Skocz do zawartości

Polecane posty

A byles na stronie?

 

Oferujemy Państwu 7 dniowy okres próbny na konta www hostingowane w Forall.pl Możecie Państwo bez żadnych zobowiązań przetestować funkcjonalność naszych kont przez pełne siedem dni. Wystarczy wysłać mail z deklaracją przetestowania konta oraz podać login, pod jakim miało by zostać ono utworzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krissamer

Dla wszystkich, ktorzy maja zamiar tam kupic konto, nie pozostaje mi nic innego jak zyczyc... POWODZENIA !!

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer na forall mam od końca stycznia. Musze powiedziec, ze jestem zawiedziony . Fakt, ze obsluga klienta jest nie najgorsza, ale serwer jest niezwykle awaryjny. Przynajmniej raz w tygodniu wysiada albo baza danych, albo caly serwer. Ostatnio nie bylo baz danych przez 8 godzin.

O tych awariach wiem, bo akurat sprawdzalem strone, ale przeciez nie sprawdzam jej przez 24godziny na dobe.

 

Nie polecam tego serwera. Lepiej dolozyc troche wiecej.

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firmie? Co to za firma, która wyzyskuje swoich klientów i odchodzi w siną dal ? Pozatym współczuję kolegą z tego forum co posiadali tam konto, bo pewnie nie pierwszy raz zostali "oszukani" przez usługodawcę. Więc dam wam radę! Kupujcie w firmach, które są liderami na rynku, bo oni tam tak szybko nie znikną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co to za firma, która wyzyskuje swoich klientów i odchodzi w siną dal ? Pozatym współczuję kolegą z tego forum co posiadali tam konto, bo pewnie nie pierwszy raz zostali "oszukani" przez usługodawcę. Więc dam wam radę!

 

 

Hmm kazdy narzeka, a wsrod klientow sa min.

 

najlepsi5zv.jpg

 

.. nie wiem wiec, czy to kolejny slogan reklamowy, czy jak nalezy to rozumiec ? Az tak zlej firmy hostingowej (jak mozna wywnioskowac z postow) openoffice.org by chyba nie wybral ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

 

Post ten piszę z kilku powodów, ale może po kolei:

 

Klasyczną przypadłością każdego forum jest wytykanie wad, każdemu, kogo dany temat dotyczy. Począwszy od malutkich for szkolnych, po wielkie fora jak gazeta.pl Webhostingtalk.pl również się nie uchronił. Wcześniej zostało napisane kilka postów ludzi, którzy wyrazili bardzo niepochlebne opinie o Forall.pl- z całym szacunkiem, ale skąd pewność, że osoba pisząca rzeczywiście była naszym klientem? Forum ma to do siebie, że można na nim pisać wszystko – będąc jednocześnie bezpiecznie ukrytym za nickiem. Równie dobrze ja mogę napisać, że firma taka a taka jest kiepska i wszystkim ją odradzam. Dowody? Nie widze, żeby ktoś napisał, o jakie konto chodziło- a bez tego, proszę wybaczyć, ale taki post winien stać się po prostu kolejnym wpisem, ale już nie wiarygodną informacją. Na rynku tak potężnej konkurencji wśród firm hostingowych zagrywki typu nabijanie komuś złej opinii na forach jest na porządku dziennym i nie jest to przecież absolutnie żadną tajemnicą. Problem etyki i moralności pozostawiam bez komentarza.

 

Sprawa druga. Na naszej stronie głównej (http://forall.pl) widnieją logtypy 3 bardzo znanych firm: OpenOffice, MySQL oraz Opera Software. Widzę tutaj kpiący komentarz patrick’a oraz Bartosza Gadzimskiego, w związku z nim mam pytanie: Panowie, czy naprawdę myślicie, że mielibyśmy na głównej stronie taką informację, gdyby to nie była prawda? Ufam, że nie jesteście nastolatkami i macie pojęcie, jak działa krajowe prawo. Wiecie więc pewnie, jakie musiałbym ponieść konsekwencję prawno-finansowe, gdybym oszukiwał w ten sposób. Prosiłbym więc bardzo o odrobinę logiki przed napisaniem kolejnego posta. W tym wypadku, Panowie, ośmieszacie siebie, a nie moją firmę. (zastanawia mnie, czy mój post przypadkiem nie zniknie...). W chwili obecnej jesteśmy na etapie podpisywania kilku dalszych lukratywnych umów z dwoma dużymi firmami oferującymi swoje usługi przez internet. Jak widać- wciąż się rozwijamy i powiększamy.

