Skocz do zawartości
abe

Powiadomienie SMS o nowej poczcie e-mail

Polecane posty

Witam!

 

Rozstaję się z Orange gdzie od lat miałem b. fajną usługę powiadomień SMS o nowej poczcie na skrzynce mojlogin@orange.pl. Z Gmaila i innych kont miałem przekierowanie na orange.pl i tylko po to była ta skrzynka. Ale świetnie się to sprawdzało.

Teraz przenoszę się do operatora który nie posiada skrzynek mail w ramach usługi nie wspominając już o powiadomieniach SMS. I tak się zastanawiam co zrobić.

 

Generalnie potrzebuję konta e-mail które posiada taką funkcjonalność (natychmiastowe powiadomienia o nowym e-mailu). Może być płatne. Czy ktoś z forumowiczów ma gdzieś takie konto wykupione i jest z niego zadowolony?

 

Znalazłem też opis jak uruchomić takie coś mając dostęp do shella na serwerze. Jest to też jakaś opcja.

 

Wołałbym jednak dobre, stabilne "zwykłe" konto mail na które przekierowałbym sobie wybrane maile z kont które posiadam.

 

wp.pl ma coś takiego ale trochę drogie. Wykupuje się pakiety SMSów. Wolałbym abonament roczny.

Przez chwilę myślałem że już znalazłem - onet.pl. Konto Plus (29pln rocznie) - powiadamianie SMS - TAK.

Ale po wczytaniu się w tekst okazuje się że:

 

Aby ustawić powiadomienie SMS na swoim koncie należy po zalogowaniu wejść kolejno w Ustawienia / Powiadomienia SMS i inne / Reguły wiadomości / Dodaj nową. W polu Inna prosimy o wpisanie adresu bramki e-mail, który otrzymasz od swojego operatora sieci komórkowej.

 

http://pomoc.onet.pl/44,4050,faq_serwis.html

 

Nie do końca rozumiem, ale treść wskazuje na to że to telekom. musi udostępniać odpowiednią bramkę, a nie o to chodzi.

 

Tak więc prośba. Proszę o polecenie konto e-mail, które dobrze działa w tej kwestii.

 

z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Operator nie ma obsługi poczty plus powiadomienie sms, a nie Blackberry ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego akurat powiadomienia sms? Średni koszt wysłania sms przez API to około 15 gr netto za jedną wiadomość (tak, wiem że są tacy, którzy mają to i za 5 gr, co z tego? jak 50% nie dochodzi :).

Więc jeżeli masz już mieć powiadomienie o każdym mailu, nie lepiej skonfigurować Twój telefon by sprawdzał skrzynkę co jakiś czas? Jest to lepsze rozwiązanie i tańsze. Dlaczego?

Niech Ci "dobry" kolega zrobi psikusa i wyśle do Ciebie 500 maili :) 500 x 0,20 gr = 100zł

 

Jeśli koniecznie chcesz te smsy, nazwa.pl chyba ma coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj poczty z activesync, to lepsze niz powiadomienia sms, masz wtedy w real time całe wiadomości na komórce.

 

Tylko, że podobnie jak blackberry to biznesowe rozwiązanie, więc tanie raczej nie będzie

 

Pozdrawiam,

TG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi, sugestie.

 

dhosting.pl z dokumentacji i demo wynika że działa TYLKO dla sieci Plus

 

 

Faktycznie chyba będę korzystał z cyklicznego sprawdzania poczty przez klienta poczty na telefonie.

Przyzwyczaiłem się jednak przez lata do notyfikacji SMS i mi bardzo pasowało. Tym bardziej, że nic mnie to nie kosztowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj poczty z activesync, to lepsze niz powiadomienia sms, masz wtedy w real time całe wiadomości na komórce.

 

Tylko, że podobnie jak blackberry to biznesowe rozwiązanie, więc tanie raczej nie będzie

 

Pozdrawiam,

TG

 

activesync to raczej aplikacja, a protokół o którym mówisz to microsoft exchange ?

BB jest teraz tak tanie że masakra(19 zł mies. np.), mało tego można bbconnect zapodać np. na nokii z symbianem (zwróc uwagę na kompatybilność) i kosztowo myślę, że wyjdzie lepiej niż powiadomienia które są dodatkowo płątne.

Można to rozwiązać (mówię od strony usługodawcy) za pomocą API które np Era daje do usługi sms supera, ale z moich wyliczeń nie jest to zbyt opłacalne 1k PLN / 1k sms - dhosting jak ma tylko do plusa to machnąć z nimi jakąś umówkę ramową.

 

Opcja kolejna, forward poczty na konto w (tu nie trzeba mieć abo a starter kosztuje jakieś grosze);

http://simplusnet.pl/

 

(nie wiem czy i jak to jeszcze działa, jak pracowałem w plusie to było ok).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stosowny filtr na poczcie z kopią do poczty eranet (ERA) w postaci adresu e-mail: nr_tel@eranet.pl, koszt ~1-2zł/m-c i masz za każdym razem sms'a o nowej poczcie, a nawet z początkową treścią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stosowny filtr na poczcie z kopią do poczty eranet (ERA) w postaci adresu e-mail: nr_tel@eranet.pl, koszt ~1-2zł/m-c i masz za każdym razem sms'a o nowej poczcie, a nawet z początkową treścią :)

 

tylko trzeba pamiętać o usuwaniu e-maili z konta pocztowego w 'eranet', a jak przyjdzie coś większego to klapa - swego czasu były skrzynki coś koło 10-20 MB, nie wiem jak jest teraz, bo przeszedłem na o wiele wygodniejszego klienta poczty w telefonie komórkowym m.in. korzystam z klienta g-mail, ładnie powiadamia sygnałami dźwiękowymi o nowych e-mailach, jak sms-y :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko trzeba pamiętać o usuwaniu e-maili z konta pocztowego w 'eranet', a jak przyjdzie coś większego to klapa - swego czasu były skrzynki coś koło 10-20 MB, nie wiem jak jest teraz, bo przeszedłem na o wiele wygodniejszego klienta poczty w telefonie komórkowym m.in. korzystam z klienta g-mail, ładnie powiadamia sygnałami dźwiękowymi o nowych e-mailach, jak sms-y :D

 

eranet obecnie 250MB połączone razem z poczta glosowa nagrania mamy na emailu, powiadamianie o każdym nowym emailu sms z tematem w treści koszt 3zl m-c i działa lux

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

www.plusnet.pl

 

plusnet odpada, mam tam skrzynkę od wielu lat, w związku z tym wątkiem sprawdziłem pojemność udostępnianego miejsca na pocztę..................... 10 MB, dalej bez komentarza :D

 

eranet obecnie 250MB połączone razem z poczta glosowa nagrania mamy na emailu, powiadamianie o każdym nowym emailu sms z tematem w treści koszt 3zl m-c i działa lux

 

@cdcd - dzięki za informacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×