Skocz do zawartości
Online

[NIETYPOWE] Przeniesienie

Polecane posty

Witam

Zacznę od samego początku , prowadzę darmowy Hosting posiadam własną serwerownię której nie mam zamiaru już prowadzić z powodu kolejnych studiów , oraz braku wolnego czasu i chcę przenieść wszystko na Serwery Dedykowane tylko i wyłącznie nie interesuje mnie kolokacja.

W roku 2002 rozpocząłem swoją działalność , mając 15 lat wujek prowadził firmę która zajmuje się dostarczaniem internetu, więc nie miałem problemów z dostępem do łącza Hosting w tedy był piekielnie drogi a miałem kilka komputerów których mogłem wykorzystać pod serwery od tego zacząłem. z czasem serwis zaczął się rozwijać zaczął wymagać coraz większych łącz oraz szybszych serwerów , dochody z kampanii reklamowej pozwalały pokrywać te koszty , z czasem otworzyłem firmę musiałem się odciąć od wujka zakupiłem łącze 100mbit's od firmy ATM, oraz UPS ,AGREGAT, i pozostały osprzęt, i stworzyłem małą serwerownie w piwnicy w pełni amatorską. do tej pory to funkcjonuje lecz to chcę zlikwidować i przenieść wszystko na serwery dedykowane.

Sprzęt w serwerowni:

8 Serwerów

Intel Core 2 Duo

2x 2.66+ GHz

8 GB RAM

2x1TB

5 Serwerów

AMD Opteron 1356, 4x 2.3 GHz

4GB RAM

2 x 750 GB

30 "Komputerów Desktop Dell przeznaczonych pod serwery "

Pentium 4

2800 Ghz

2x160GB

Kolejnych 31 deskopów

Procesor AMD Athlon 2800

2 pamięci RAM DDR

2 x 80GB

Z skąd tyle tych komputerów objaśnię i dlaczego nie profesjonalny serwer do rack'a taniej było kupić paletę z komputerami niż 3 serwery do rack'a nie było mnie stać na to.

Chcę to wszystko przenieść do serwerowni na normalne serwery dedykowane , ze wszelkimi danymi.

Nie wiem czy w kosztach się wyrobię miesięcznie wydaję na serwerownie 12tyś zł łącze i prąd wychodzi.

chcę maksymalnie przeznaczyć 12 tyś na ten cel miesięcznie.

Pytanie do was gdzie to przenieść do jakiej firmy ?

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu chcesz kolokacje, czy dedyki?

 

Masz 60 serwerów.

12k chcesz wydawać, czyli 200zł/serwer. Cena nie realna za kolokacje!

Bardziej opłaca się wyprzedać stary sprzęt i kupić coś nowego, aby kilka serwerów upchać na jedną maszynę.

 

 

 

Jaka lokalizacja Cię interesuje - Polska, Europa, USA, Azja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie interesuje mnie kolokacja napisane jest u góry.

Obojętna jest lokalizacja.

Na tym łączu co mam długo nie pojadę patrz na wykresy

 

Po za tym na szybsze łącze nie będzie pieniędzy 24 tyś zł przychodu z serwisu mam

 

Dzienny

statystyki69.png

Tygodniowy

miesiac94.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz 60 serwerów.

 

8 + 5 + 30 + 31 = 74 zdaje się? A nie 60?

 

Nie interesuje mnie kolokacja napisane jest u góry.

Używaj znaków interpunkcyjnych bo rzeczywiście trudno cię zrozumieć momentami.

 

Obojętna jest lokalizacja.

W Niemczech jest dobra infrastruktura, więc jeśli masz swoich klientów w większości w Polsce i myślisz o serwerach dedykowanych, a nie kolokacji własnego sprzętu to jeśli usadowisz się w np. Hetzner lub Hosteurope Twoi klienci będą bardzo zadowoleni. Wprawdzie za setup na lepszych maszynach liczą sobie 149 euro w Hetzner, a w Hosteurope w zależności od umowy, ale myślę, że przy tej ilości maszyn jestem w stanie się dogadać w kwestii setupów na te lepsze maszyny i na początek zaproponować Ci 9% zniżki na wszystkie usługi jakie masz w ich cennikach.

 

Jeśli wystarczy Ci 65-70 maszyn tego typu:

Intel Core i7-920 Quadcore

8 GB DDR3 RAM

2 x 750 GB SATA-II HDD

(bez setupa)

 

To zmieścisz się w 12 000 pln za utrzymanie tych maszyn miesięcznie. Są to maszyny dużo mocniejsze niż te które masz więc jeszcze na długo starczy ich mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości masz zdjęcia tej swoje serwerowni?? Z chęcią bym zobaczył. Jeżeli idzie o dedyki to hetzner to jest właśnie oferta dla ciebie ewentulanie ovh i nie wiem serwery mini czy cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

myślę że każda serwerownia będzie lepsza niż tzw. "piwnica" ;) ( bez urazy )

na pewno w Polskiej serwerowni łatwiej będzie te wszystkie dane przenieść na nowe maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yoyo ? Friko ? Piwko ? ;)

Gdyby nie to że od wujka miałeś łącze na start to bym Ci właśnie do stóp się kłaniał ;)

Wybaczcie za offtopa ale nie mam zamiaru na siłę cisnąć jakiejś porady, moje umiejętności są zbyt niskie żeby polecić Ci coś konkretnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

1. Ile ma byc serwerow i jaka konfiguracja. Moze lepiej to postawic na mniejszej ilosci mocniejszych serwerow.

2. Czy lacze ma byc wspoldzielone (przepustowosc/transfel liczone razem dla wszystkich serwerow) czy kazdy serwer ma miec liczony traffic oddzielnie

3. Potrzebuje Pan 100mbit czy wiecej?

4. Potrzebny KVM/IP dedykownay switch?

5. 12K netto czy brutto

 

Generalnie przy takim budzecie mozna mozna popisac do dostawcow w FFM czy AMS. W Polsce tez pewnie ktos sie znajdzie.

 

Pozdrawiam,

Dino Strzeminski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może określ co byś potrzebował dokładnie. Jakie serwery (ile procesorów, ile dysków, ile ramu itp). Określ ile byś tych maszyn potrzebował.

Ja osobiście w tej cenie jestem ci w stanie dostarczyć usługę tylko musiał bym wiedzieć co dokładnie potrzebujesz.

 

Określ także ile zewnętrznych adresów ip byś porzebował.

 

Lokalizacja serwerów to PL.

 

strona domowa: www.polskie-serwery.net

 

ps. Osobiscie bym szukał maszyn opartych na 2 procesorach 4 rdzeniowych jakiś AMD z 8-16GB ramu - jedna taka maszyna śmiało by mogła być zamiast 15 maszyn z P4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ps. Osobiscie bym szukał maszyn opartych na 2 procesorach 4 rdzeniowych jakiś AMD z 8-16GB ramu - jedna taka maszyna śmiało by mogła być zamiast 15 maszyn z P4.

 

Bez przesady ;) znacznie lepiej i wydajniej per host ale małe szanse że jedna ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×