Skocz do zawartości
lol151

Sprzedam i7-2T z kimsufi

Polecane posty

Witam

 

Mam na sprzedaż serwer i7-2T z oferty kimsufi

 

Intel i7 920 4x 2x 2.66+ GHz

8 GB DDR 3

2 x 1 TB

 

Łącze 100 Mbps

 

Transfer 3TB

 

Ważny do 4.07.10

Cena jaka mnie interesuje 150zł Bez Opłaty instalacyjnej

 

 

Więcej info PW

 

Nie wystawiam faktur, tylko przelew na konto w banku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OSZUST !! DOGADALIŚMY SIĘ NA 100 ZŁ , ZROBIŁEM PRZELEW 28 CZERWCA, A PO DANYCH DO SERWERA I CZŁOWIEKU ANI ŚLADU ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam piszę w tym temacie ponieważ też kupiłem od niego serwer jakieś 5 dni temu i nie ma go na gg nie odpowiada ani nic... Także nie polecam kolesia nikomu OSZUST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam isc na policje z potwierdzeniem wykonania przelewu za 3-6 msc policja juz bedzie miala wszystko :(

Artykul 286 czyli kara od 6 msc do 8 lat pozbawienia wolnosci :) , dzieciak dostanie zapewne zawiasy za oba przypadki i wtedy

moze nie bedzie robic tak glupich numerow :(

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

ludzie gdzie wy macie glowy ...

Jak za nic wysylacie kase, to odezwijcie sie do mnie na PW. Podam numer konta i tez mi przelejcie 100 zl.

 

Tego typu rzeczy w inny sposob sie zalatwia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież koleś normalnie dał na forum ogłoszenie że sprzedaje serwer, także każdy mógł go kupić zważywszy też na datę jego rejestracji... Myślę że naprawdę trzeba sprawę zgłosić na policje... Pogooglałem troszkę i jeżeli się nie mylę koleś ma 15 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, że ktoś się tym zajmie, o ile nie było żadnej umowy lub też sprzedaż poprzez allegro, domniemany oszust może powiedzieć, że zwyczajnie dostał pieniądze za dług czy za cokolwiek, a więc słowo przeciw słowie było, ile to już takich sytuacji było...

Poza tym, to dziwię się, że osoba ta podając swój numer GG nie ma w google żadnych logów z tego numeru. Przeważnie od osób których coś kupuję i rozmawiam poprzez GG sprawdzam numer w googlach, nie było jeszcze przypadku, że google nie pokazało info, tak jak tutaj podając numer GG w poście google zaindeksuje to za jakiś czas, tak w tym przypadku niczego podobnego nie ma i śmiem twierdzić, że numer został założony przed wystawieniem aukcji specjalnie po to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdą sprawę warto zgłosić na policję. Wystarczającym dowodem w sprawie będzie zapis z rozmowy gg, wyciąg z konta, et cetera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jest konto bankowe które ma potwierdzonego właściciela.

 

I tutaj oszust można powiedzieć jest na wyciągnięcie ręki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety również dałem się oszukać, tylko użytkownikowi o loginie krk151 (myślę, że to ta sama osoba). Kwota nie jest duża, ale myślę, że jak wszyscy (oszukani) zgłosimy to na policję to nie ujdzie mu to na sucho. Ja na pewno nie przepuszczę.

Temat dotyczący sprzedaży serwera EQ4 założony przez krk151 został usunięty dlatego pisze tutaj.

 

ps. udało mi się znaleźć tamten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, że ktoś się tym zajmie, o ile nie było żadnej umowy lub też sprzedaż poprzez allegro, domniemany oszust może powiedzieć, że zwyczajnie dostał pieniądze za dług czy za cokolwiek, a więc słowo przeciw słowie było, ile to już takich sytuacji było...

Poza tym, to dziwię się, że osoba ta podając swój numer GG nie ma w google żadnych logów z tego numeru. Przeważnie od osób których coś kupuję i rozmawiam poprzez GG sprawdzam numer w googlach, nie było jeszcze przypadku, że google nie pokazało info, tak jak tutaj podając numer GG w poście google zaindeksuje to za jakiś czas, tak w tym przypadku niczego podobnego nie ma i śmiem twierdzić, że numer został założony przed wystawieniem aukcji specjalnie po to.

