Skocz do zawartości
Logout.pl

Oferta IONIC VPS - wydzielone z ofert

Polecane posty

Najdmen@ powiem tak, widziałem Twoje oferty, tracisz czas na różnych forach, żeby sprzedać jeden serwer dedykowany za 200PLN/mies w ofertach "jednostkowych" nie kreuj się na korporacje. Ktoś już miał departamenty czyż nie? ;-)
Od kiedy przedstawienie oferty na forach to tracenie czasu ?

 

Tak jak @bell napisał - nie masz co robić, zajmij się ticketami zamiast głupich komentarzy w stronę Najmenda "bo ma taniej". Ma taniej dzięki swojej długotrwałej pracy i nikt nie powinien mieć do tego żadnego "ale". A jednak - Ty masz ? Równie dobrze chłop może tracić na tym swoim biznesie, a Ciebie nie powinno to interesować.

 

PS. Nie jestem z firmą Pawła powiązany, ale korzystałem z usług i jestem w stanie stwierdzić iż są na wyśmienitym poziomie. A fakt ile na tym zarabia mnie już nie interesuje - mnie interesuje tylko dobra jakość usług oraz bardzo dobre ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, kolejny obrońca, Przecież Najdmen jest facetem, da sobie rade sam, chyba że o czymś nie wiem

Ja bym nie chciał, żeby ktoś mnie bronił...

 

Od admina mam blokade pisania postów "mówiłem, że masz dać Najdmenowi spokój." a wiec reka reke myje co nie? ;>

 

To mój ostatni post w tym temacie. Nie zabieraj głosu skoro nie masz poparcia modów :)

 

Pozdrawiam,

TG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

A ja nie rozumiem po co ten cały temat. Wydaje mi się, że wynika on z zazdrości pana Tomasza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja nie rozumiem po co ten cały temat. Wydaje mi się, że wynika on z zazdrości pana Tomasza :)

 

Nie rozumiem czego miałby zazdrościć ?

Logout ma kilkadziesiąt maszyn jak dobrze kojarzę mówił coś o 1k vpsów - więc tym bardziej nie wiem na czym opierasz tezę.

Inny pogląd na akurat biznes vps niż ja i tyle, tylko trochę zaczepny i mało obiektywny.

p.s. nie mam "układów" z moderacją i jakiekolwiek blokady czy bany są decyzją moderacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może ja się wypowiem jako klient IONIC.PL od kilku miesięcy. Mam VPS-A ze starej oferty.

Od tego czasu wystąpiła tylko jedna przerwa (wymiana płyty głównej) która trwała 30 minut, klienci zostali przed tym poinformowani mailem.

Złego słowa powiedzieć się nie da, wręcz przeciwnie. Polecam i to bardzo, to jakie ceny najdek serwuje to jego sprawa.

 

Poza tym pisałem z malu przy wyborze serwera VPS rozważaliśmy kilka ofert i niestety ale nie mieliśmy okazji korzystać z logout (strona odstrasza)

Więc nie mogę porównać jakości obu firm. Ale kto jakie ceny serwuje to już jego sprawa, a jak konkurencja ma problem to zamiast atakować powinna znaleźć inne rozwiązanie.

Dlatego uważam posty TG trochę nie na miejscu, bo nie wiesz po ile najdek kupuje 1 mbps, ile płaci za prąd czy za sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czego miałby zazdrościć ?

Logout ma kilkadziesiąt maszyn jak dobrze kojarzę mówił coś o 1k vpsów - więc tym bardziej nie wiem na czym opierasz tezę.

Inny pogląd na akurat biznes vps niż ja i tyle, tylko trochę zaczepny i mało obiektywny.

p.s. nie mam "układów" z moderacją i jakiekolwiek blokady czy bany są decyzją moderacji.

 

Miałem nie pisać, ale wypada to zakończyć.

 

Mam inny pogląd na biznes. Nie widzę nic niezwykłego w tym, że pytam się o ceny. Nie trzeba nikogo bronić, dobra strategia sama się obroni. Ktoś napisał, że można zarabiać na czymś innym, no i racja i chwała mu za to. Na tym polegają dyskusje na forum by dochodzić do takich wniosków. Nie ma sie co unosić, nie ma co walczyć za kogoś, wystarczy rzeczowo odpowiadać.

 

Proszę nie obmawiać mnie, nie pisać o mnie bo nie ładnie jest pisać o kimś kto nie może odpowiedzieć.

 

Jeżeli uraziłem kogoś to przepraszam, nie miałem takiej intencji.

 

Pozdrawiam,

TG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Były już tu firmy które nawet miały po 9 zł vpsy, biorąc pod uwagę że w niektórych firmach jest darmowe DA,

więcej transferu, więcej zasobów nie widzę nic niezwykłego w VPSie za 17 zł netto / ~21 zł brutto.

