Skocz do zawartości

Polecane posty

Rowniez odradzam forall. Ciagle problemy, a to co wyprawiali na poczatku swojej dzialalnosci to jest nieporozumienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na wstępie pragniemy Państwa przeprosić za wszystkie problemy i awarie, ktore występowały w minionym czasie na niektórych z naszych serwerów. Jak się okazało po dłuższych badaniach były one spowodowane problemami z płytą główną znajdującą sie na serwerach. Przez ostatni tydzień trwały liczne prace mające na celu rozwiązanie tego problemu, a co za tym idzie wymianą sprzętu serwerowego.

W nocy dnia dzisiejszego został wymieniony ostatni juz serwer naszej sieci. Wymieniliśmy wszystkie maszyny zarówno te pełniące rolę serwerów buforujących, jak i te przetwarzające dane (tzw 'backend') jak i również serwery bazodanowe MySQL. Wszystkie nowe serwery to w chwili obecnej jednostki posiadające od 2 do 4 procesorów klasy AMD Opteron oraz od 2GB do 6GB pamięci operacyjnej DDR2 ECC RAM. Pod serwery MySQL oraz backend zostały dodatkowo wymienione macierze dyskowe na nowe, wysokowydajne o pojemności 1TB każda.

Wraz z modernizacją sprzętu na naszych serwerach postanowiliśmy również dokonać aktualizacji oprogramowania. Aktualizacji uległo m.in: -PHP (z wersji 5.1.2 do wersji 5.1.4) -PHP-PDO dodatkowe sterowniki do baz: mysql oraz pgsql -MySQL (z wersji 5.0.18 do wersji 5.0.21) -ForAll.pl Platform (drobne zmiany związane z obsługą środowiska wieloprocesorowego)

Również daty ważności wszystkich kont w naszym systemie - zarówno reseller jak i zwykłych kont www zostały juz zgodnie z zapowiedzią przedłużone o jeden dodatkowy miesiąc w ramach rekompensaty za powstałe problemy.

Wszystkie maile naszych użytkowników, które nie uzyskały stosownej odpowiedzi w ciągu ostatnich dni, a na które odpowiedź nie znajduje się w tej wiadomości zostaną jeszcze raz przeglądnięte przez naszych konsultantów i otrzymają Państwo odpowiedź w przeciągu 48h.

 

Taką informację wysłają dzisiaj (w niedzielę). Jednak jej treść może być moim zdaniem odebrana dwuznacznie ;). Myślę, że nawet jeżeli ktoś chce się skusić na ich tanie konto - to polecam po prostu poczekać 2-3 miesiace i zobaczyć jak to bedzie "trzymało się kupy". Trzymam tam małe konto "zapasowe" i określić mogę na razie je w stylu "da się przeżyć".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no tak ja juz mam dosyc tak jak wyzej pisalem! Statystyki mi spadły z 2500 odslon do hmm zaraz wam powiem ile mialem dzisiaj to sie przezegnacie Wszystkie wizyty: 192460, Dzisiaj: 751 - i wiecie co stracilem bardzo duzo czasu na promowaniu stronki a w google jak bylo podstron okolo 500 tak teraz jest 72 ;) normalnie gicior :P hosting poraszka, a wlasnie po tym mailu co wyzej kolega napisal to server nie dzialal jeszcze z 2 godziny. I date zmienili ale co mi po tym jak stracilem ogladalnosc. forall teraz straci bardzo duzo klientow ... ja juz jutro koncze z nimi moja dzialalnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Emil - to jest własnie to co uznałem za dwuznaczność. Niemniej jednak:

a w google jak bylo podstron okolo 500 tak teraz jest 72 ;)
raczej nie tyczy się hostingu a ogólnego wielkiego "czyszczenia" google o którym jest mowa, ale to inny wątek i inne forum :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem firma jest tragiczna. Serwer moze nawet jakos chodzi ale support pozostawia wiele do zyczenia. Wczoraj wyslalem prosbe o podpiecie domeny do mojego konta (oczywiscie w panelu nie ma takiej opcji) i nadal czekam na reakcje w tej sprawie... pomimo 2 rozmow telefonicznych nic sie nie ruszylo... Konto mam od paru dni a juz sie bardzo bardzo zniechecilem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to tak, konto mam u nich od stycznia, nie wiem czemu ale nie szukałem wtedy opini o firmach hostujących. Po miesiącu zaczęły się problemy, aż w końcu powiedziałem dość. Kontakt od miesiąca z forall jest zerowy, a przed kupnem konta odpisywali na kazdego maila w ciagu dosłownie 2-3 minut.

