Skocz do zawartości
Gość bigsmok

Directadmin

Polecane posty

Gość bigsmok

Znalazłem fajny tutek do directadmin :) (mam zamiar kupić licencje) http://www.klaine.pl/?p=56

 

wykonując to wszystko będzie już apache, mysql itp

i tutaj moje pytanie

 

1.Trochę dziwne ze to takie latwe, dlaczego? Jak widziałem kursy to inne mają z 5 kartek

2. Jak sie tworzy dnsy?

3.Co będę musiał jeszcze zrobić po instalacji? :)

4. Znacie kogoś kto ma na sprzedaz tanio dozywotnią licencje DA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo DA sam wszystko kompiluje, a niektóre rzeczy instaluje z paczek. wget jest w debianie już :)

 

W DA -> Zarządzanie DNS

 

Zabezpieczyć serwer

 

P. Najdek ma chyba licencje DA - najdek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo DA sam wszystko kompiluje, a niektóre rzeczy instaluje z paczek. wget jest w debianie już :)

 

W DA -> Zarządzanie DNS

 

Zabezpieczyć serwer

 

P. Najdek ma chyba licencje DA - najdek.pl

 

 

 

najdmen.pl :)

 

 

nie wszystko, troche leci via apt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas lifetime za 190zł.

 

Podczepię się z tym pytaniem tutaj (wiem, wiem, powinno być w dziale o panelach).

Dlaczego aż taka duża rozbieżność od ceny z directadmin.com ? (lifetime 299 USD) Ot tak z czystej ciekawości, bo na to wychodzi, że lepiej opłaca się licencję zamówić od resellera niż u źródła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego aż taka duża rozbieżność od ceny z directadmin.com ? (lifetime 299 USD) Ot tak z czystej ciekawości, bo na to wychodzi, że lepiej opłaca się licencję zamówić od resellera niż u źródła :)

Bo na stronie DirectAdmina dostajesz wersję stricte kliencką, a jacykolwiek "resellerzy" sprzedają zazwyczaj wersję Internal-use-only, czyli można by rzec taką "oem-owa" do sprzedawanych przez nich serwerów.

Legalne to nie jest, ale dlatego, że producent nie za bardzo sprawdza lokalizację serwera dla licencji, to taki handel kwitnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bigsmok

Na czym polega te lifetime? :) na ilu VPS-ach mogę postawić ten panel? i czy wszelkie dane tzn

kod firmy / nr użytkownika

numer licencji

otrzymuje? I jeszcze jedno... jak stworzyć tzw: subdomene ze ludzią ci którzy nie posiadają domeny to aby link nie był jako:

IP serwera tylko np: bombel.surówka.pl

surówka.pl (domena, ale działa dla uzytkowników jako subdomena).

I jaki jest haczyk w tym, bo jak wczesniej napisalem.. kursy mają nawet po 5 stron jak skonfigurować a tu kupi się DA i kilka komend i finito.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na czym polega te lifetime? :) na ilu VPS-ach mogę postawić ten panel?

Oznacza to, że płacisz raz i licencje masz na wieczność. Jedna licencja uprawnia do zainstalowania jednej instancji panelu.

i czy wszelkie dane tzn kod firmy / nr użytkownika numer licencji otrzymuje?

Tak

 

Reszty pytań nie zrozumiałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panel możesz postawić na jednym serwerze tylko. Mam pytanie : czy ty k*wa nie umiesz czytać?

podany poradnik http://www.klaine.pl/?p=56 a tam jak byk stoi napisane

DirectAdmin sam ściąga i kompiluje wszystkie niezbędne pakiety jakie potrzebuje do działania.

 

10 raz zadajesz to samo pytanie : czy jak zainstaluje DA to czy bede mial wszystko? odpowiadam Ci : tak, bedziesz mial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10 raz zadajesz to samo pytanie : czy jak zainstaluje DA to czy bede mial wszystko? odpowiadam Ci : tak, bedziesz mial.

 

A co wg. ciebie oznacza wszystko? no raczej nie wszystko... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bigsmok

Oki, a są jakieś wersje trial 30 dni lub 7 dni chciałbym po prostu poćwiczyć sobie.. bo jeśli zakupie a tutaj dupa jakiś błąd się pokaże nie chce na marne wydawać nawet licencji na 30 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oki, a są jakieś wersje trial 30 dni lub 7 dni chciałbym po prostu poćwiczyć sobie.. bo jeśli zakupie a tutaj dupa jakiś błąd się pokaże nie chce na marne wydawać nawet licencji na 30 dni.

Tak, możesz zamówić w DirectAdmin.com wersję 30 dniową dla testu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bigsmok

Jakie czynności mam wykonać aby otrzymać trialka, pisze do Supportu z możliwość otrzymania wersji trial (jakich modułów nie będzi?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

napisz pierw prośbę na dzień dziecka o słownik i jakąś dobrą książkę po polsku z dużą ilością dialogów. Naucz się wysławiać po polsku potem i wtedy ucz się polskiego. Wybacz, ale w tym temacie miałeś odpowiedzi ze 3 razy na każdy temat a nadal piszesz od rzeczy i szczerze nie wiem o co Ci chodzi.

jarek pisał o tym że nie będzie wszystkiego. Czy jak idziesz do sklepu po buty to kupujesz wszystko co tam jest (włącznie z maszyną do wyplatania drutu kolczastego) ? To taki rodzaj zabawy, fraszki słownej zwanej w niektórych kręgach ironią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bigsmok

Nie po prostu inni ziomki coś gadali ze musze mieć zainstalowane apache, mysql i php (dziwne oO)... no i tak dopytałem :) teraz tylko trochę kaski dozbierać i kupić.

A trial jakiś modułów nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Ma moduły zaklejania ust i samoniszczenia klawiatury administratora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×