 

Tym bardziej że WSZYSCY wiemy, że to "pecety".

Jedynie dla VPS managed jest oferta na lepszym sprzęcie - co widać na naszej stronie www.

 

 

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Działalność, która nie zarabia na siebie? Jaki jest sens? Nawet jak to tylko poboczna działalność firmy?

Ale ok, To już nie moja sprawa

 

Dobrze że wyjaśniłeś, że masz coś co finansuje to. Ja do teraz myślałem, że Ty żyjesz z hostingu. Tak jak wielu innych "skaczących po forach" i sprzedających shared, vpsy i dedyki.

 

Ale skoro już wiemy to spoko, dalej nie pytam. Ta oferta w takim razie nie musi zarabiać na to wygląda.

 

Pozdrawiam,

TG

 

Czytam Twoje posty i to naprawdę nie Twoja sprawa. Jako konkurencja nie powinieneś się wypowiadać na takie tematy. Miałem o Was bardzo dobre zdanie gdyż miałem kilka vps-ów ale to co wyprawiasz na forum przechodzi ludzkie pojęcie:) Jeżeli jest ci żal, że ionic ma tańszą ofertę i co najważniejsze znalazła sposób aby tak obniżyć koszty przy zachowaniu jakości oraz zarobków to może zamiast wymyślać i wyliczać innym wzięlibyście się do roboty i sami coś pomyśleli jakie udogodnienia wprowadzić dla klientów? Wydaję mi się, że po prostu przeszkadza ci firma, która zbyt obniża ceny, bo wtedy rośnie konkurencja i Ty musisz główkować na nowo jak zatrzymać obecnych lub ściągnąć nowych użytkowników.

 

Oczywiście to moja prywatna opinia i wszyscy mają prawo się z nią nie zgodzić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja to podsumuje cały temat:

'rzal i bul' :)

 

 

popieram najdka oczywiście... ma dobry plan i dobrze go wykorzystuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konkurencja cenowa ma mały sens - lepiej konkurować w innych kategoriach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konkurencja cenowa ma mały sens - lepiej konkurować w innych kategoriach.

 

Dziwne żebyś napisał, że konkurencja cenowa to wspaniały pomysł. Szkoda gadać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne żebyś napisał, że konkurencja cenowa to wspaniały pomysł. Szkoda gadać...

 

Konkurencja cenowa prowadzi tylko do spadku jakości. Sprawdzone przez wielu. Taka jest prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konkurencja cenowa prowadzi tylko do spadku jakości. Sprawdzone przez wielu. Taka jest prawda.

 

Albo konieczności ruszenia głową jak obniżyć te ceny bez spadku jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Konkurencja cenowa ma mały sens - lepiej konkurować w innych kategoriach.

 

 

Dziwne żebyś napisał, że konkurencja cenowa to wspaniały pomysł. Szkoda gadać...

 

 

Konkurencja cenowa prowadzi tylko do spadku jakości. Sprawdzone przez wielu. Taka jest prawda.

 

Albo konieczności ruszenia głową jak obniżyć te ceny bez spadku jakości.

 

Przyznaję, że jestem trochę w szoku. Jedynie Prohost zauważył o co chodziło Logout. Rozpoczął zwykłą rozmowę o ofercie jaką wszyscy pewnie przeprowadzacie z kolegami. Poruszył temat niskich cen bez specjalnych zarzutów.

 

Lepiej dla wszystkich jest gdy utrzymuje się pewne ceny bo użytkownik "nie ma wyjścia" i kupuje konto za powiedzmy 100zł. Kiedy pojawiają się oferty dużo niższe to tylko psują rynek.

 

Polacy są bardzo wrażliwi na cenę i zazwyczaj tym się kierują więc dąży to tylko do tragedii.

 

 

Fakt, że na WHT jest problem bo czytają to również klienci ale wprowadzenie prywatnej części forum powinno to rozwiązać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, logout słusznie zadawał pytania,

tyle tylko że z wszystkich jego postów 2 pierwsze można uznać za normalne i nie czepliwe.

 

Z resztą temat zamknięty, już nie raz do mnie się tu przyczepiano, a jakoś ionic się rozwija i klientów przybywa,

jest dużo klientów z WHT i jakoś nie widziałem negatywnych opinii czy host is down.

"Się zobaczy ..." :)

 

A z tym prywatnym forum to też bez przesady - może jeszcze bez moderacji ? I będą latać większe torpedy ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bartosz, Prohost i logotu patrzyli tak jak Ty, jak firma, lepiej utrzymywać ceny bo klient wtedy "nie ma innego wyjścia". Natomiast ionic postawił się w sytuacji klienta (za co wielka chwała dla nich), który woli jak najniższe ceny i nie mieć określonego progu cenowego, w którym musi kupić hosting.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Masz rację, logout słusznie zadawał pytania,

tyle tylko że z wszystkich jego postów 2 pierwsze można uznać za normalne i nie czepliwe.