 

Nie polecam.... o tyle dobrze ze nie kupiłem z góry na rok większego konta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

b0b3k, potwierdzam Twoje słowa również mam u nich konto od stycznia n rok i tak samo na początku szybki i miły kontakt a teraz wysłałem do nich 3 maile i już 5 dzień czekam na odpowiedź.

Zdecydowanie nie polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3 maile w 5 dni za jednym zamachem to pewnie jesteś na ich liście klientów upierdliwych, którym sie nie odpowiada szybko bo zaraz znowu wygenerują pytanie, na które nawet dziecko zna odpowiedź nie mówiąc o google. Bez obrazy ale poco wysyłac 3 maile na raz?

 

Mam jedno konto w ehost.pl od ponad 3 lat i wysłałęm tam jednego maila bo akurat ta opcja nie dała sie wykonać w Cpanelu. To dla porównania stopnia upierdliwości klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja np. nie wykupiłbym serwera w forall jeśli chodziło by o poważną stronę czy eteykiete firmy,lecz jeśli ktoś by chciał zbudowac stronke domową tylko dla siebie czy dla zabawy to raczej nie ma żadnych przeciwskazań ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam serwer u nich, korzystam z niego bardzo żadko, a to za sprawą problemów z PDO w PHP5, ale jakoś nigdy nie miałem z nim problemów. Jednak, jako ich klient, otrzymuję przynajmniej 3-5 e-maili tygodniowo z przeprosinami od Admina za problemy z hostami. Tak więc po stronie serwer wygląda OK, ale od ilości e-maili od właściciela firmy można wywnioskować, że serwer ten jest idealny dla osób samotnych, które nie dostają e-maili. Tutaj hostmaster po prostu zasypie Was! Kto nie chciałby być 20 razy w tygodniu przepraszany :mellow:

 

Druga sprawa to firma ForAll.pl, która jest strasznie amatrosko prowadzona. Wziąłem serwer na okres próbny 14 dniowy. Zapłaciłem po 2 dniach wpłatę, którą nie została zaksięgowania. Właściciel nie był na tyle inteligentny, aby zrozumieć, że wpłata za konto poszła od mojego znajomego. Jednak tytułem podał nazwę konta WWW za który jest ta należność. Po tygodniu wymiany e-maili otrzymałem decydującą odpowiedź: przedłużą mi o 3 miesiące okres próbny, kiedy ja opłaciłem abonament za rok... Długo musiałem tłumaczyć właścicielowi, że chcę serwer na okres ważności opłaconego abonamentu, a nie 3 miesięcznego okresu testowego! Ciężko się z tą osobą porozumieć o cokolowiek.

 

Trzecie sprawa to pomoc techniczna, która praktycznie nie istnieje. Już 3 miesiące czekam na odpowiedź na e-mail, który wysłałem im w sprawie PDO. Jakiś czas temu otrzymałem wprawdzie e-maila z rozwiązaniem problemu, ale innej osoby... Po prostu żenada!

