Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Leone

Problem z dostępem do serwera

Polecane posty

Witam

 

Korzystam z hostingu www.vplus.pl . Do tej pory wszystko było dobrze. Jednak teraz się przeprowadziłem, zmieniłem dostawcę internetu i pojawiły się problemy.

 

Otóż nie mogę się połączyć z serwerem mojego hostingu..

Gdy podaje adres, pojawia się w oknie przeglądarki informacja "Ustalanie adresu serwera vplus.pl", a po jakimś czasie pojawia się komunikat, iż nie udało się nawiązać połączenia.

Sam serwer działa dobrze, bo poprosiłem o sprawdzenie osób z innych sieci i nie mają żadnych problemów.

 

Problem zauważyłem dwa tygodnie temu, gdy jeszcze nie miałem podłączonego internetu. Znajomy powiedział mi, iż czasem nie można wejść na niektóre strony, a czasem wszystko działa. Udało mi wejść w poprzedni poniedziałek u znajomego na chwilę na stronę www.vplus.pl, lecz już kilka dni później nie mogłem się tam dostać. Tak samo było w następnym tygodniu, w poniedziałek i wtorek mogłem się dostać, później już nie.

Niestety nie mam możliwości zmienienia dostawcy internetu.

 

Zarówno mój admin, jak i support hostingu mówią, iż nie ma żadnych blokad, ograniczeń.

 

Próbowałem znaleźć informacje na ten temat u różnych osób i dowiedziałem się czegoś takiego:

1. problem, ktory masz z wejsciem na forum moze byc spowodowany tym, ze po zresetowaniu dnsow zewnetrzne IP Twojej sieci lokalnej ..."bombarduje" serwer na ktorym masz forum, prosciej mowiac - wysyla strasznie duzo zapytan do serwera, zatem serwer automatycznie banuje taki numer IP na okreslony czas - tak czesto bywa w przypadku, gdy masz wewnetrzny adres IP i jestes za firewallem. Niestety w takiej sytuacji nie mozesz zrobic nic - przykro mi.

 

2. Natomiast admina swojej sieci zapytaj jakie porty sa blokowane, jakie uslugi sa zablokowane, popros o dnsy swojej sieci i adres IP zewnetrzny sieci. Mozesz rowniez poprosic go aby przydzielil Tobie zewnetrzny adres IP abys mogl przetestowac sobie przez 2-3 dni, czy wtedy rowniez bedziesz mial problemy z wejsciem na swoje forum.

Co do pierwszego, to prawdę powiedziawszy nie wiem dokładnie co to są dnsy, szukałem jakiś informacji o nich, jednak nie jestem w tym 'dość dobry' i trudno mi zrozumieć.. I zastanawiam się, czy coś takiego jest możliwe, czy to może być winne..

Jeśli chodzi o drugi 'pomysł', to admin sprawdzał z zewnętrznego IP i nic to nie pomogło, nie mógł się połączyć.. a porty podobne nie są blokowane.

 

Tak więc narazie nie mogę się dostać na ftp, oraz na żadną stronę na serwerze.. jedyne co działa i jest związane z nim, to mail info@vplus.pl, nic więcej (oczywiście jeśli chodzi o mnie, bo u innych działa).

 

Możecie mi jakoś pomóc, coś doradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możecie mi jakoś pomóc, coś doradzić?

 

Wklej traceroute www.vplus.pl, czy bodajże tracert www.vplus.pl (tak to się chyba w Windows nazywa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wpisałem w uruchom 'tracert www.vplus.pl' i pojawiło się okienko. Przez chwilę nic nie było, całe czarne, a potem przez ułamek sekundy jakiś napis i okienko zostało zamknięte..

 

Moze trzeba coś jeszcze wpisać, aby nie zamykało się przed zamknięciem, nie wiem..

 

Stawiam na bład po twojej stronie ;)

Błąd jest napewno po mojej stronie, po stronie mojego dostawcy internetu.. bo z innych sieci można się bez problemu z serwerem hostingu połączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

hmm a moze numer ip servera jest zablokowany u dostawcy.

Dziwne administracja niech ruszy glowami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

patrick, wybacz, ale mam wrażenie, że nie przeczytałeś mojej wypowiedzi.. admin mówi, iż nie ma żadnych blokad, nic nie jest zablokowane. Tak samo support hostingu mówi, iz nie mają żadnych IP blokowanych.