 

Sprawa kontaktu: ktoś napisał, że kontakt przez GG jest zerowy. Bzdura! Odpowiadamy na każde pytanie, pomagamy w pozycjonowaniu, udzielamy wskazówek i rad. Numer telefonu kontaktowego zamieszczony jest na stronie, więc i z niego można korzystać. Również mailing poprawił się w stosunku do poprzedników Forall.pl- odpowiadamy regularnie i bez przerw sięgających po 48, jak piszą niektóre „wiarygodne nicki” (z moich źródeł wynika, że jest przynajmniej 6 robiących nam złą opinie osób, byłych właścicieli zamkniętych kont o tematyce torrent...)

 

Częstym powodem do nieporozumień jest brak zrozumienia regulaminu naszej firmy. Konta uruchamiamy dopiero po zaksięgowaniu wpłaty w banku, a nie po 48h od wysłaniu przez Klienta przelewu (przelew z poczty idzie przynajmniej kilka dni, w weekendy banki nie działają – chyba, że to przelewy internetowe Inteligo).

 

Na koniec jeszcze jedna informacja:

FIRMA FORALL.PL I HAA.PL (WCZEŚNIEJ GAA.PL) NIE MAJĄ OD DAWNA ZE SOBĄ NIC WSPÓLNEGO.

 

W internecie wciąż panuje taka opinia, mimo, że na stronie haa.pl była na ten temat stosowna informacja. Na maile internautów związanych z haa.pl po prostu nie odpowiadamy.

 

 

Pozdrawiam,

Andrzej Madoń

Forall.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawa druga. Na naszej stronie głównej (http://forall.pl) widnieją logtypy 3 bardzo znanych firm: OpenOffice, MySQL oraz Opera Software. Widzę tutaj kpiący komentarz patrick’a oraz Bartosza Gadzimskiego, w związku z nim mam pytanie: Panowie, czy naprawdę myślicie, że mielibyśmy na głównej stronie taką informację, gdyby to nie była prawda?

Hmm... Szczerze mowiac ta informacja (przynajmniej wg. mnie) nie jest do konca prawda poniewaz bardzo watpie w to, by wyzej wymienione firmy byly faktycznie waszymi klientami. Po prostu robicie za mirror i watpie, zebyscie mieli z tego faktyczne pieniadze.

Poza tym nie udalo mi sie znalesc waszej strony na liscie mirrorow OpenOffice.

No i trzeba wspominac o tym, ze i na liscie MySQLa i na liscie Opery jestescie podani jako mirror znajdujacy sie w Polsce, wiec kogos tutaj oszukujecie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski
Sprawa druga. Na naszej stronie głównej (http://forall.pl) widnieją logtypy 3 bardzo znanych firm: OpenOffice, MySQL oraz Opera Software. Widzę tutaj kpiący komentarz patrick’a oraz Bartosza Gadzimskiego, w związku z nim mam pytanie: Panowie, czy naprawdę myślicie, że mielibyśmy na głównej stronie taką informację, gdyby to nie była prawda? Ufam, że nie jesteście nastolatkami i macie pojęcie, jak działa krajowe prawo. Wiecie więc pewnie, jakie musiałbym ponieść konsekwencję prawno-finansowe, gdybym oszukiwał w ten sposób. Prosiłbym więc bardzo o odrobinę logiki przed napisaniem kolejnego posta. W tym wypadku, Panowie, ośmieszacie siebie, a nie moją firmę. (zastanawia mnie, czy mój post przypadkiem nie zniknie...). W chwili obecnej jesteśmy na etapie podpisywania kilku dalszych lukratywnych umów z dwoma dużymi firmami oferującymi swoje usługi przez internet. Jak widać- wciąż się rozwijamy i powiększamy.

 

Pozdrawiam,

Andrzej Madoń

Forall.pl

Witam,

 

Może rzeczywiście wypowiedzi były zbyt pochopne. Oczywiście postaram się ustalić stan faktyczny.

 

Proszę mi uwierzyć wystarczająco dużo "przekrętów" widziałem, że nic mnie nie zdziwi. Co nie znaczy, że daje mi to prawo do osądzania bez sprawdzenia faktycznych informacji.

 

Co do znikania postów to proszę być spokojnym, chociaż ataki czy to na użytkowników czy administrację są nie na miejscu.

 

Jesli forall.pl hostuje takie firmy jak mysql czy opera (i nie mam na myśli tutaj mirrora czy czegoś podobnego) to na pewno wiekszość swoich serwisow tam będę umieszczał.

 

Pozdrawiam,

Bartek Gadzimski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm racja patrick, mimo wszystko troszke przegiecie z tym klienci, nie wierze ze takie firmy będą coś płaciły. forall.pl wyraziło chęć współpracy i udostepniło miejsce jako mirror. Prędzej powinni napisać współpracujemy z firmami, albo sponsorujemy mirrory firm takich i takich. Było to bardziej prawdą..

