Skocz do zawartości
zoozool

opinnie netia Poznań

Polecane posty

Witajcie,

Mieszkam w poznaniu a w czerwcu kończy mi się umowa z TP-SA, mam 1 mb, bez kabla telefonicznego, czyli płacę ok 100zł (w tym 30zł za dzierżawę łącza)

Zauważyłem ofertę neti, 80zł za 8mb bez linii telefonicznej, czy to opłacalne jest ?

Jakies opinnie z jakością ich łącz i awaryjnością ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam 1mbit. generalnie ostatnio miałem jedną awarię, około 12h w sumie ( w nocy). Przez ostatni rok był spokój. Generalnie - polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw warto sprawdzić możliwości techniczne Netii pod Twoim adresem. Robisz to przez stronę: https://www.netiaonl...d/start.doJeśli w polu "Tylko internet :" wyjdzie Ci "ADSL" to możesz mieć internet na kablu Netii, wtedy płacisz tylko za net, nie ma opłaty za utrzymanie łącza. Jeśli wyjdzie "LLU" to będzie to internet na "uwolnionym" łączu TP, wtedy do ceny internetu dolicza się 30zł brutto za utrzymanie łącza. Jeśli nie wyjdzie ani ADSL, ani LLU, to możesz mieć internet na łączu TP w technologii BSA. Dostępne są prędkości takie jak w przypadku Neostrady. Ta oferta jest najsłabsza, choć generalnie lepsza od oferty TP. ADSL i LLU dają najlepsze prędkości i najlepsze ceny. Sprzedaję takie usługi dla biznesu. Ciągle żyję i mam się dobrze, a wszyscy moi klienci znają mój numer telefonu i adres biura :)Pozdrawiam

 

https://www.netiaonl...rd/checkForm.do      Jeszcze raz link do sprawdzania możliwości technicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drugi link nie działa

w pierwszym

Telefon i internet w pakiecie : BSA(i)+WLR(t):Pakiet dostępny w sprzedaży

Tylko telefon : WLR: Usługa dostępna wyłącznie na linii TP

Tylko internet : BSA: Usługa dostępna

OneOffice : BSA(i)+WLR(t): Usługa dostępna. Numer routingowy C6167

Usługi mobilne : Netia Mobile: Usługa dostępna IPTV :

IPTV: Usługa niedostępna Internet over Ethernet: IoE: Usługa niedostępna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To oznacza, że możesz kupić od Netii internet w technologii BSA (dzierżawa przez Netię łącza od TP). Jeśli masz aktywny telefon (tzw. WLR - obojętnie u jakiego operatora), to nie płacisz za utrzymanie łącza. Jeśli nie masz telefonu, to opłata za utrzymanie łącza 30 zł, podobnie jak w TP.

 

Przy BSA Netia oferuje 5 prędkości internetu: 1, 2, 6, 10 i 20 mb. Prędkość jaką możesz mieć, zależy od jakości infrastruktury TP. Zasada jest taka, że jeśli zadzwonisz do TP i oni powiedzą, że możesz mieć np. 10 mb, to od Netii też tyle dostaniesz. W Poznaniu są generalnie dobre łącza, ale to też zależy od okolicy.

 

 

rozpisałem się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TP też czasem lubi robić numery, to że TP zaoferuje Ci na danym łączu 10 Mb nie oznacza, że na 100% przez netie te 10 Mb przejdzie :)

 

Ale to są już raczej wyjątki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TP też czasem lubi robić numery, to że TP zaoferuje Ci na danym łączu 10 Mb nie oznacza, że na 100% przez netie te 10 Mb przejdzie :)

Jak sobie wykupisz CIRa 10Mbit, to dostaniesz gwarantowane 10Mbit.

Ale za to zapłacisz troszkawo więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już jest temat o Netii to nie będę rozpoczynał nowego..

Miał ktoś styczność z łączem symetrycznym z Netii, na kablu albo radiolinii? Od 30 mbits w góre. Jak to działa? Zdarzają sie często jakieś awarie? Tam gdzie chce takie łącze to tylko radiolinia wchodzi w gre. A czwartego DSLa z TP to już nie bardzo opłaca się brać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już jest temat o Netii to nie będę rozpoczynał nowego..

Miał ktoś styczność z łączem symetrycznym z Netii, na kablu albo radiolinii? Od 30 mbits w góre. Jak to działa? Zdarzają sie często jakieś awarie? Tam gdzie chce takie łącze to tylko radiolinia wchodzi w gre. A czwartego DSLa z TP to już nie bardzo opłaca się brać :D

 

 

 

Miłosz,

Jeśli chcesz, kliknij link w stopce, jest tam mój adres mailowy. Napisz, powołaj się na to forum i sprawę łącza symetrycznego, żebym wiedział o co chodzi.

Postaram się skontaktować Cię z jakimiś użytkownikami TopNeta albo BDI, bo tak nazywają się symetryki w Netii, żebyś mógł poznać ich opinie.

 

 

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się nowość w "superkantarku" aplikacji do sprawdzania możliwości technicznych Netii

 

https://www.netiaonl...rd/checkForm.do

 

Pokazuje maksymalną prędkość internetu dostępną, gdy Netia będzie Wam świadczyć usługi na łączach TP S.A. (technologia BSA lub LLU).

 

Wpisujecie swój numer telefonu albo identyfikator neostrady oraz adres instalacji.

 

Przydatne narzędzie, jeśli chcecie kupić internet od Netii.

 

Więcej info - zapraszam do kontaktu mailowego. Sprawdźcie moją wizytówkę, link w stopce.

 

salut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×