Skocz do zawartości
bryn1u

Server dedykowany w pl. O niskich parametrach i cenie.

Polecane posty

Witam. Przymierzam sie do kupna serverwa dedykowanego pod koniec weekendu tylko, ze mam maly dylemat bo nie wiem jaki. Myslalem nad livenetem, ale poczytam tutaj troche na forum i z supportem maja troche do d... i z bezawaryjnoscia tez nie jest najlepiej.

 

Interesowal by mnie jakis dwurdzeniowiec Intel, 2 GB ram no i lacze 10 mbit by wystarczylo. Najlepiej bez limitu transferu jak jest taka mozliwosc (jezeli nie ma to w miare jakis uczciwy ten transfer, zeby byl) i przede wszystkim lokalizacja Polska. Moze przedwstawiciele firm mogli by cos taniego zaproponowac (po studencku), albo podac jakies namiary na tanie firmy.  

 

Z gory dziekuje. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej!

polecam efuturo.pl - mam u nich serwer dedykowany i nie narzekam. Jakość usług bardzo dobra, firma godna polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koszt łącza 10 mbits bez limitu transferu to około 1 tys zł brutto.... nie da się tanio po studencku.

 

 

 

Zawsze można się dogadać.

 

A hetzner lub ovh ? Gdzie przepustowosc spada do 10 mbit po wykorzystaniu na 20 TB transferu ? Wiadomo nie ma co porownywac, ale to 10 Mbit chyba jest bez limitu. W efuturu to by mnie interesowal opcja pomiedzy 1 a druga tak do 300 zl. A nie wiecie moze czy obejdzie sie bez oplaty instalacyjnej ? Bo jezeli sie nie obejdzie to moge tylko pomarzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koszt łącza 10 mbits bez limitu transferu to około 1 tys zł brutto.... nie da się tanio po studencku.

 

Da się taniej :) Wystarczy chcieć, np. mieć w łączu punkty wymiany ruchu.

Ale jak niektóre serwerownie chcą zarabiać po 50 zł netto ma Mbps to co poradzić.

OVH i Hetzner to nie Polska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Da się taniej Wystarczy chcieć, np. mieć w łączu punkty wymiany ruchu.

Ale jak niektóre serwerownie chcą zarabiać po 50 zł netto ma Mbps to co poradzić.

OVH i Hetzner to nie Polska

 

Noo.. oferta Damiana z roothosting równa się cenom ATM w Warszawie ! żeby jeszcze jakość usługa była taka jak w ATM ...

550 zł brutto + 1200 zł instalka + łaczę do tego i wychodzi jakieś 1500 zł za i7 plus łącze 10 mbps... nie licząc instalki.

 

A najlepsze to jest to, że 10 mbps wychodzi drożej niż zakup 10x1 mbps ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://webh.pl/index.php?cmd=sdedic

 

 

Serwer dedykowany START spełnia Pana wymagania ;-)

 

Procesor 2 rdzeniowy (+HT)intel- jest

2GB RAM

 

 

Pozdr.

 

No super, podoba mi sie. Spelnia moje wymagania tzn. ze lacze 10 Mbit i bez limitu ? dobrze rozumiem ? Ma Pan jakies ip do pingowania i mozna wiedziec jaka lokalizacja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łącze jest limitowane co jest uwzględnione na naszej stronie internetowej. Mimo wszystko nie otrzyma Pan lepszej maszyny w takiej cenie. Odnośnie pingowania to może Pan pingować np.

s1.webh.pl
s2.webh.pl
s3.webh.pl
s4.webh.pl

 

Lokalizacja serwerów: Łódź

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Livenet odradzam. Mimo że serwery owszem tanie, sam zamierzam przenieść ważniejsze projekty do SH. Jeśli w LN serwer padnie, o 3 w Wigilię, a pod telefonem/gg nikogo niema, rescue poczeka na Ciebie do dnia roboczego. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Livenet odradzam. Mimo że serwery owszem tanie, sam zamierzam przenieść ważniejsze projekty do SH. Jeśli w LN serwer padnie, o 3 w Wigilię, a pod telefonem/gg nikogo niema, rescue poczeka na Ciebie do dnia roboczego. :)

 

 

 

 

Akurat wigilia wypada raz w roku, wiec w tym przypadku to nie jest chyba az taka przeszkoda. Administrator tez czlowiek, oplatek tez musi jesc. Wigilia przy Intelu czy Amd to tez chyba nie "zafajnie". Jeszcze wracajac do LN moim zdaniem bardzo sie im net poprawil a dokladnie.

