysł. O TC się nie wypowiem, bo zaraz będą tego badziewia broniły legiony zakochanych w nim maniaków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj klienta FTP z prawdziwego zdarzenia, który ma wbudowane podstawowe funkcje tego protokołu,m takie jak WZNAWIANIE transferu. (...) O TC się nie wypowiem, bo zaraz będą tego badziewia broniły legiony zakochanych w nim maniaków...

 

TC ma wznawianie transferu i nie bardzo rozumiem co takiego badziewnego jest w TC, używam go bo jest dla mnie wygodnym i szybkim narzędziem i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TC ma wznawianie transferu i nie bardzo rozumiem co takiego badziewnego jest w TC, używam go bo jest dla mnie wygodnym i szybkim narzędziem i tyle.

 

A nie mówiłem?

 

 

:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co w przypadku, kiedy dasz automatyczne wznawianie? Wtedy problem przestanie być męczący.

 

A co do samej przyczyny, to najprawdopodobniejsze są 3:

1. przeciążenie łącza TP / Netii, czyli po prostu masz przerwy w przesyle pakietów ze swojej strony, w tym przypadku niewiele zdziałasz;

2. przeciążenie łącza serwera, czyli przerwy w przesyle pakietów na serwerze, w tym przypadku też niewiele możesz zrobić, pomóc może jedynie ponaglenie Adama, żeby rozdzielił użyszkodników obciążających serwer na inne maszyny;

3. przymulenie serwera (zawalenie CPU lub RAMu), lub samego demona FTP - tutaj też może coś zaradzić wyłącznie administrator serwera.

 

 

Jako, że dzieje się to w tzw. "godzinach szczytu", możesz być pewien, że nie jesteś osamotniony. Ja miałem podobne problemy niedawno (mam 6-megową Neośkę), otwarcie jakiejkolwiek strony trwało 10x dłużej niż wcześniej, zrywało połączenia z serwerem itd. Wynikało to z przeciążenia lokalnej infrastruktury TP. Na szczęście telekomuna zainwestowała w infrastrukturę i póki co jest cacy. Weź konto testowe (na 7 dni dostaniesz niemal wszędzie) i sprawdź, czy na innych serwerach innych firm masz podobne objawy. Jeśli tak, to oznacza, że wina leży po stronie Tepsy / Netii, jeśli nie, męcz Adama :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Ja rzadko u siebie korzystam z ftp.

 

(ostatnio nawet zacząłem korzystać z własnego hostingu :D, ale przez ten cały czas problemów nie widziałem)

 

A co do TC, poprzednie wersje były podatne na złodziei haseł FTP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co w przypadku, kiedy dasz automatyczne wznawianie? Wtedy problem przestanie być męczący.

 

A co do samej przyczyny, to najprawdopodobniejsze są 3:

1. przeciążenie łącza TP / Netii, czyli po prostu masz przerwy w przesyle pakietów ze swojej strony, w tym przypadku niewiele zdziałasz;

2. przeciążenie łącza serwera, czyli przerwy w przesyle pakietów na serwerze, w tym przypadku też niewiele możesz zrobić, pomóc może jedynie ponaglenie Adama, żeby rozdzielił użyszkodników obciążających serwer na inne maszyny;

3. przymulenie serwera (zawalenie CPU lub RAMu), lub samego demona FTP - tutaj też może coś zaradzić wyłącznie administrator serwera.

 

 

Jako, że dzieje się to w tzw. "godzinach szczytu", możesz być pewien, że nie jesteś osamotniony. Ja miałem podobne problemy niedawno (mam 6-megową Neośkę), otwarcie jakiejkolwiek strony trwało 10x dłużej niż wcześniej, zrywało połączenia z serwerem itd. Wynikało to z przeciążenia lokalnej infrastruktury TP. Na szczęście telekomuna zainwestowała w infrastrukturę i póki co jest cacy. Weź konto testowe (na 7 dni dostaniesz niemal wszędzie) i sprawdź, czy na innych serwerach innych firm masz podobne objawy. Jeśli tak, to oznacza, że wina leży po stronie Tepsy / Netii, jeśli nie, męcz Adama :D

 

MI TP problemy robiło że po 6 latach się przeniosłem do neti.. ; |, Tak jak mówisz godziny szczytu ;/

 

@N3T5kY

Ty nie musisz korzystać ty masz jako administrator jeszcze ssh, Winscp albo coś w podobie i jazda .

Ehh .

No dobra . Zobaczymy dziś , a teraz zwijka do technikum cool.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Może

 

o zaraz będą tego badziewia broniły legiony zakochanych w nim maniaków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Najnowsza wersja TC nie ma już problemów z kradnięciem hasła i doklejaniem kodu JavaScript z wirusami z .ru i z .cc. Korzystałem z FileZilli dopóty nie była wydana poprawiona wersja TC i powiem że nie ma bardziej intuicyjnego i stabilniejszego programu niż TC, no ale tyle ile ludzi, tyle opinii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdybym był moderatorem, sam sobie wystawiłbym ostrzeżenie za wszczęcie offtopa o TC :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem z FileZilli dopóty nie była wydana poprawiona wersja TC i powiem że nie ma bardziej intuicyjnego i stabilniejszego programu niż TC, no ale tyle ile ludzi, tyle opinii ;)

 

 

Jest ;)

FlashFXP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×