Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Marek Sprint

ubezpieczenie data center

Polecane posty

Witam , mam pytanie odnośnie ubezpieczenia OC. Czy żeby móc kolokowac serwer w data center muszę posiadac ubezpieczenie OC na ten serwer i ewentualne szkody jakie może on wyrządzic w data Center? Czy mam prawo wymagac żeby mój serwer był na polisie providera? Jakie rozwiązania stosujecie? Jeżeli już konieczne jest abym wykupił ubezpieczenie to znacie stawki, albo przynajmniej ich poziom?

Wielkie dzięki za wszelkie info

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam pytanie odnośnie ubezpieczenia OC. Czy żeby móc kolokowac serwer w data center muszę posiadac ubezpieczenie OC na ten serwer i ewentualne szkody jakie może on wyrządzic w data Center? Czy mam prawo wymagac żeby mój serwer był na polisie providera? Jakie rozwiązania stosujecie? Jeżeli już konieczne jest abym wykupił ubezpieczenie to znacie stawki, albo przynajmniej ich poziom?

Wielkie dzięki za wszelkie info

pozdrawiam

To DC winno mieć stosowną polisę i jak najbardziej możesz tego oczekiwać.

Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś poprosił o kopię polisy do wglądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) nie musisz, DC to miejsce do przechowywania serwerów, to raczej kiepskie DC może wyrządzić szkodę twojemu serwerowi a nie on DC, jeżeli serwer jest niebezpieczny (pojęcie nie mam jak to możliwe) to nie pozwolą ci go umieścić w DC

 

Niektóre DC wymagają ubezpieczenia twoich pracowników lub ciebie od szkód jakie możecie wyrządzić jeżeli wchodzicie na teren obiektu, lub jeżeli wchodzicie na teraz bez nadzoru technika (który jest płatny),

 

To DC winno mieć stosowną polisę i jak najbardziej możesz tego oczekiwać.

Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś poprosił o kopię polisy do wglądu.

 

No mocno uprościłeś sprawę:

1) Zależy o jakie OC chodzi, odpowiedzialność pracowników, awarie czy co? A może szkody i roszczenia spowodowane niewłaściwym użytkowaniem sprzętu.

2) Jeżeli nie jesteś dużym klientem większe DC ograniczą się do informacji że mają polisę, do jakiej kwoty i ogólnie czego ona dotyczy. Nic nie wskurasz, to mali musza udowadniać że są pewniejsi, lepsi itd

3) Polisa jak każda umowa nie jest dokumentem jawnym i ubezpieczyciel może nie zezwolić na dawanie do wglądu dokumentu

4) Wgląd to za mało, trzeba nad taką umową spędzić dzień żeby wiedzieć co w niej naprawdę jest (chodzi o _istotne_ kruczki i szczegóły)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

Jeżeli serwerownia ma nie ważne przeglądy okresowe.

Wtedy nie ma roszczenia od generalnego wykonawcy.

 

Przykład.

 

Zapali się rozdzielnia główna (zwarcie na styku) chociaż to bardzo hardkorowy przykład, ale zawsze coś.

 

Wiadomo są systemy gaśnicze, wczesna detekcja dymu, centralki gaśnicze itp..

 

Jeżeli coś się stanie, musisz mieć papier serwisowy.

 

Powiem szczerze ze ubezpieczenie istnieje,w praktyce. Tylko od kataklizmów ;)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×