 


livenet - 7 ms
atman - 6 ms
superhost - 12 ms


 

W tym momencie ping jest mniejszy w LN niz w Gdansku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Akurat wigilia wypada raz w roku, wiec w tym przypadku to nie jest chyba az taka przeszkoda. Administrator tez czlowiek, oplatek tez musi jesc. Wigilia przy Intelu czy Amd to tez chyba nie "zafajnie". Jeszcze wracajac do LN moim zdaniem bardzo sie im net poprawil a dokladnie.

 

 

 

Na stronie mają napisane że gwarantują 99.9% działania :) ( co daje 8,76H przerwy w CIĄGU ROKU)

Więc nie broń ich, byleby posta napisać.

 

 

W tym momencie ping jest mniejszy w LN niz w Gdansku.

W tym momencie może koparka uszkodziła przewód, i routing poszedł inną trasą. Nie rób takich porównań na podstawie jednego pingu.

 

ps.

Nawet w OVH, w boże narodzenie mi dysk wymienili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trasa śledzenia do livenet.pl [91.204.160.4]

przewyższa maksymalną liczbę przeskoków 30

 

1 <1 ms <1 ms <1 ms 192.168.2.1

2 10 ms 10 ms 9 ms war-ru10.neo2.tpnet.pl [213.25.2.125]

3 * 8 ms 9 ms war-r4.tpnet.pl [80.50.158.17]

4 10 ms 9 ms 9 ms war-r2.tpnet.pl [194.204.175.69]

5 * 32 ms 32 ms hbg-b2-link.telia.net [213.248.89.93]

6 33 ms 32 ms 33 ms hbg-bb2-link.telia.net [80.91.251.81]

7 * 46 ms 46 ms war-b1-link.telia.net [80.91.247.135]

8 * 50 ms 51 ms sitel-115340-war-b1.c.telia.net [213.248

 

9 * 51 ms 50 ms do-livenet.sitel.net.pl [89.107.152.157]

10 52 ms 51 ms 51 ms livenet1.livenet.pl [91.204.160.4]

 

 

 

uuuuu a mi livenet z TP leci przez Telie jak kiedyś leciał bodajże przez ATM.

 

Czyżby oszczędność łącza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na stronie mają napisane że gwarantują 99.9% działania :) ( co daje 8,76H przerwy w CIĄGU ROKU)

Więc nie broń ich, byleby posta napisać.

 

 

 

W tym momencie może koparka uszkodziła przewód, i routing poszedł inną trasą. Nie rób takich porównań na podstawie jednego pingu.

 

ps.

Nawet w OVH, w boże narodzenie mi dysk wymienili.

Nie bronie, nie zalezy mi na tym a tym bardziej, ze nie mam u nich serwera ani nie sa jakims moim sponsorem. Nie na podstawie jednego pingu tylko od jakiegos czasu tak jest. Wiekszosc firm, ktore hostuja servery gier sa zadowolone z poprawy bo to naprawde widac na serwerach. Co do wigili to chodzilo mi tylko o ten jedyny konkretny przyklad jakim sa swieta nic po za tym. A posta jakbym chcial napisac to bym napisal w hydepark'u albo do Ciebie na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fragarena:/home/kam821# traceroute livenet.pl

