Skocz do zawartości

Elber

Użytkownicy
 • Zawartość

  93
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

1 obserwujący

O Elber

 • Ranga
  Regularny użytkownik
 1. Witam, szukam hostingu / chmury pod Magento 1.9 - dość duży sklep ~500 zamówień dziennie z PL,DE,GB - aktualnie stoi to na 3 maszynach (1 serwer na haproxy + 1 serwer na mysql'a i redisa + 1 serwer na nginxa) - ale potrzeba czegoś bardziej skalowalnego i bezpiecznego - ostatnio w 1 serwerze siadł RAM i nic nie działało, czyli potrzeba pomieszać trochę te usługi na serwerach i zrobić replikację mysql'a oraz odpalić 3 instancje redis'a (sesje, cache magentowe i fpc cache) aby w przypadku awarii jednaj maszyny sklep wciąż działał. Prośba o podesłanie oferty, bądź firmy która ma doświadczenie w utrzymaniach tego typu sklepów, bądź administratora który ogarnąłby taką infrastrukturę i opiekował się / monitorował / reagował na awarie / usterki. Lokalizacja serwera najlepiej PL - najważniejsze to HA.
 2. Dziękuję bardzo za odpowiedź. Jaki najwyższy load serwera jest optymalny, a jaki powinien wzbudzić zaniepokojenie że coś zaczyna przeciążać serwer ?
 3. Witam, mam VPS'a z DirectAdminem, jest tam apache i mariadb, zastanawia mnie trochę wykorzystanie pamięci RAM. Mam przydzielone 6GB ram, które są w 99% zajęte przez cały czas. Tu aktualne dane # free -h total used free shared buffers cached Mem: 6,0G 5,9G 76M 338M 0B 4,0G -/+ buffers/cache: 1,9G 4,1G Swap: 4,0G 1,0G 3,0G Dlaczego cache ciągle zajmuje 66% całości, czy to normalne zachowanie ? Load co prawda jest w okolicach 1 pytanie czemu ten cache nie maleje by zwolnić trochę RAM'u ?
 4. A serwerownia w Polsce jaką ma opinie ? SLA i support
 5. Tak, to byłoby najlepsze rozwiązanie, bo to kwestia botów. Jaką serwerownie / firmę polecacie ? Jak ostatnio OVH działa ? Kiedyś były z nimi problemy, dyski padały, supportowi się nie śpieszyło z wymianą etc.
 6. Raz miałem i to nie wiem czy ddos tak na prawdę tylko śmieci na starym WP były i boty odpytywały ciągle 1 plik, mimo że pliku już nie było to zamulało to serwer / pomogła ręczna blokada kilkunastu IP w firewallu
 7. Interesuje mnie niezawodne DC bez fakapów kilkugodzinnych i niski ping.
 8. A jak w mzone sprawa wygląda ? Kiedyś zastanawiałem się nad ich ofertą, czy jacyś klienci mogą się wypowiedzieć na ten temat ?
 9. Witam, po ostatnich awariach w NetDC zmuszony przez klientów rozglądam się za nowym VPS'em. O ile przez pierwsze 1.5 roku byłem bardzo zadowolony z obsługi i działania VPS'a w NetDC, tak od ostatniego czasu po przejęciu przez H88 coś jakby się pogorszyło, do tego w tym roku druga duża awaria po której straciłem kilku klientów. Zależy mi najbardziej na opiniach użytkowników, bo w każdej firmie oferta na stronie prezentuje się wyśmienicie Czego potrzebuję 8GB ram Procek 4 core Dysk SSD 100 - 150 GB 2 - 3 adresy IP Licencję DirectAdmin posiadam własną php.ini per domena / konto Dobra optymalizacja http / php / mysql Firewall DOBRA przed DDOS na poziomie serwerowni nie VPS'a Dobre filtry antyspamowe Szybki i kompetentny support (pod tym względem wiedzy w NetDC było na prawdę OK jak dla mnie) Dobre i stabilne łącze żeby były dobre pingi od każdego operatora Codzienny backup wszystkich plików / maili i baz użytkowników. STABILNOŚĆ Jakieś statystki co zużywa najwięcej zasobów, co najbardziej obciąża w danym momencie. Dostęp do SSH
 10. Był problem w kodzie z białymi znakami, find ./ -name "*.php" -exec sed -i -e '/^\n*$/d' {} \; find ./ -name "*.php" -exec sed -i -e 's/\s*$//' {} \; find ./ -name "*.php" -exec sed -i -e 's/^\s*//' {} \; rozwiązało problem, ale trochę namieszało w czytelności kodu Da się sprawdzić jakoś w którym konkretnie pliku były białe znaki ?
 11. Witam, mam dziwny problem, zapewne coś w konfiguracji php / apache po przeniesieniu na nowy hosting, bo na starym działało poprawnie, wersje PHP na nowym 5.3.38 na starym 5.3.39 Pominę fakt, że kod strony jest dość stary, nieobiektowy. Jak utworzę sobię plik test.php gdzie w najpierw wrzucam np. <h1>dasdsad</h1> i po tym <?php header('Location: /'); ?> to wszystko działa prawidłowo, ale w kodzie strony, gdzie mam index.php, w którym za pomocą require_once() ładuje pliki z funkcjami php na podstawie aktuanego poziomu , oraz niżej konkretne pliki html'a do wyświetlenia treści juz taki header('Location: /') nie działa, wyrzuca błąd Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at index.php:138) in includes/content/index.tpl.php on line 21 linia 138 w index.php to require_once() konkretnego .tpl.php bazując na $_GET a linia 21 w index.tpl.php to właśnie header('Location: /') Przekierowania zaczynają działać jeśli do index.php na początku i końcu wrzucę odpowiednio ob_start(); i ob_flush(); Wie ktoś może co oprócz output_buffering powinno być jeszcze włączone aby to działało jak na starym serwerze ?
 12. hosting dedykowany ? - proszę o oferty

