Skocz do zawartości
kiddy

Własna gra a prawo

Polecane posty

Witam.

 

W bardzo niekrótkim czasie zamierzam wypuścić swoją grę internetową przez przeglądarkę(via www). Teraz kieruję do was pytania:

 

-Większość poważnych i rozbudowanych gier jest zarejestrowana jako działalność albo jest pod firmą. Czy do prowadzenia gry muszę ją rejestrować?

-Chciałbym wprowadzić w grze system kont premium lub kredyty, zakup odbywałby się przez sms ew. przelewem przez jakiś serwis. Do niedawna w FAQ dotpay miał informację że rozlicza się za nas z urzędem skarbowym, jednak na dzień dzisiejszy informacji tej nie widzę. Jeżeli zaprzestali się rozliczać to, czy możecie mi podać jakąś stronę co umożliwia płatności elektroniczne(sms, ew. przelewy) i się rozlicza z urzędem skarbowym?

 

Jestem autorem skryptu od A do Z, i tylko ja posiadam kod źródłowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Czy do prowadzenia gry muszę ją rejestrować?

Jeśli gra ma być darmowa, to nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli gra ma być darmowa, to nie.

 

 

Napisał że chce smsy premium i przelewy ;)

 

 

Jeżeli same smsy premium to nie musisz mieć, jeżeli przelewy (typu dotpay) to musisz mieć założoną działalność gospodarczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co z drugim moim pytaniem?

 

-Chciałbym wprowadzić w grze system kont premium lub kredyty, zakup odbywałby się przez sms ew. przelewem przez jakiś serwis. Do niedawna w FAQ dotpay miał informację że rozlicza się za nas z urzędem skarbowym, jednak na dzień dzisiejszy informacji tej nie widzę. Jeżeli zaprzestali się rozliczać to, czy możecie mi podać jakąś stronę co umożliwia płatności elektroniczne(sms, ew. przelewy) i się rozlicza z urzędem skarbowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, może ktoś mi pokaże linijkę w której dotpay deklaruje się rozliczać z US, gdybym chciał tylko premium sms.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę, czyli aby ludzie mogli kupować u mnie kredyty ułatwiające moją grę to muszę podpisać umowę np z dotpayem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Nie jest to naciągane, po prostu nie ma sensu [ekonomicznego] zakładać działalności na zyski poniżej tysiąca miesięcznie, ani też ciut powyżej.

 

 

Po to właśnie istnieje umowa o dzieło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

N3T5kY - jak w skarbówce wytłumaczysz się z comiesięcznych cyklicznych "dzieł" które tworzysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A który przepis tego zabrania?

Ustawa o podatku od towarów i usług wskazuje, że takie masowe-cykliczne sprzedawanie owego "dzieła" to podpada pod działalność gospodarczą...

Działalność gospodarcza obejmuje wszelką działalność producentów, handlowców lub usługodawców, w tym podmiotów pozyskujących zasoby naturalne oraz rolników, a także działalność osób wykonujących wolne zawody, również wówczas, gdy czynność została wykonana jednorazowo w okolicznościach wskazujących na zamiar wykonywania czynności w sposób częstotliwy. Działalność gospodarcza obejmuje również czynności polegające na wykorzystywaniu towarów lub wartości niematerialnych i prawnych w sposób ciągły dla celów zarobkowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Ale czy ten przepis (jeśli to w ogóle przepis, nie widzę numeru art.) zabrania rozliczania się poprzez umowę o dzieło ?

Z tego co wiem, w demokracji - co nie zabronione, to dozwolone, ale mogę się mylić.

Edytowano przez N3T5kY (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Prowadzę własną działalność, więc mnie nie dotyczy umowa o dzieło. Zastanawia mnie tylko czy istnieje przepis który zakazuje takiego działania lub nakazuje działanie w inny sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale czy ten przepis (jeśli to w ogóle przepis, nie widzę numeru art.) zabrania rozliczania się poprzez umowę o dzieło ?

Nie zabrania rozliczenia się o dzieło, ale jeśli owe dzieło nie ma znamion działalności gospodarczej.

A dzieło cyklicznie tworzone, lub stworzone raz lecz w sposób wskazujący na dalszą jego cykliczność może już pod to podlegać.

 

Prowadzę własną działalność, więc mnie nie dotyczy umowa o dzieło.

Eee... Ty prowadzisz, czy twój rodzic prowadzi?

 

PS: Mój wcześniejszy cytat jest z ustawy z dnia 11 marca 2004 o podatku od towarów i usług, dział III, art. 15 punkt 2.

http://www.mf.gov.pl/_files_/podatki/vat_i_akcyzowy/przepisy_vat_2004/ustawa_o_podatku_od_towarow_i_uslug.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja jak zwykle o tym jak ktoś jest super bo łamie prawo. Chcecie innego prawa wybierzcie taki sejm/senat który je zmieni, jeżeli nie to działajcie w jego ramach. Czemu w tym ***anym kraju każdy próbuje robić ogół w d jak się da zamiast skupić się na robieniu pieniędzy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×