 

forall.jpg

 

CO do forall.pl nie podoba mi sie , ze nie moge znaleść gdzie sa ulokowane serwery? No ale zawsze mozna sie spytać, wiec ok jest. I to, że ten ping w ms jest błedny, tzn nie wiem do czego on wskazuje, myslalem ze powinien do mnie? a raczej do forall.pl 3ms nie mam? hmm ;) albo chociaz taki zwykły ping gdzies na gorze strony tak jak ma to konkurencja..

 

to tyle..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niespodzianka!

Forall ma serwery w Polsce :( W Tychach. Routing jest przez Frankfurt, ale to szczegół.

 

A to nie jest czasem błąd tego programu którym sprawdzasz? (chodzi mi o lokalizacje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to nie jest czasem błąd tego programu którym sprawdzasz? (chodzi mi o lokalizacje)

 

no blad jak nic... dziwny ma program:P

 

przeciez wiadomo ze forall.pl wykupuje dedyki od hetzner.de

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://whois.sc/85.10.218.100

 

 

Czarno na białym można tam zobaczyć że serwer główny, który zresztą robi za darmowy mirror kilku producentów oprogramowania leży w hetzner.de

 

Jak ktoś chce się upewnić zawsze może w konsoli systemu wpisać "tracert forall.pl" i zobaczy gdzie idą pakiety ;] U mnie idąc przez Level3 we Franfurkcie trafią właśnie do wcześniej wspomnianego datacenter ;]

 

A opera.com, mysql.com i openoffice.org nie dziwię się że przygarneli kolejny darmowy mirror ;] Bo przy oprogramowaniu im więcej żródeł tym lepiej ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to teraz ja opowiem swoją historię:

 

Posiadam niewielką stronkę raczej dla przyjemności więc szukałem taniego konta które niekoniecznie musiało mieć uptime 99,99%, doskonały kontakt z adminem ani jakiś wypaśny panel. Najpierw trafiłem na webd.pl i tam byłem przez 3 miesiące aż postanowiłem zaoszczędzić i kupiłem konto na forall za 1,5zł/mc.

Niezbyt ciekawy panel w postaci Confixx'a (zacząłem tęsknić na cpanelem z webd) i problem z niektórymi sprawami jak ze statystykami (wypada brak dostępu) i inne ciekawostki typu "disabled for security reasons" troszkę mnie zniesmaczyły, ale co tam. Kontakt z adminem jest, więc pewnie się to wyjaśni.

 

W każdym razie chodzi mi o to, że forall.pl nie jest złą firmą. Oni tylko oferują to, co można zaoferować pobierając takie marne gorsze z opłat. To jest świetny wybór dla początkujących chcących porobić sobie proste stronki domowe. Jednak jeśli myślisz że umieścisz u nich swój własny wortal/portal na którym zarabiasz a dzięki forall poprostu zaoszczędzisz, to jesteś w błędzie. Jakość ma swoją cenę, więc albo masz problemy ze stroną ale i masz kilka złotych w kieszeni, albo nie masz problemów... i kasy też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem pozytywnie nastawiony do tej firmy, lecz tylko do czasu. Do czasu, gdy chciałem się dowiedzieć, czy możliwe jest utworzenie aliasów dla e-maili, przy wcześniej podpiętej domenie (co ciekawe, domenę tą podpina się przez kontakt z nimi, a nie przez panel, chociaż to nie jest tu aż tak ważne). No to wiadomo, wchodzę w dział Kontakt i co widzę? Dwie opcje: chyba oczywiste, którą biorę:

 

"Informacje dotyczące serwerów, hostingu i innych usług informatycznych firmy Forall.pl Jeśli zastanawiają się Państwo nad wyborem naszej firmy, lecz nie jesteście zdecydowani, lub nie wiecie, jak będzie wyglądać Państwa konto - prosimy nie wahać się zadać nam nurtujące Państwa pytanie. W tym dziale udzielamy również informacji o płatnościach i fakturach."

 

I co widzę?