 

Wszystkim zainteresowanym odradzam zakup u nich serwera!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tam mam konto i chyba jako pierwszy dam opinię

 

hostnig jest często aktualizowany mysql i php admin nie leci w kszę jak to się mówi

szybko chodzi nie mam większych problemów uptime 100% ostatnio liczy mi transfer 2 mb na miesiąc ;)

 

jeśli chodzi o kontakt z supportem to jest zerowy a ni razu nie odpisali chociaż sam sobie poradziłem

 

konta

 

tiny aktualnie kosztuje 35 zł co uważam za drogo (fakt ostatnio ponieśli parametry) ale ja wolę np. za 25 zł a gorsze bo mi są nie potrzebne jeszcze jedną wadą jest brak kontaktu via gg a bardzo by się przydało ;)

 

jeśli w cenie 35 zł dają 2x 350 mb (www & ftp) i 6 GB transferu to dla mnie najlepsza oferta pod moje wymagania

 

co do panelu to poprawili i lepszy według mnie nawet od cpanelu

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

posiadam u nich dosc duze sponsorowane konto. jakies dwa tygodnie temu (po pewnym okresie spokoju) powrocily bledy 500 co doprowadzilo po pewnym czasie ze serwer nie odpowiadal przez dwa dni. do panelu jendak byl dostep. kilka dni pozniej (i po wyslaniu kilku maili) na domenie pojawil sie komunikat "konto zostao zablokowane" prosimy o kontakt. oczywiscie odpowiedzi nie otrzymalem. parzac po googleach "forall hostig" poblokowali cala mase kont i jak rozmawialem z kilkoma osobami nikt nie otrzymal zadnego uzasadnienia. Sytuacja jest dos tragiczna poniewaz jednye co w tym momencie udalo mi sie odzyskac to baze do ktorej patafiany z tej "firmy" nie zablokowali dostepu. rozmawialem juz z przedstawicielem firmy ktorej konto takze zostalo zablokowane i jezeli sprawa nie wyjasni sie do poniedzialku zostanie zgloszona na policji. Takze jezeli przeczyta to ktos z obslugi forall to radze sie pospieszyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

forall jest do niczego kontak 0, napisałem miliony meli nie otrzymałem odpowiedzi, mam konto

web15** <-- i działa jak krew z nosa pod górkę

 

Zobaczcie mój uptime który sam sobie liczę :)

wiadć, że właściciel loguje się na forum i pewnie to czyta :) więc może doczekam się wyjasnienia nie mejlem a tutaj

http://host-tracker.com/uptime-statistics/247279/

 

a co najlepsze w panelu admina:

schowek02yw6.th.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@zoozoolek nie obraź się ale dziwie się Twojemu zachowaniu...

Mając tak niski uptime - jeszcze nie złożyłeś oficjalnej pisemnej reklamacji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie wiem jak się do tego zabrać, mam znajomego prawnika co lubi się takimi sprawami bawić ale chyba lepiej jak wszyscy razem będą do nic pisać. Jeśli możesz pomógł byś mi? na ich stronie nie ma nawet numeru konaktowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałałem takie 2 sympatyczne meile jak i pewnie jeszcze kilk-100 innych osób . ( Ma tam ktos jeszcze konto żeby można było sprawdzic czy chociaz trocche przyspieszyło ? )

 

Pierwszy :

Witamy,

 

Posiadają Państwo konto sponsorowane w ForAll.pl, które w chwili

obecnej jest zablokowane. Jeżeli są Państwo nadal zainteresowani

sponsoringiem swojej strony, to prosimy o odpowiedź na tego maila

podając adres strony oraz jej tematyke. Strona zostanie odblokowana do

24h od czasu nadesłania zgłoszenia. Wszystkie strony, od których

zgłoszenia nie napłyną do dnia 20 maja 2007 zostaną trwale usunięte.

 

--

Pozdrowienia,

ForAll.pl - Hosting

 

Drugi :

 

Witamy,

 

Pragniemy Państwa poinformować o kilku zmianach, które zaszły na

naszych serwerach w ostatnim czasie.

W związku z licznymi prośbami naszych klientów zmieniona została

oferta hostingowa i podniesiona dostępna pojemność we wszystkich

pakietach. Jest to w chwili obecnej odpowiednio 1GB, 2GB, 5GB, 10GB

dla kont TINY, SMALL, BIG oraz BIZNES. Pozwoli to Państwu na

bezproblemowe pomieszczenie wszystkich potrzebnych plików i

multimediów na koncie.

