Skocz do zawartości
statys

[Opinie] ViHost.PL

Polecane posty

czy domena główna która jest podawana przy rejestracji hostingu jest od razu podpięta czy muszę ją podpiąć w cPanelu, w którym się bardzo słabo orientuję?

Po przejściu do Domeny podpięte mam:

"Brak Skonfigurowanych Domen Podpiętych."

 

Jak podpiąć kolejną domenę do konta? chodzi o pole poniżej:

Główny Katalog Plików : DOMEK/?

 

proszę o pomoc, piszę w tym temacie bo chodzi o ten hosting

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Testuje konto VPS 1 w marce ViPower.pl i muszę przyznać, że jestem bardzo mile zaskoczony. Wszystko działa szybko bez żadnych "zamuleń", a kilkunastomegowa baza wczytuje się o połowę szybciej jak na obecnym shared hostingu, który zdawało mi się iż jest już dość szybki.

 

Jako że nie mam za dużego obeznania z serwerami VPS, to mam kilka pytań.

 

1. Jaki system najlepiej wybrać przy procesorze 1 GHZ i pamięci ram 1 GB i jak jest z ich wydajnością. Serwer jest przeznaczony głównie pod lokalny serwis internetowy z kilkoma tyś. u/u dziennnie, lecz w przyszłości chciałbym dodatkowo uruchomić schoutcasta z autopilotem na kilkadziesiąt slotów (w razie potrzeby zmienię na wyższy pakiet).

- Centos 5 32 bit + Kloxo

- Centos 5 32 bit + Webmin PL

- Centos 5 64 bit + Webmin PL

- Debian 6 32 bit + Panel ispconfig 3

 

2. Czy domyślnie zainstalowane mysql i apache są już odpowiednio zabezpieczone jak na shared hostingu, czy trzeba to wykonać we własnym zakresie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
. Jaki system najlepiej wybrać przy procesorze 1 GHZ i pamięci ram 1 GB i jak jest z ich wydajnością. Serwer jest przeznaczony głównie pod lokalny serwis internetowy z kilkoma tyś. u/u dziennnie, lecz w przyszłości chciałbym dodatkowo uruchomić schoutcasta z autopilotem na kilkadziesiąt slotów (w razie potrzeby zmienię na wyższy pakiet).
Ten w którym najlepiej się czujesz. Osobiście bym wybrał Debiana, ale pamiętaj że są to tylko moje prywatne przekonania do tego systemu.

 

2. Czy domyślnie zainstalowane mysql i apache są już odpowiednio zabezpieczone jak na shared hostingu, czy trzeba to wykonać we własnym zakresie?
Wypada skonfigurować je. Jeżeli zadajesz takie pytania, to prawdopodobnie nie masz zbytniego pojęcia o tym, zatem zleć to jakiemuś administratorowi - zrobi to solidnie (możesz np. taką usługę zakupić w ViHost również).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po kilku miesiącach używania vpsa w vihost.pl czas wystawić opinie.

Za taką cenę, ku mojemu zdziwieniu serwer działał wprost idealnie 0 lagów, padów, wzrostów pingu, łącze śmigało świetnie, do tego idealne podejście do klienta. Nic więcej nie jest potrzebne. Ostatnio przeniosłem się do vipower, ale tylko ze względu na lokalizację.

 

POLECAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak teraz z serwerami WWW? Już nie ma takich niespodzianek jak ostatnio? Pytam bo oferta Vihostu jest ciekawa i zmierzam do kupna serwera w tej właśnie firmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Mark97 - Chwilowo jest lepiej, nawet z dostępem do SMTP nie ma problemu. Nie minął jeszcze tydzień od ostatniej fali problemów więc nie mogę obecnie ręczyć, że nie wrócą one w niedalekiej przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem klientem vihost i jak na razie serwer sprawuje się świetnie. Był mały problemem z ustawieniem hostname'a, ale został rozwiązany. Mam pytanie do innych klientów: budżetowa opcja VPS-NL2 do czego jest wykorzystywana przez was? Poprawnie skonfigurwany (pod debianem 64 bitowym i usługi typu bind, ftp, ssh, mysql etc etc) uciągnałby 2 cmsy i 2 fora o niewielkim ruchu (<1k użytkowników dzienie)?

Edytowano przez cybuch (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, od paru dni muszę siedzieć trochę po nocy, zauważyłem, że o godz. 24.00 serwer zaczyna strasznie mulić, dostęp przez ftp niemożliwy ...i tak od paru dni. Do której godziny się tak ślimaczy nie wiem, rano wszystko jest ok.

Konto hosting lite.

Czy wiadomo jak długo to potrwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Backup danych po 24:00 zaczyna się wykonywać także troszkę może mulić serwer.

Proszę jeszcze napisać na bok z nazwą konta to sprawdzimy to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam VPS w tej firmie od czerwca 2011 i jestem bardzo zadowolony. Przez te ponad pół roku nie było większych problemów z konfiguracją, pomocni admini, czas reakcji OK. Bardziej zawala czasem Hertzner (raz był większy pad, bo sobie... poprzecinali światłowody :D), ale od ViHostu to nie zależało.

Firma ma kilka marek, dlatego każdy powinien znaleźć coś dla siebie, a przy takim stosunku jakości do ceny - to jedna z najlepszych ofert na polskim rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×