Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
marcel30

VPS Windows

Polecane posty

Mam 3 pytania związane z hostingiem z systemem operacyjnym windows serwer 2003 :

1. Przejrzałem oferty kilkunastu firm ,i bardzo mnie zdziwiło to że można kupić pakiet np 384 RAM . Jak to jest przeciez minimalne wymagania tego systemu to 512 RAM. Mało tego 512 RAM to zazwyczaj w każdej firmie najtańszy pakiet , a więc co można na takim serwerze zrobić jezeli system zużywa cały RAM ? Czy dla serwera to jakoś inaczej się liczy ?

2. Czy jesteście mi w stanie powiedzieć ile jednoczesnych pobrań można wykonać jeżeli przydzelony RAM to własnie 512 ? ZAkładając że te pobrania są wykonywane 24 h/dobe

3.Praktycznie każda firma do swoich serwerów dodaje system linux ,i czy to oznacza że linux jest lepszy od windows ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3.Praktycznie każda firma do swoich serwerów dodaje system linux ,i czy to oznacza że linux jest lepszy od windows ?

To już pytanie trochę niepoważne.. każdy z systemów ma swoje zalety, ale na moje oko, to Linux ma ich dużo więcej. :)

Dodatkowo Linux niezaładowany wybitnymi dodatkami "żre" mniej zasobów, niż czysty Windows.

I nie zapominaj, że Linux jest darmowy, więc już masz jeden powód, dla którego firmy instalują z reguły właśnie ten system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 pytania związane z hostingiem z systemem operacyjnym windows serwer 2003 :

1. Przejrzałem oferty kilkunastu firm ,i bardzo mnie zdziwiło to że można kupić pakiet np 384 RAM . Jak to jest przeciez minimalne wymagania tego systemu to 512 RAM. Mało tego 512 RAM to zazwyczaj w każdej firmie najtańszy pakiet , a więc co można na takim serwerze zrobić jezeli system zużywa cały RAM ? Czy dla serwera to jakoś inaczej się liczy ?

Od kiedy to Windows 2003 wymaga 512MB pamięci? Toć on "zadziała" nawet i przy 128.

Na potwierdzenie: http://www.microsoft.com/poland/windowsserver2003/opis/wymagania/default.mspx

 

2. Czy jesteście mi w stanie powiedzieć ile jednoczesnych pobrań można wykonać jeżeli przydzelony RAM to własnie 512 ? ZAkładając że te pobrania są wykonywane 24 h/dobe

Pobrań czego? Listów poleconych z placówki poczty-polskiej?

 

3.Praktycznie każda firma do swoich serwerów dodaje system linux ,i czy to oznacza że linux jest lepszy od windows ?

Jest darmowy - to główna przyczyna.

Druga - łatwo się go wirtualizuje kontenerowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×