 

"Prosimy wypełnić poniższe pola:

 

imię i nazwisko:

adres strony:

numer web:

"

 

yy, no sorry, ale jeśli zastanawiam się nad kupnem hostingu to raczej nie podam adresu mojej strony i numeru web... Natomiast w tej drugiej opcji nie trzeba wpisywać nic. No ale mniejsza też o to. Wysłałem w końcu maila do Hosting-Informacje i... Dwa dni już czekam i nic! Przykro mi, ale jeśli firma nie może sobie poradzić z nadmiarem maili to może by tak zatrudnić kogoś jeszcze? Chociaż i tak nie dostanę odpowiedzi. Warto tutaj dodać, że dostałem potwierdzenie wysłania na moją skrzynkę w postaci:

 

"Dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą. Jeden z konsultantów odpowie

wkrótce na Twoje pytanie. Jednocześnie informujemy, iż w sprawie

jakichkolwiek pytań dotyczących złożonego zamówienia należy zawsze podawać:

1. Imię i zazwisko

2 Login konta wybrany przy składaniu zamówienia oraz jego numer web

 

Jeżeli konto zostało już wczesniej założone, to prosimy również o podanie:

1. Login do panelu administracyjnego".

 

W końcu już sam nie wiem. :/

 

 

EDIT:

No powiedzmy, że odpisali po 3h od tego posta. :) Wg mnie jest to stanowczo za długo, ale nigdy nie prowadziłem takiej firmy, lecz domyślam się, że tych maili jest sporo. :) Można dodawać aliasy na maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do ich klientów. Na stronie mają napisane

 

"Gwarancja miesięcznego uptime na poziomie 99%"

 

Czy zdarzyło się komuś, że coś dostał za niedotrzymanie tego warunku? Jakieś przedłużenie konta albo coś innego?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie czym były spowodowany "downtime" na forall.pl ?

Szczegóły mnie nie interesują tylko fakt czy to wina admina/serwera, czy sieci hetzner.de? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie za bardzo to wszystko przezywacie. Chyba oczywistym jest ze placac jak za Fiata nikt nie sprzeda nam Porsche czy Jaguara. Sam niebawem bede wykupywal tam konto w pakiecie TINY, gdyz ma b. dobry stosunek (najlepszy jaki znalazlem) jakosci do ceny jaka musimy za nia zaplacic. Wiadomo ze tak tanie konta o ktorych toczyla sie wczesniej dyskusja nie nadaja sie na wielkie wortale Internetowe, mi jednak potrzebne jest miejsce z dobrze dzialajacym PHP i MySQL 5 wraz z paroma bd. Wg mnie opcja TINY idealnie nadaje sie do testowania i poglebiania swoich umiejetnosci webmasteskich, oczywiscie pozniej wymagania moga rosnac ale na pocztek jest glanc :)

 

btw. tommy4, nie wiem o co Ci wlasciwie chodzi w :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma b. dobry stosunek (najlepszy jaki znalazlem) jakosci do ceny
Ja bym powiedział, że ma b. dobry stosunek wielkości konta do ceny - bo jakością tego nazwać nie można.

Częste kilku-minutowe pady, czasami zdarzają sie też pady bazy lub czegoś - w każdym razie uniemożliwia działanie strony które są naprawiane po kilku godzinach. Panel jest mało rozbudowany żeby nie powiedzieć, że jest biedny. Lepiej wydać troszke więcej a mieć porządne, nie-padające konto z np. Cpanelem.

 

Najbardziej mnie śmieszy text na stronie głównej:

» Gwarancja miesięcznego uptime na poziomie 99%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"W związku z problemami technicznymi, które dotknęły naszych użytkowników w ciągu ostatniego miesiaca, a ktore jak sie okazało były spowodowane wadliwym sprzętem jednego z serwerow, Zarząd ForAll.pl podjął decyzję o przedłużeniu terminu ważności wszystkich kont (zarówno hostingowych jak i pakietów reseller) dotkniętych problemami o jeden miesiąc gratis. Data na Państwa koncie zostanie zmieniona w przeciągu 24h. Za wszystkie powstałe problemy serdecznie Państwa przepraszamy."

 

No, co jak co ale potrafią przyznać się do błędu i zrekompensować straty. Sweet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolejny downtime

 

Połączenie z serwerem backend nie jest możliwe. Sprobuj ponownie za chwile. Jeżeli problem będzie się potwarzal, prosimy o kontakt pod adresem: hosting@forall.pl

ForAll.pl Cluster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ludzie nie dajcie sie naciagnac na tani hosting! ten server to shit ! przez ostatni miesiac codziennie mi strona nie dzialala !! mieli przedluzyc konto o 1 miesiac w ciagu 24 godzin! minely juz 2 dni a data waznosci nadal taka sama. Mialem nawet walek ze ich system mi konto zablokowal! <--- musialem czekac do z 14 godzin bo nie bylo kontaktu w ogole! I co sie okazalo <-- napsiali przepraszam system uznal pana konto za niezaplacone :P a mailem konto jeszcze na 6 dni :) nastepna sprawa to baza mysql! jest bardzo wolna i musialem wyslac specjalnie do nich maila aby mi dodali tabele do bazy bo mi wyskakiwal blad! aha na innych serverach taki blad nie wyskakiwal :) ludzie nie kupujcie!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×