traceroute to livenet.pl (91.204.160.4), 30 hops max, 40 byte packets

1 justnet.pl (80.54.30.233) 0.145 ms 0.139 ms 0.143 ms

2 83.1.81.205 (83.1.81.205) 1.273 ms 1.290 ms 1.460 ms

3 war-r1.tpnet.pl (194.204.175.197) 3.095 ms 3.092 ms 3.076 ms

4 war-b2-link.telia.net (213.248.89.85) 24.163 ms 24.140 ms 24.149 ms

5 war-b1-link.telia.net (80.91.253.232) 24.296 ms 24.290 ms 24.359 ms

6 sitel-115340-war-b1.c.telia.net (213.248.97.242) 28.842 ms 28.820 ms 28.901 ms

7 do-livenet.sitel.net.pl (89.107.152.157) 28.782 ms 28.673 ms 28.804 ms

8 livenet1.livenet.pl (91.204.160.4) 30.029 ms 30.140 ms 29.888 ms

Silne wiatry i opady śniegu zrzuciły pewnie Grześkowi antenę z Crowleyem :)

 

PS: Bryn1u, gdzie mieszkasz jeśli mogę spytać? Po Twoich pingach moge podejrzewać, że na południu Polski, gdzie Twój dostawca ma pewnie GTSa, wpięcie do Sitela lub inną zabawkę, która powoduje, że ruch ma dużo krótszą trasę do Liveneta, gdybyś mieszkał w centrum i wejście do PLIXa (może i teraz też masz) to Twój ping do SH i LN byłby podobny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Silne wiatry i opady śniegu zrzuciły pewnie Grześkowi antenę z Crowleyem :)

 

PS: Bryn1u, gdzie mieszkasz jeśli mogę spytać? Po Twoich pingach moge podejrzewać, że na południu Polski, gdzie Twój dostawca ma pewnie GTSa, wpięcie do Sitela lub inną zabawkę, która powoduje, że ruch ma dużo krótszą trasę do Liveneta, gdybyś mieszkał w centrum i wejście do PLIXa (może i teraz też masz) to Twój ping do SH i LN byłby podobny :)

Obecnie koncze studia w KRK a moim ISP jest ghnet. Tylko chcialbym zwrocic uwage na to, ze kiedys mialem fatalny ping do livenetu. Rozmawialem z paroma wlascicielami firm hostingowych i powiedzieli, ze livenet moze nie diametralnie, ale napewno sie poprawil.

P.S Ahh zapomnial bym najistotniejsza sprawa. Chcilabym, zeby byla mozliwosc OS jakim jest freebsd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"uuuuu a mi livenet z TP leci przez Telie jak kiedyś leciał bodajże przez ATM" uszkodzony światłowód w katowicah, za 15 minut będzie zaspawane i powinno ruszyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"uuuuu a mi livenet z TP leci przez Telie jak kiedyś leciał bodajże przez ATM"  uszkodzony światłowód w katowicah, za 15 minut będzie zaspawane i powinno ruszyć

 

Moze to postanowienie noworoczne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AAAAA Dobrze trafiłem z koparką xD

heh. Widze, ze poczucie humoru nie opuszcza i dobrze.

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze jak teraz porównuje ceny to kiedyś między livenetem a superhostem była duża różnica. Oprócz tego że superhost ma lepszą obsługę klienta to teraz livenet tak nie wychodzi tanio a wręcz przeciwnie

Za Q8200 i 2 TB transferu 500 zł brutto gdzie za 600 zł mam w superhoście i5 i 3 TB transferu. Kwestia, że jest w sh instalka której już nie mam.

 

Na Twoim miejscu wybrałbym albo livenet albo serwerydedykowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze jak teraz porównuje ceny to kiedyś między livenetem a superhostem była duża różnica. Oprócz tego że superhost ma lepszą obsługę klienta to teraz livenet tak nie wychodzi tanio a wręcz przeciwnie

Za Q8200 i 2 TB transferu 500 zł brutto gdzie za 600 zł mam w superhoście i5 i 3 TB transferu. Kwestia, że jest w sh instalka której już nie mam.

 

Na Twoim miejscu wybrałbym albo livenet albo serwerydedykowane.

 

Tylko, ze w livenecie nie "patrza" na transfer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o widzę ze SD zmienili wygląd strony naprawdę fajny..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
o widzę ze SD zmienili wygląd strony naprawdę fajny..

Nie dość że na temat, to jeszcze o ~ miesiąc za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×