 

Wysłany Pon Paź 24, 2005 6:27 pm:

 

Dostałem od supportu adres IP serwera. Dopiero teraz go wpisałem w przeglądarce i dzięki temu mogłem się dostać do panelu administracyjnego, a także do phpmyadmina..

Chyba to trochę wyjaśnia co się dzieje (chociaż ja nic nadal nie wiem).

 

Może teraz mi ktoś doradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpisałem w uruchom 'tracert www.vplus.pl' i pojawiło się okienko. Przez chwilę nic nie było, całe czarne, a potem przez ułamek sekundy jakiś napis i okienko zostało zamknięte.

 

Eh, wpisz to w 'trybie msdos' czy jak to się tam teraz nazywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpisałem w uruchom 'tracert www.vplus.pl' i pojawiło się okienko. Przez chwilę nic nie było, całe czarne, a potem przez ułamek sekundy jakiś napis i okienko zostało zamknięte.

Chyba masz XP. Wpisz cmd.exe a w otwartym okienku tracert www.vplus.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wpisałem i pojawił się taki komunikat:

"Nie można rozpoznać nazwy systemu docelowego www.vplus.pl."

 

A gdy podałem "tracert 62.75.214.125" (czyli IP serwera), to się niby wszystko normalnie wyświetliło..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpisałem i pojawił się taki komunikat:

"Nie można rozpoznać nazwy systemu docelowego www.vplus.pl."

A gdy podałem "tracert 62.75.214.125" (czyli IP serwera), to się niby wszystko normalnie wyświetliło..

Jeżeli teraz wpiszesz np tarcert wp.pl i wszystko bedzie dzialalo to wina lezy po stronie tTwojego lącza i pozostaje Ci tylko napisać do admina sieci o rozwiązanie problemu - jakie masz łącze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli teraz wpiszesz np tarcert wp.pl i wszystko bedzie dzialalo to wina lezy po stronie tTwojego lącza i pozostaje Ci tylko napisać do admina sieci o rozwiązanie problemu - jakie masz łącze?

Tak, przy wp.pl wszystko jest dobrze i to napewno wina mojego łącza.. tylko zastanawia mnie to, że gdy podaje adres to wszystko działa (w przeglądarce też), a gdy próbuje przez 'zwykły' adres to nie działa..

 

Obecnie mieszkam w akademiku i jest tu mała sieć.. nie potrafię więcej napisać, bo się na tym za dobrze nie znam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, przy wp.pl wszystko jest dobrze i to napewno wina mojego łącza.. tylko zastanawia mnie to, że gdy podaje adres to wszystko działa (w przeglądarce też), a gdy próbuje przez 'zwykły' adres to nie działa..

Spróbuj wpisać:

ipconfig /flushdns

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pojawia się komunikat

Pomyślnie opróżniono pamięć podręczną programu rozpoznawania nazw DNS.

jednak nadal nie działa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pojawia się komunikat

Pomyślnie opróżniono pamięć podręczną programu rozpoznawania nazw DNS.

jednak nadal nie działa..

Amożesz podać co wyświetla ci po komendzie

ipconfig /all

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może wina systemu/zabezpieczeń (może firewall czy antywirus coś blokuje). Odpal jakiegoś Konpixa z płytki i sprawdź - może zadziała.

 

Jeśli chodzi o sieci akademickie - to one raczej 'blokad' nie mają ;) To fakt ;) Dlatego byćmoże wina systemu a nie łącza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

proszę bardzo:

 

obrazek24zf.gif

 

Wysłany Pon Paź 24, 2005 8:53 pm:

 

rusel, to napewno nie jest blokada..

Irvin, ale to nie chodzi o mój system, ten co mam u siebie na komputerze zainstalowany? bo jeśli tak, bo raczej nie jego wina.. bo nic nie zmieniałem, a wcześniej działało dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co wy wszyscy pieprzycie ;D (oprocz @bezsciemy ale nick chyba wszystko wyjasnia).