  Serwerownia jest w gdańsku ? Jak pingi z netii i tpsa ? Jak z płatnościami i fakturami ?
 13. hosting dedykowany ? - proszę o oferty

  @NetDC.pl Pytanie czy VPS wystarczy ? @MZONE Czy jak wziąłbym PRO TWO i okazałoby się po czasie że za słaba maszyna, da się bez reinstalacji i przenosin migrować na mocniejszą maszynę ? Serwerownia jest w gdańsku ? Jak pingi z netii i tpsa ? Jak z płatnościami i fakturami ? --- Czy jest jakaś konkurencja cenowa dla mzone jeśli chodzi o serwer dedykowany ?
 14. Witam, potrzebuję oferty cenowe. od 1.06 chciałbym mieć nową maszynę by na spokojnie poprzenosić rzeczy ze starej. Opiszę sytuację i czego potrzebuję: - dostęp ssh (nie koniecznie jako root) - php.ini per domena / konto - łatwy panel - dzienne backupy - wysokie SLA - szybka, wydajna i dobrze zoptymalizowana maszyna - dobre stabilne łącze (serwer nie musi być w PL) ale fajnie jakby był niski ping do PL (do neo też) - jakieś 100gb miejsca hdd - możliwość dodania 1 usługi do auto startu - aktualne php / mysql - ochrona przed ddos (profilaktycznie?) - dobre filtry antyspamowe (teraz na serwerze który mam przychodzi mi masa spamu) - 3 - 4 IP - STABILNOŚĆ - jakieś statystki co zużywa najwięcej zasobów, co najbardziej obciąża Do czego: Mam około 15 prostych stron (wp przeważnie) nie nie mających częstych odwiedzin, nie zabierających zasobów, ~4 sklepów gekosale / prestashop (nic wielkiego, małe sklepiki) w przyszłości na pewno będzie jakieś Magento, kilka autorskich programów webowych dla firm ale też nie duże, nie orają w żaden sposób zasobów i 1 forum vBulletin (w ostatnim roku nie więcej niż 220000 wizyt w miesiącu) Te strony są przeważnie jako konta, niektóre konta mają kilka domen przypisanych więc również musi być podobna możliwość. Jakby były jakieś pytania proszę pisać
×