 

Z resztą temat zamknięty, już nie raz do mnie się tu przyczepiano, a jakoś ionic się rozwija i klientów przybywa,

jest dużo klientów z WHT i jakoś nie widziałem negatywnych opinii czy host is down.

"Się zobaczy ..." :)

Tutaj nie chodzi o to, że obniżenie ceny musi iść w parze z obniżeniem jakości (chociaż tak to się kończy) ale o dyskusję.

 

A z tym prywatnym forum to też bez przesady - może jeszcze bez moderacji ? I będą latać większe torpedy ? :)

Nazwiemy je "host fight" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nazwiemy je "host fight" :)

[OT]

A będzie kisiel ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się nikogo nie czepiam. Tylko przy okazji wyraziłem swoje zdanie co do wojny cenowej. Zwykle tacy co w niej uczestniczą przegrywają bo jak coś nie jest opłacalne to nagle magicznie się nie stanie. A zasoby sprzętowe i ludzie kosztują. Rozwijanie się kosztuje. Jeśli ktoś tego nie rozumie to będzie miał ciężko. Konkurencja według prawa nie może ustalać cen. Ale ceny same się na jakimś sensownym poziomie ustalają z konieczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się nikogo nie czepiam. Tylko przy okazji wyraziłem swoje zdanie co do wojny cenowej. Zwykle tacy co w niej uczestniczą przegrywają bo jak coś nie jest opłacalne to nagle magicznie się nie stanie. A zasoby sprzętowe i ludzie kosztują. Rozwijanie się kosztuje. Jeśli ktoś tego nie rozumie to będzie miał ciężko. Konkurencja według prawa nie może ustalać cen. Ale ceny same się na jakimś sensownym poziomie ustalają z konieczności.

 

Ja nie chcę ustalać cen rynkowych :)

Na moje oko ceny już dawno są ustalone naturalnie i miały w tym udział nie takie małe firmy jak najdmen, it consulting czy hitme.

 

Weźmy np. RPS z OVH ; - autorskie rozwiązania i takie tam

39.90PLN Netto (48.68PLN Brutto)

512 MB DDR 2

100 mbps / bez limitu rzekomo

 

lecimy dalej;

logout; - własny panel na serwerach w różnych DC - np. w nephax i oparty o zenonki

Cena: 28 PLN brutto/miesiąc

  • 256 MB - gwarantowany RAM
  • 512 MB - maksymalny RAM
  • 50 GB transferu miesięcznego

Hekko; - markowy sprzęt - dobra jakość + hypervm w przystępniejszej cenie

prohost - podobnie - wysoka jakość

 

dwa ostatnie znacznie różnią się cenowo - i słusznie

 

Na to moja oferta na budżetowej serwerowni i nie firmowych serwerach opartych o podstawki PC + hypervm

20,74 brutto miesiąc

  • 256 MB - gwarantowany RAM
  • 512 MB - maksymalny RAM
  • 50 GB transferu miesięcznego

Ja widzę właściwą różnicę - a Wy ?

Do tego nasza oferta managed której zwiększyły się parametry bo "trąciły myszką".

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje PLN 0,03 do dyskusji:

 

Najdmen przedstawił uczciwą ofertę, skierowaną głównie do mniej wymagających klientów - typową budżetówkę. Sam napisał, że jest to rozwiązanie oparte o "niemarkową" platformę sprzętową, dzięki czemu obniżył koszty własne i może sobie pozwolić na takie ceny. Więc w czym problem? Klienci poszukujący solidnych, markowych rozwiązań wybiorą inną ofertę, ale nie każdy potrzebuje garnituru Pierre Cardin, niektórym wystarczą chińskie podkoszulki...

 

Gdyby podobną ofertę przedstawiła firma, która dopiero wchodzi na rynek, uznałbym to za głupotę i samobójstwo, ale w przypadku IONIC jestem przekonany, że zostało to dokładnie skalkulowane, w końcu Paweł nie bawi się w hosting od wczoraj i z pewnością wie, co robi. A i jakość ich usług raczej u nikogo nie budzi zastrzeżeń i wątpliwości.

 

Tak więc może zamiast czepiać się i wnikać głęboko w to jak, dlaczego i po co IONIC wprowadził takie rozwiązania za takie a nie inne pieniądze do swojej oferty, poczekajmy na opinie klientów, którzy z tej oferty skorzystają. Wtedy będzie można skomentować, czy miało to sens, czy też Najdmen strzelił sobie w stopę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×