 

Najpewniej ISP ma swoj serwer DNS kotry albo dlugo reaguje na zmiane domeny, albo jest dziwnie / błędnie skonfigurowany. Polecam popatrzeć na jakiś 2 czy 3 serwer w tracert, znaleźć nazwę dostawcy głównego łącza do swojego ISP i pogooglać serwery dns tegoż dostawcy. Przykładowo może to być TP, GTS, FUTURO, TKTELEKOM i mnóstwo innych. Po znalezieniu DNS'a najelpiej wpisać go ręcznie i olać to co serwuje nam DHCP (panel Sterownaia -> Połaczenia sieciowe -> polaczenie Lokalne (lub inne) -> wlasciwosci -> portoków TCPIP -> Wlasciwosci -> uzyj nastepujacych adresow DNS -- może łopatologicznie acz skutecznie ;)). To powinno rozwiązać problem a także przyspieszyć wczytywania się rzadko odwiedznych www, ponieważ źle działający lokalny DNS bądź cache-DNS raczej psuje efekt...

Możliwa jest także druga sytuacja gdzie firewall (lokalnyw w komputerze) blokuje pakiety wychodzące na port 53/UDP, ale jak mówisz problemy wystąpiły po zmianie operatora, co świadczy o jego winie.

 

Wysłany Pon Paź 24, 2005 21:06:

 

Ho ho. Ledwo naskrobałem post a tu już dwa inne.

Teraz wszystko jadne. Serwer dns: 10.0.0.1 psuje wszystko. Usun i dodaj jakis normalny. Możesz do tego użyć programów do optymalizacji łącza. Mają listę aktualnych dnsów, pingują każdy po kolei i wybierają najbliższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jezeli wogole sie nie moze połączyc, problem to poprostu zła konfiguracja karty sieciowej lub dhcp i tyle. Moze nie zostal wpisany MAC do dhcpd ... i jest locked, ma samą sieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytajcie a zanjdziecie:

Dostałem od supportu adres IP serwera. Dopiero teraz go wpisałem w przeglądarce i dzięki temu mogłem się dostać do panelu administracyjnego, a także do phpmyadmina..

Chyba to trochę wyjaśnia co się dzieje (chociaż ja nic nadal nie wiem).

Tak, przy wp.pl wszystko jest dobrze i to napewno wina mojego łącza.. tylko zastanawia mnie to, że gdy podaje adres to wszystko działa (w przeglądarce też), a gdy próbuje przez 'zwykły' adres to nie działa..

 

Tu torchę pokrętne ale chodzi o to, że IP działa, a dns nie.

 

I najbardziej oczywiste:

Wpisałem i pojawił się taki komunikat:

"Nie można rozpoznać nazwy systemu docelowego www.vplus.pl."

 

A gdy podałem "tracert 62.75.214.125" (czyli IP serwera), to się niby wszystko normalnie wyświetliło..

 

Już jasne? Czyli wina to DNS. I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

barteq, masz zapewne racje, ale jak dla mnie to 'czarna magia' ;) Rozumiem częściowo o co chodzi, lecz raczej tego nie zrobie.. po prostu jestem za ciemny (jeśli o takie sprawy chodzi).

Nawet nie wiem, czy mogę zmienić serwer dns (a jeśli tak, to na jaki?), bo został on ustalony niby przez admina..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bezsciemy - zobacz screenshota - Dhcp włączone : nie

Tak więc działania w stylu /renew nic nie dadza... Trzeba ręcznie podać DNS'y i tyle.

 

Leone W pierwszym poście od góry masz informację jak wejść do właściwości połączenia. Jeśli tam się znajdziesz w rubryce Serwery Dns wywal wpis 10.0.0.1 i dodaj 194.204.159.1 a niżej 194.204.152.34. Są to serwery TPSA. W razie czego mini spis innych jest tu: http://www.i-net.pl/dns/

Jest jeszcze jedna możliwość.. Jeśli ustawienia są dodane ręcznie to ktoś to musiał zrobić, więc poproś tego 'ktosia', żeby zmienił DNS za ciebie. To by było na tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki.. teraz wszystko bardzo dobrze działa (i tak jakby szybciej ;) )

Powiedz mi jeszcze jedno - czy to nic nie zepsuje i wszystko będzie teraz w porządku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nic nie zepsuje.. Heh. Ustawienia sieci dopasowujesz do infrastruktory ale to tyczy sie tylko adresu ip, bramy i maski, a DNS'y to twój prywatny wybór, tak samo jak serwery proxy.

 

P.S. (-aux) Hm. czuję si wyrozniony. Dziwny stan... Polecam innym ;))

 

Pozdrawiam,

Barteq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×