Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Diam0nd

Zerwanie umowy

Polecane posty

Witam.

Kończył mi się okres abonamentowy o hosting. Postanowiłem z niego zrezygnować i nie opłacać więc napisałem maila (parę dni przed końcem okresu abonamentowego) z informacja iż nie zamierzam dalej korzystać z usługi. Dziś dostałem informację, że zerwanie umowy jest możliwe z miesięcznym wypowiedzeniem jedynie drogą pisemna i jest to zawarte w regulaminie.

 

Czy jest to zgodne z prawem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

1. Było czytać regulamin...

2. Polska firma ?

3. Olej ich, pomęczą ale w końcu odpuszczą ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Umowa jest na firmę w której pracuję i nie ja ją podpisywałem (umowa z 2006 roku)

2. Tak polska

3. are you sure?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja znajoma miała hosting w jednej z polskich firm, która ma 3 miesiące okresu wypowiedzenia i chciała zrezygnować z końcem aktualnego abonamentu jakoś tydzień przed końcem i napisali, że ma płacić za kolejny rok. Po konsultacji z prawnikiem napisała im pismo, że wypowiada umowę i płaci 3/12 abonamentu bo tyle wynosi okres wypowiedzenia co jest dla mnie rozsądne i w tym wypadku wypowiedzenie umowy i zapłata 1/12 też wydaje się rozsądne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest to zgodne z prawem?

A czemu ma nie być zgodne z prawem?

Skoro okres wypowiedzenia umowy jest sprecyzowany na miesiąc, to niestety...

 

3. Olej ich, pomęczą ale w końcu odpuszczą ...

Yeah. Naślą windykację i zaczną odsetki naliczać. A po kilku latach będzie płacz, że sprawa do sądu trafiła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

zgodne. jest wypowiedzenie, jest okres. wszystko normalne. sprawdz sobie umowy z tepsami, gsm, netem - to są standardowe zapisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Yeah. Naślą windykację i zaczną odsetki naliczać. A po kilku latach będzie płacz, że sprawa do sądu trafiła...

 

po kilku latach to sobie mogą iść do sądu, chyba tylko po to aby stracić dodatkową kasę. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Po kilku latach to komornik albo firma windykacyjna i +procencik będzie do zapłacenia..

ja bym zapłacił, chyba, że to jest 2000-3000zł, to wtedy.. chociaż nie, umowa to umowa.. jakkolwiek chamska, to jednak umowa..

 

A tak szczerze, to jeszcze bym op..ł grubo tego, kto rekomendował tą firmę, że nie przeczytał w ogóle umowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Firmy to też mają problemy, zamiast odciąć klientowi usługę to będą mieli włączoną na cały kolejny rok i będą się sądzić i robić jakieś emo wczuwki... Ja z HE miałem tak że miasiąc mi dupe truli mailami i telefonami 3x dziennie, potem po miesiącu odpuścili i wyłaczyli... obyło się bez problemów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po kilku latach to komornik albo firma windykacyjna i +procencik będzie do zapłacenia..

ja bym zapłacił, chyba, że to jest 2000-3000zł, to wtedy.. chociaż nie, umowa to umowa.. jakkolwiek chamska, to jednak umowa..

 

A tak szczerze, to jeszcze bym op..ł grubo tego, kto rekomendował tą firmę, że nie przeczytał w ogóle umowy...

 

2 lata i przedawnione, chyba że przed upływem zostanie złożony pozew,

po kilku latach to sobie można liczyć % i marzyć że się je ma :(

 

różnie różne firmy próbują zarabiać, ja wolę jak u mnie klient jest "dobrowolnie" a nie z "przymusu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firmy to też mają problemy, zamiast odciąć klientowi usługę to będą mieli włączoną na cały kolejny rok i będą się sądzić i robić jakieś emo wczuwki... Ja z HE miałem tak że miasiąc mi dupe truli mailami i telefonami 3x dziennie, potem po miesiącu odpuścili i wyłaczyli... obyło się bez problemów...

 

Na jakiej podstawie twierdzisz ,ze to juz koniec ? Nie odpisywałeś , nie odbierałes telefonów wiec przestali sie kontaktować , ale w świetle prawa umowa nie została zerwana . Przeczytaj ją dobrze ,bo gdzieto jest napisane że np . za 2lat osoba z która zawarłeś umowe nie upomni sie o swoje ? Tylko że wtedy nie będzie wesoło ,bo dochodzą do ogólnej sumy odsetki ,odsetki od odsetek ,odsetki karne itd. Umowy trzeba zrywac zgodnie z prawem ,a nie pozostawiać niezałatwionych spraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z HE miałem tak że miasiąc mi dupe truli mailami i telefonami 3x dziennie, potem po miesiącu odpuścili i wyłaczyli... obyło się bez problemów...

HE to nie jest polska firma, i raczej nie chciało by się im fatygować do sądu w Polsce...

Ale w przypadku stricte polskich firm, to jest to jak najbardziej prawdopodobne.

 

 

2 lata i przedawnione, chyba że przed upływem zostanie złożony pozew,

po kilku latach to sobie można liczyć % i marzyć że się je ma :(

Tylko jest mały problemik - że jeśli tej umowy pisemnie nie rozwiążesz, to hmm... będziesz miał stosik czegoś określanego jako overdue-invoice + odsetki. I dla takiej firmy windykacja sądowa może być przeprowadzana 1,5roku po terminie płatności... ale wykonywana co roku dla każdej z nieopłaconych faktur :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HE to nie jest polska firma, i raczej nie chciało by się im fatygować do sądu w Polsce...

Ale w przypadku stricte polskich firm, to jest to jak najbardziej prawdopodobne.

 

 

 

Tylko jest mały problemik - że jeśli tej umowy pisemnie nie rozwiążesz, to hmm... będziesz miał stosik czegoś określanego jako overdue-invoice + odsetki. I dla takiej firmy windykacja sądowa może być przeprowadzana 1,5roku po terminie płatności... ale wykonywana co roku dla każdej z nieopłaconych faktur :)

 

Z tego co mi się wydaje, problem jest tego typu, że to Ty musiałbyś pofatygować się do ich sądu. Zapewne mają w regulaminie zapis, że wszelkie kwestie prawne reguluje ich sąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firmy to też mają problemy, zamiast odciąć klientowi usługę to będą mieli włączoną na cały kolejny rok i będą się sądzić i robić jakieś emo wczuwki... Ja z HE miałem tak że miasiąc mi dupe truli mailami i telefonami 3x dziennie, potem po miesiącu odpuścili i wyłaczyli... obyło się bez problemów...

Naprawde nie ma sie czym chwalic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×