Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Malitek

Który netbook

Polecane posty

Witam,

Mam na oku dwa Netbooki różnica w cenie 40zł.

 

Który lepszy ?

 

http://www.x-kom.pl/p/57275-netbook-10-asus-eee-pc-1005p-n450-2048-250-7se-czarny.html

http://www.x-kom.pl/p/49677-netbook-12,1-asus-eee-pc-1201ha-z520-2048-250-7hp-czarny.html

 

Niby drugi lepszy system wieksza matryca ... ale starszy mniej wydajniejszy procesor.

 

Co będzie lepiej chodziło ? I jak z baterią ?

 

Tutaj o CPU

 

http://ark.intel.com/Product.aspx?id=42503

http://ark.intel.com/Product.aspx?id=35466

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko właśnie nie wiem po co mi w takim gówienku dwa procesory itp.

 

Najwyżej kupie Sobie też Laptopa. Ale inwestować 1700zł w 12 calowe coś nie ma dla mnie sensu.

 

To mi głównie potrzebne do putty e-mail`a na wyjazdach awaryjnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To mi głównie potrzebne do putty e-mail`a na wyjazdach awaryjnie

 

to kup sobie blackberry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to kup sobie blackberry...

Do maila - pierwsza klasa, szczególnie z usługą BIS, ale z tym SSH to chyba przesadziłeś.

Nic poza /etc/init.d/apache restart to na tym nie zrobisz. Zdecydowanie za mały ekran.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do maila - pierwsza klasa, szczególnie z usługą BIS

 

O, to się swietnie składa, bo aktualnie szukam 'czegoś' mobilnego do obslugi poczty.

Moglbys cos wiecej napisac? Ew. na ktory model patrzec?

 

Nic poza /etc/init.d/apache restart to na tym nie zrobisz. Zdecydowanie za mały ekran.

 

Potwierdzam. Testowałem MSI znajomego z ekranem 10,1, miałem również okazję korzystać z 8-calowego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do maila - pierwsza klasa, szczególnie z usługą BIS, ale z tym SSH to chyba przesadziłeś.

Nic poza /etc/init.d/apache restart to na tym nie zrobisz. Zdecydowanie za mały ekran.

 

W chwili obecnej uzywam terminala Bold 9700 z zainstalowana aplikacja BBSSH i jestem pod wrazeniem funkcjonalnosci, wczesniej korzystalem z Iphone 3GS z trzema platnymi aplikacjami, o ile mnie pamiec nie myli to

 

- iSSH,

 

- pTerm,

 

- SSH,

 

i dupa blada, niestety korzystanie z klawki w tym urzadzeniu to nie to samo co z PC. Od niedawna mam mozliwosc testowania Android w Samsung i9000 i tu korzystam z ConnectBot, qrcze to samo co w Iphone. Fakt w BB ekran faktycznie maly, ale zaden z progsow w wymienionych wczesniej urzadzeniach,  nie ma takich mozliwosci,  wlasnie w BB funkcjonalnosc w tym progsie jest najbardziej zblizona do PC. Przyznam szczerze, ze dla mnie to troche zastanawiajace. No, ale coz wchodzimy na obszar gustow, ale o tym podobno sie nie dyskutuje  :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

A ja ostatnio z MSI Wind U100, czyli te pierwsze atomy przesiadłem się na MSI Wind U230. Nie spodziewałem się za wiele, a wyszło bomba. Naprawdę fajnie się to spisuje i podejrzewam, że ten Asus może być nawet lepszy, jakoś tak wygląda na lepiej wykonany. Definitywnie uderzaj w większy ekran, dwa rdzenie, 2GB RAM. Win 7 spoko hula, jak już wejdzie system to leciutko działa bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do maila - pierwsza klasa, szczególnie z usługą BIS, ale z tym SSH to chyba przesadziłeś.

Nic poza /etc/init.d/apache restart to na tym nie zrobisz. Zdecydowanie za mały ekran.

 

Dokładnie, a co do SSH to zależy od terminala BB :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Malitek do MSI nie mam zaufania podobnie jak do jakichś Acerów itd. zobacz na to; http://www.x-kom.pl/...czarny.html

 

p.s. co do ssh na bb bez jaj ... mam w obu telefonach klienta, symbian i bb (oba duży ekran i qwerty) - ale nie ma siły trzeba tylko looknąć i biec po laptopa :P A na WM/ Iphone to już całkiem nie wiem jak jest np. tylko "dotykający" ekran :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Win 7 Starter - echh, poza tym stawianie siódemki na 450tce, nawet z 2GB RAM to wg. mnie jest grzech... heh

 

Celuj w dwa rdzenie, nawet jeśli miałbyś miesiąc czy dwa dozbierać. Warto, a jeśli ma być siódemka, to musowo... tylko HE przynajmniej.