W dniu dzisiejszym znacznie przyspieszona została również obsługa

baz danych MySQL, która działa teraz stabilnie i wydajnie.

Wyeliminowane zostały problemy z dostępem do FTP i/lub poczty,

które mogły występować na niektórych kontach na przełomie ostatnich dni.

Przyspieszona została obsługa poczty poprzez WebMaila

http://poczta.forall.pl/ oraz generowanie statystyk ruchu webalizera.

W związku z zainteresowaniem naszych użytkowników wprowadziliśmy również

możliwość wyłączenia otrzymywania mailingu z informacjami o nowościach

oraz zmianach w ForAll.pl. Wyłączenie tej opcji spowoduje, iż będą

Państwo otrzymywać tylko i wyłącznie informacje odnośnie terminów

płatności oraz planowanych przerwach konserwacyjnych.

W razie jakichkolwiek pytań lub problemów prosimy o kontakt

z działem pomocy technicznej ForAll.pl pod adresem: hosting@forall.pl

 

 

--

Pozdrowienia,

ForAll.pl - Hosting

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
host poczta.forall.pl

poczta.forall.pl A 82.160.108.140

inetnum: 82.160.108.128 - 82.160.108.191

netname: PL-INTERDAWMAR

descr: PPHU Inter-Dawmar

country: PL

admin-c: MW3051-RIPE

tech-c: MW3051-RIPE

status: ASSIGNED PA

mnt-by: TKTELEKOM-MNT

mnt-lower: TKTELEKOM-MNT

mnt-routes: TKTELEKOM-MNT

...

route: 82.160.0.0/16

descr: PL-TKTELEKOM

origin: AS20960

mnt-by: TKTELEKOM-MNT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli teraz przenieśli swoje "datacenter" z Niemiec do jakiegoś bloku podłączonego do sieci LAN PPHU Inter-Dawmar + "markowe serwery" jakie pewnie tam mają, ... to może być ciekawie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie !

 

Jakiś czas temu postanowiłem dać kolejna szanse firmie froall ;) .

Hostuje u nich forum około 10tys postów 2,200 uzytkowników itd .

Po modernizacji jaka odbyli jestem bardzo ale to bardzo zadowolony , zaczne od tego że wreszcie mozna porozmawiac z pomoca techniczna przez panel na stronie lub przez email . Kolejnym plusem jest działanie serwera ftp ( pingi po 20-30  ,uptime około 98,39 % )  . baza msql chodzi bardzo dobrze jeszcze ani razu nie spotkałem się z jakas awaria . Na stronie mozna kupic serwery dedykowane w ich serwerowni ( żadnego posrednic

wa ) Niestety na temat

serwrów dedykowanych nie moge sie wypowiedziec jako tako ponieważ niekorzystałem . Ale zapewne chodza bardzo dobrze jak reszta :P

 

PS  : Chciałem jeszcze dodać że pomoc techniczna zna sie na żeczy . Miałem problem z wysyłaniem meilingu na forum , usterka została naprawiona . ( bardzo miły kontakt i wyrozumiałość )

 

 

Moim zdaniem jezeli bedzie tak dalej to firma ma bardzo duże szanse na coraz lepszy rozwój .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś dostałem takiego maila bezpośrednio od forall:

 

[...]

jako iż prowadzą Państwo działalność związaną z świadczeniem usług

hostingowych, mamy dla Państwa propozycję współpracy technologicznej.

Jako jedni z wiodących dostawców serwerów dedykowanych zlokalizowanych

w Polsce możemy Państwu zaoferować atrakcyjne warunki pod platformę

hostingową, jaka znajdują się w Waszej ofercie.

 

Wszystkie nasze serwery znajdują się w prywatnym centrum danych

ForAll.pl, które posiada wpięcie do dwóch polskich sieci

szkieletowych: tktelekom oraz ATMAN.

[...]i dalej oferta.

 

Czy to nie jest SPAM?

Ktoś jeszcze to dostał, a zwłaszcza konkurencja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×