 

Ale bzdury napisałeś . Sam byłem oszukany przez gówniarza ( jak potem się okazało 13-nastolatka) na 65 zł . Oszukał mnie oraz kilka innyxh osób ,ale 4 osby postanowiły t zgłosić ,a sprawa wygladała podobnie jak tutaj . P 8 miesiącach było już po sprawie , a jak potem się okazało poszkodowanych osób było dużo więcej . Sprawca Dostał kuratora , 300 gdzin prac publicznych ,a rodzice zstali obciążeni kosztami sądowymi oraz musieli pokryc szystkie straty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kucziapa

ja też dałem się oszukać wpłaciłem 20zł zaliczki, mam wujka w Policji i chciałem aby sprawdził konto okazało się, że konto bankowe jest zarejestrowane na już dawno nie żyjącą osobę !!! jak to możliwe, ale za 20zł nie bedę robił jakiegoś syfu, tylko dostałem nauczke na przyszłość, że nie ma kupowania na gębe jak coś to allegro albo jakaś umowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
ja też dałem się oszukać wpłaciłem 20zł zaliczki

sam sobie ciekawe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja też dałem się oszukać wpłaciłem 20zł zaliczki, mam wujka w Policji i chciałem aby sprawdził konto okazało się, że konto bankowe jest zarejestrowane na już dawno nie żyjącą osobę !!! jak to możliwe, ale za 20zł nie bedę robił jakiegoś syfu, tylko dostałem nauczke na przyszłość, że nie ma kupowania na gębe jak coś to allegro albo jakaś umowa.

 

Cos tutaj kręcisz , bo policja nie ma możliwości sprawdzenia kto jest właścicielem konta . i to sąd decyduje o tym czy istnieje podstawa aby ingerwać w prywatne knto .Jeżeli decyzja sądu jest pozytywna to wtedy dopiero bank ma obowiązek udostępnić wszystkie dane , a taka procedura trwa ponad 3 miesiące (w każdym razie tyle ja czekałem) . Plicja nie ma dostępu do kont bankowych , i bez nakazu sądowego nic nie jest w stanie zrobić !...

Jest jeszcze coś takiego jak gg , i ten osobnik zapewne kontaktował się z domu a więc jest mżliwość "zdbycia"jego numeru IP .

Dla mnie był nie do przejścia fakt że ktoś bawi się za moje pieniądze , a za wasze najprawdopodobniej jakiś gówniarz robi sobie wakacje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Schemat jest taki. Najpierw idziesz na policję, podajesz jak najwięcej informacji, adres IP, maile, rozmowy gg, nr telefonu, nr konta. Policja niewiele może, więc pcha zazwyczaj temat do prokuratury, a ta już może więcej. Z doświadczenia wiem, że warto monitorować przebieg naszej sprawy tj. chodzić na policję i pytać na jakim jest etapie, tak samo do prokuratury. Warto również podpowiedzieć prokuratorowi prowadzącemu sprawę gdzie powinien skierować pisma np. do którego operatora ISP jeśli mamy adres IP delikwenta, ponieważ większość z nich nie jest oblatana w tematach IT i nawet nie wie co to adres IP. Gwarantuję, że przy dobrych wiatrach po 3-4 miesiącach dzieciaka złapią i będzie miał nieprzyjemności. Nie jest prawdą, że na ujawnienie właściciela konta bankowego czeka się 3 miesiące. Wystarczy tylko zgoda sądu na zwolnienie z tajemnicy bankowej i po kilku dniach prokurator ma pełną historię konta wraz z danymi właściciela oraz adresami IP logowań do systemu tanzakcyjnego. Nie warto odpuszczać nawet dla 20 zł, prawo jest po Waszej stronie i takich cwaniaczków trzeba tępić już w zalążku. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy służę radą na PW, ponieważ ostatnio przerabiałem taki przypadek zakończony oczywiście sukcesem czego i Wam życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kucziapa coś kręcisz, nikt nie może bez nakazu sądu zdobyć informacji o koncie bankowym.

Albo ty zamazujesz, starasz się zamazać ślady przestępstwa albo masz bujną wyobraźnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na wniosek prokuratora sąd zezwala na udostępnienie danych nt. właściciela numeru konta...także policjant 'po znajomości' (z prokuratorem oczywiscie) może takowe informacje zdobyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze takie sprawy trwaja okolo 6 msc wiem bo sam zglosilem 3 takie przypadki :)

W tym przypadku jest to osoba niepelnoletnia wiec tylko sad rodzinny zostaje , zapewne zwrot kosztow oraz kurator na 3 lata.

Tak jak ktos napisal 300 godzin rpac spolecznych hehe niezla bzdura ;) koszty sadowe sa umazane w 90% przypadkow bo osoba nie zarabia a rodzicie moga nie miec funduszy.

Lepiej to zglosic dla zasady zeby na starosc glupot dzieciak nie robil :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej to zglosic dla zasady zeby na starosc glupot dzieciak nie robil ;)

 

Jutro sprawa trafi na policję. Dzisiaj przygotowuję materiał dowodowy:). Innych oszukanych zachęcam do tego samego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×