Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
rpk

Neostrada +10 opoznienia ?

Polecane posty

Witam

 

Chciałem zapytać Was czy macie jakieś ogólnie odczucia co do wiekszych czasów do każdej z stron internetowych ?

 

Zawsze czas do atmana wynosił 11-13ms a teraz 25ms czy ktoś ma podobny problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kucziapa

Sprawdź czy Cię z Fasta na Intervealda nie przerzucili ... :]

 

A jak to można sprawdzić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

W danych z modemu / panelu routera możesz to odczytać.

Zawsze można do nich zadzwonić i powiedzieć, że są takie potrzeby biznesowe - przełącza o ile są możliwości techniczne.

 

Jak powiemy że mamy w domu i są większe pingi to się wykręcają, że nie dokonują takich zmian w ogóle :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak powiesz, że sprawy biznesowe to i tak oleją. Bo do biznesu jest DSL.

Jedyną Twoją opcją będzie spotkanie inteligentnego i wyrozumiałego operatora na błękitnej .. :D

Masz modem, czy router ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kucziapa

W danych z modemu / panelu routera możesz to odczytać.

 

 

A gdzie dokładnie to jest mam router TP-Linka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, wzrost opóźnień był także na szkle, wszędzie tam, gdzie ruch leciał przez warszawski router TP.

Już wszystko wróciło do normy, wykresy:

http://fragarena.pl/munin/fragarena.pl-CS/s1.fragarena.pl-CS.html#Network

 

Możliwe, że przy routerach, które obsługują ADSL czegoś jeszcze nie naprawili, poprawili etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Jak powiesz, że sprawy biznesowe to i tak oleją. Bo do biznesu jest DSL.

Jedyną Twoją opcją będzie spotkanie inteligentnego i wyrozumiałego operatora na błękitnej .. :D

Masz modem, czy router ?

 

Dwa razy dzwoniłem w odstępie jakichś 10 minut i dwa razy mi odmówiono. Tyle tylko, że po drugim "niestety nie" powiedziałem, że jest to niezbędne ze względu na rodzaj wykonywanej działalności. Po kilku minutach miałem już na fast :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A u mnie skok z 20 na 50... Chyba faktycznie przełączyli na intervaled...

Jak można to sprawdzić mając ruter linksysa na standardowym sofcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A u mnie skok z 20 na 50... Chyba faktycznie przełączyli na intervaled...

Jak można to sprawdzić mając ruter linksysa na standardowym sofcie?

 

Status > DSL Connection (pozycja "DSL Path Mode").

 

U mnie też przełączyli na interleaved, widać to jakaś powszechna praktyka... Chyba znudziło im się obsługiwać tak dużą liczbę klientów i pomagają konkurencji przejąć część z nich (szczególnie graczy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pomagają konkurencji przejąć część z nich (szczególnie graczy).

Jeśli swoim abonentom ustawiają interleaved, to via BSA tym bardziej :D

 

PS: TP w przypadku neostrady nie gwarantuje ci czasu opóźnień.

Chcesz mieć gwarantowany, to 1) nie via DSL, 2) odpowiednio dopłać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruczek

Fast jest korzystniejsza (w interveald ping ~50ms w fast ~15) różnią sie tylko pingami

Nie tylko i nie aż taka różnica. Różnią się przede wszystkim stabilnością pracy. Interleaved jest lepsze na gorsze/dłuższe linie, ale nieco zwiększa pingi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzwonilem do nich 2 razywczoraj wieczorem i Pani chciala wykonywac netstaty i inne duperele.

Po tym jak powiedzialem, ze uzywam FreeBSD nie byla w stanie mi pomoc :D

dzis rano zadzwonilem drugi raz i inna Pani mi odpowiedziala, ze przelaczenie na Fast jest aktualnie niemozliwe

 

jak myslicie, mam dalej dzwonic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak myslicie, mam dalej dzwonic?

A dzwoń sobie do skutku. Tylko potem nie lamentuj, jaka to ta tepsa jest zła i jaką fatalną jakość usług ma, bo modem będzie zrywał synchronizację...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dzwoń sobie do skutku. Tylko potem nie lamentuj, jaka to ta tepsa jest zła i jaką fatalną jakość usług ma, bo modem będzie zrywał synchronizację...

 

Siedziałem w trybie fast najpierw ponad rok przy prędkości 640kbps, później po półrocznej przerwie wziąłem 2mbps i też 2 lata miałem fast, przeszedłem na 6mbps i ponad półtora roku miałem fast. Problemów z synchro żadnych (jedynie problem z Liveboxem - ale to inna bajka - po wymianie na Linksysa działało cacy). Więc nie bardzo rozumiem, co masz na myśli,m pisząc o zrywaniu synchronizacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc nie bardzo rozumiem, co masz na myśli,m pisząc o zrywaniu synchronizacji...

 

Nie u każdego działa tak samo, zależy jaką masz jakoś łącza, odległość od "centralki" itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja, sam jestem w dość komfortowej sytuacji, siedzę jakieś 200-300 metrów nowiutkiego kabla od tepsowskiej wieży telekomunikacyjnej, zaraz pod którą jest centralka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja, sam jestem w dość komfortowej sytuacji, siedzę jakieś 200-300 metrów nowiutkiego kabla od tepsowskiej wieży telekomunikacyjnej, zaraz pod którą jest centralka.

No właśnie... i zapewne parametry linii były na tyle dobre, że nie było potrzeby włączać trybu interleaved.

Jeśli zostaje on komuś włączony, to zazwyczaj nie ze względu na widzi-mi-się operatora, tylko właśnie raczej dlatego, że parametry linii w stosunku do prędkości oczekiwanej są szablonowo kiepskie. Dodatkowo niechęć ich zmiany także może na to wskazywać.

 

Więc po prostu sugeruję, że jak się wykłóci, to dostanie Fast. Ale po tym to pretensje niech ma do siebie w razie jakichś możliwych problemów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... i zapewne parametry linii były na tyle dobre, że nie było potrzeby włączać trybu interleaved.

Jeśli zostaje on komuś włączony, to zazwyczaj nie ze względu na widzi-mi-się operatora, tylko właśnie raczej dlatego, że parametry linii w stosunku do prędkości oczekiwanej są szablonowo kiepskie. (...)

 

A mimo to niedawno również u mnie zmienili tryb na interleaved. Wydaje mi się, że po prostu ktoś podjął decyzję o masowej zmianie, nie patrząc na to, czy jest ona potrzebna, czy nie. Czyli chyba jednak "widzimisizm"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×