Skocz do zawartości
mateusz232

Mysql nauka

Polecane posty

Chcesz samego mysql się uczyć? Czy w połączeniu z jakimś językiem programowania?

 

Uważa że tuż za zagranicznymi wydawnictwami typu O'reilly czy Apress, Helion jest najlepszy w Polsce.

http://helion.pl/katalog/bazy_danych_mysql,20,0,0,0,0,0.html

Poczytaj opinie o ksiązkach jakie są umieszczone w serwisie.

 

Z doświadczenia wiem, że inwestycja w książkę >80 zł zapewnia że książka będzie dobra i będziesz z niej korzystać przez wiele lat ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz samego mysql się uczyć? Czy w połączeniu z jakimś językiem programowania?

 

Uważa że tuż za zagranicznymi wydawnictwami typu O'reilly czy Apress, Helion jest najlepszy w Polsce.

http://helion.pl/kat...zy_danych_mysql,20,0,0,0,0,0.html

Poczytaj opinie o ksiązkach jakie są umieszczone w serwisie.

 

Z doświadczenia wiem, że inwestycja w książkę >80 zł zapewnia że książka będzie dobra i będziesz z niej korzystać przez wiele lat ;]

 

Dasz rade poprawić linka ? : )

 

Bo nie mogę odpalić :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla początkujących dobra jest MySQL Crash Course. Później rzuć okiem do Learning MySQL O'reilly a jak już chcesz być masterem to książki pana który się nazywa Joe Celkos. Ale to już hardkorowe pozycje ;)

 

Jak chcesz popatrzeć, czy książki są dla ciebie na rapidshare znajdziesz demo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci papier skoro nie masz umiejętności?

 

Chcesz mieć papier a odpaść na prostym selekcie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

polecam najpierw w domu odpalić środowisko na windzie i zrobić kursy filmowe dostępne w sieci, potem książka i nauka i dopiero potem certyfikacja albo studia kierunkowe, inaczej zmarnujesz kase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak bedziesz zielony przed kursem to sie nie nauczysz chyba ze wezmiesz caly semestr a wtedy jest drogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak bedziesz zielony przed kursem to sie nie nauczysz chyba ze wezmiesz caly semestr a wtedy jest drogo

 

Hmm

ja dziękuje za kursy, gdzie trzeba iść z wiedzą ;-)

 

 

Kurs jest po to by się na nim nauczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dziękuje za kursy, gdzie trzeba iść z wiedzą ;-)

Tak, ale elementarna wiedza z danej dziedziny jest mimo wszystko bardzo przydatna.

 

I o to chyba theOne chodziło - że znacznie łatwiej załapujesz różne niuanse, jak masz jakiekolwiek pojęcie o danej dziedzinie.

 

To tak, jak by chcieć iść na kurs Cisco/CCNA a nie rozróżniać routera od switcha.

Bo nie oszukujmy się - że takiemu wybitnie zielonemu nie będą tego tłumaczyć.

A jeśli ktoś nie będzie tego potrafił, to dalej mu będzie ciężko cokolwiek zrozumieć,

niby przejdzie kurs, zaliczy testy,

ale po jego skończeniu pozostanie w głowie wielka pustka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tak, jak by chcieć iść na kurs Cisco/CCNA a nie rozróżniać routera od switcha.

Bo nie oszukujmy się - że takiemu wybitnie zielonemu nie będą tego tłumaczyć.

Z CCNA akurat nie trafiłeś, bo niestety jego program jest właśnie na takim poziomie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z CCNA akurat nie trafiłeś, bo niestety jego program jest właśnie na takim poziomie :)

 

Dobrze trafil, na CCNA spotkalem osobe ktora poszla na obsluge komputerow dla zaawansowanych, nie da sie pewnych rzeczy przeskoczyć, a sieć jest łatwiejsza bo częściej jej używasz i masz jakiś pogląd na nią z punktu widzenia usera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda pieniędzy na kursy. Najwięcej nauczysz się grzebiąc w bazach samodzielnie. Jak już obadasz podstawy możesz popatrzyć jak jest skonstruowana baza np. wordpressa, jakie zapytania lecą, jakie są indeksy, czemu takie itp.

 

Ja najwięcej nauczyłem się o bazach jak wrzuciłem do MySQLa 70 milionów rekordów. Indeksy budowały się kilka godzin więc było dużo czasu na doczytanie w dokumentacji jak to zoptymalizować, aby działało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×