Skocz do zawartości
Diam0nd

Standardy kont pocztowych

Polecane posty

Witam.

Jakie macie standardy u was w firmie odnośnie zakładania kont pocztowych dla pracowników? Chodzi mi o dokładnie nazwę konta w adresie email. Dotąd stosowałem imie.nazwisko@domena.pl jednak takie adresy są bardzo długie, tym bardziej, że w jednej firmie domena to dwuczłonowa nazwa firmy przedzielona myślnikiem. Zauważyłem, że niektóre firmy stosują np pierwsza litera imienia i nazwiska i takie różne kombinacje. Ponadto widzę ze mają też pozakładane aliasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie ma żadnych standardów. Jedne firmy mają schemat imie.nazwisko@domena + aliasy pierwsza litera imienia i nazwisko + samo nazwisko np.

 

jan.kowalski@

jkowalski@

kowalski@

 

Kanon nazewnictwa to kwestia indywidualna każdego przedsiębiorstwa, chociaż ostatnio coraz częściej spotyka się imie.nazwisko@

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

imie.nazwisko ma ta zaletę, że jest bardzo mało przypadków, w których jest niejednoznaczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No może źle nazwałem temat. Nie ma standardów ale pytam co stosujecie. Faktycznie imie.nazwisko@ jest najbardziej jednoznaczne tylko, że im dłuższy adres tym większe prawdopodobieństwo popełnienia błędu, a własnie takie błędy pojawiają się u mnie (literówki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeżeli jeden pracownik jest przydzielony tylko to jednego konkretnego zadania to można stosować nazwę działu, np.

naglosnienie@

gitary@

itd.

 

czasami widywałem na zasadzie sprzedaz.jan@, wysylka.grzegorz@

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo utwórz konta typu :

biuro@domena.pl, pomoc@domena.pl

albo kowalski@domena.pl, nowak@domena.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja spotkałem się z:

- w firmach strugających poważne (a nie zawsze takie są i niekoniecznie mówię tu w duchu naśmiewania) imie.nazwisko@domena.tld

- w firmach, które chcą być przyjazne, nie chcą powyższej opcji tylko właśnie specjalnie biorą imie@domena.tld

- czasem pierwsza litera imienia i całe nazwisko..

 

zależy jaki obraz firmy chcesz promować..

błędy tak czy siak popełnią.. czy dasz mk@mojasuperfirma.com.pl czy mkowalski@mojasuperfirma.com.pl czy mariankowalski@mojasuperfirma.com.pl ktoś w pewnym momencie walnie byka.. może nawet w samej domenie czy tld..

 

EDIT:

 

Shk - tak, w ten sposób też widziałem.. albo kombinacja Twoje + jedna z opcji tych, które ja wypisałem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie standardy u was w firmie odnośnie zakładania kont pocztowych dla pracowników? Chodzi mi o dokładnie nazwę konta w adresie email. Dotąd stosowałem imie.nazwisko@domena.pl jednak takie adresy są bardzo długie, tym bardziej, że w jednej firmie domena to dwuczłonowa nazwa firmy przedzielona myślnikiem. Zauważyłem, że niektóre firmy stosują np pierwsza litera imienia i nazwiska i takie różne kombinacje. Ponadto widzę ze mają też pozakładane aliasy.

Zwykle nazwa konta to pierwsza litera imienia + nazwisko, jako alias imie "." nazwisko (przydatne jeśli ktoś chce "na ślepo" dotrzeć do jakiejś osoby w firmie). Spotkałem się jeszcze z aliasem: pierwsza litera imienia + dwie początkowe litery nazwiska (bardzo wygodne i skrótowe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×