Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
szaq

Monitorowanie transferu na danym porcie

Polecane posty

Witajcie.

Szukam jak najprostszego programiku, który liczyłby transfer na danym porcie i zapisywał gdzieś do pliku.

Chcę użyć tego w panelu shoutcasta w php, aby naliczał on transfer zużyty przez dany serwer shoutcast.

Szukałem u wujka google, ale albo są jakieś super bajer graficzne wykresy i inne zbędne rzeczy, albo nie ma funkcji monitorowania tylko wybranego portu.

 

Nie ma czegoś prostego i funkcjonalnego zarazem?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Omarkuj porty SC na iptables w łańcuchach pre/post-routing, a uzyskasz liczniki, które będziesz mógł odczytywać via np. mrtg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...odczytywać via np. mrtg.

 

A nie dałoby rady przechowywać tego w formie liczby? Byłoby prościej z pliku wczytać do skryptu "W tym miesiącu wykorzystano: 15GB transferu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej, dodaję do iptables port ftp: iptables -A INPUT -p tcp -d 195.162.25.60 --dport 21 Wysyłam na serwer ftp plik 1,2MB i w liczniku otrzymuje 1151

Ilość bajtów przesłanego pliku to to chyba nie jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj waść, jak działa protokół FTP i co właściwie to on transmituje po porcie, który monitorujesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic na swoje usprawiedliwienie.

Wszystko przez moją niewiedzę.

 

Dodałem odpowiedni port i już wszystko idzie jak najbardziej poprawnie.

Dla serwerów shoutcast trzeba będzie dodać port dla ruchu przychodzącego i wychodzącego, sumować ich wyniki i już mamy zużycie transferu. Okazuje się, że proste to jak drut :)

Domyślam się, że przy reboocie się te dane kasują, ale tutaj z ratunkiem przychodzi zapisywanie zużytego transferu co np. 5 minut, zerowanie licznika i dodawanie kolejnych wartości.

 

 

Chłopaki, macie u mnie wielkie piwo :)

Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oste to jak drut :)

Domyślam się, że przy reboocie się te dane kasują, ale tutaj z ratunkiem przychodzi zapisywanie zużytego transferu co np. 5 minut, zerowanie licznika i dodawanie kolejnych wartości.

 

 

Spróbuj może pokombinować z poleceniem

-c licznik-pakietów licznik-bajtów - ustawia liczniki bajtów i pakietów podczas dodawania/modyfikacji reguły.

( http://pl.wikibooks....ables#Polecenia )

Osobiście nigdy nie próbowałem tego ale Twój post mnie zainspirował i również postanowiłem zrobić coś podobnego co Ty ;-) Lecz niestety już nie mam na to już czasu :-(

Generalnie wymyśliłem to tak, że cronem zapisuje aktualne statystyki do pliku (np co 5 minut), który nazywa się np rok_miesiac. Przy tworzeniu regułek ( podczas autostartu ) sprawdzam czy plik obecnyRok_obecnyMiesiac istnieje i odczytuję statytyki z niego, ustawiając licznik (poleceniem cytowanym wyżej).

Dodatkowo zadanie do crona które co miesiąc będzie zerowało statystyki.

Nie wiem czy moja idea jest słuszna i czy ma prawo działać (bo jeszcze nie osiągnąłem celu)(, ale wydaje mi się, że nie ma w nich kruczków. ;-) W każdym razie może jakoś Ci pomoże :-)

 

Pozdrawiam i jak znajdziesz jakieś ciekawe materiały/rozwiązania dotyczące tego to podaj - sam jestem ciekaw co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×