 

Jeśli te stare N-ki, to raczej daj spokój i zostań przy XP. Brak systemu to w sumie plus, bo lap jest te 150-200 tańszy, a system możesz dokupić sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Starter jest bodajże okrojona.

 

Home Premium Ciągnie na czysto 700 MB ramu wiec zapewne Startek max 500 wiec zostanie wolnego 1.5

 

Na dodatek jak bez systemu to pozostanie zakup Home Premium za 300zl którego i tak musiałbym jakoś skopiować na Pendrive

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej uzywam terminala Bold 9700 z zainstalowana aplikacja BBSSH (...)

Dzięki za hint. Nie znałem tej konkretnie aplikacji, a warto sprawdzić każdy trop!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, to się swietnie składa, bo aktualnie szukam 'czegoś' mobilnego do obslugi poczty.

Moglbys cos wiecej napisac? Ew. na ktory model patrzec?

Testowałem na przestrzeni lat przy różnych okazjach w zasadzie większość telefonów komórkowych z segmentu dla biznesu.

BB to jest produkt, którym ewidentnie nie pobawisz się siedząc na kiblu, bo nie ma setek fancy aplikacji jak iPhone, Nokia N900,

czy wszelkiej maści Androidy. Autentycznie, telefon jest w pewnym sensie nudny,

ale jeśli chodzi o zakrojoną na szeroką skalę komunikację, to BB jest simply the best. Nie ma lepszego rozwiązania.

Bynajmniej nie oferuje nam ono nie wiadomo jakich technologii, większość rozwiązań to proste jak budowa cepa koncepty,

ale w tym właśnie tkwi siła tego telefonu. Osoba zaprawiona w bojach, z racji tego iż RIM jak tylko może stara się ułatwić

obsługę telefonu jedną ręką poprzez udostępnianie różnych skrótów i fajnego joysticka, jest w stanie trzaskać olbrzymią ilość maili,

SMSów, faksów, MMSów - zachowując przy tym porządek. Trzeba się tylko do BB przyzwyczaić.

Niestety, aby w pełni wykorzystać BB w pracy trzeba mieć telefon na abonament,

gdyż usługa Blackberry Internet Services ( skrót. BIS ) jest dostępna za około 25 zł netto miesięcznie jedynie dla klientów abonamentowych.

( Era ma na 100% bo używałem, teraz korzystam z niej z powodzeniem w Orange, Play i PlusGSM - nie wiem, to do sprawdzenia )

Po co nam usługa BIS? po to, aby serwery BB odbierały pocztę z naszych skrzynek ( 10 max ) i forwardowały nam ją wprost do naszych telefonów.

( Co ważne, to nie płacimy w tym momencie za transfer danych. Mamy to wliczone w usługę BIS. BTW. W roamingu usługa ta jest wyłączona! )

Działa to bardzo szybko, po 5-10 sekundach(często również krócej) od wysłania już mamy maila w telefonie.

Jasne, można sobie wgrać np. aplikację GMAIL, bo jest taka dedykowana dla BB, ale po pierwsze rozliczają nas w tym momencie za transfer,

przy czym aplikacja GMAIL pożera olbrzymie ilości transferu wraz z każdą synchronizacją skrzynki,

a po drugie nie działa to nawet w 50% tak fajnie i nie jest tak wygodne jak natywny czytnik w BB z usługą BIS.

Oczywiście dla każdej skrzynki można przyporządkować inny folder, dzwonek ( lub jego brak ) i inne opcje.

Telefon sam w sobie ma świetne mechanizmy ochrony danych, aczkolwiek jeśli ktoś jest paranoikiem, to może skorzystać z jednej darmowej skrzynki

w formacie np. beliq@blackberry.orange.pl i forwardować tam jedynie wybrane maile ze swoich skrzynek pocztowych.

Na koniec, bo muszę wracać do pracy: polecam model 8520, na Allegro jakieś 500 zł. Mam już taki drugi. Do maili lepszy Ci totalnie niepotrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
polecam model 8520

Również polecam i idealnie mieści się w kieszeni :)

PlusGSM - nie wiem, to do sprawdzenia

Jest i to nie okrojony ja w erze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×