Skocz do zawartości
crazyluki

Wirtualizacja desktopów

Polecane posty

Witam!

Zainteresowałem się ostatnio bardziej wirtualizacją. Przeszukałem sporo informacji w internecie i mam parę pytań dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

Na początku - mój sprzęt (na dniach taki planuję zakupić ) - procesor q9300 (tani, wydajny, wsparcie dla VT) + płyta główna na p45/43 (wsparcie do 16GB ram) + 4GB ram. Do tego mam 2x1tb hdd + 320GB hdd + kartę graficzną nvidię 9600gt.

Co chciałbym osiągnąć ? zwirtualizować swoje środowisko pracy ( windows) dodatkowo postawić obok równorzędnie debian + pewnie coś się wymyśli w trakcie zabawy. To na początek. Jak już to rozpracuje w zadowalajacy mnie sposób chciałbym spróbować wirtualizacji desktopów u mnie w domu ( wszystkie są w lanie). W sumie liczba zwirtualizowanych desktopów - 5.

 

1 Zastanawiam się nad wyborem vmware esxi ( darmowy, dojrzały produkt). Problemy o jakich nie wiem i o które uniżenie pytam: na jakim systemie instaluje vmware esxi ? z tego co ja zrozumiałem to jest to osobny produkt instalowany zamiast systemu operacyjnego ( src http://www.vmware.com/pdf/vsphere4/r40/vsp_40_esxi_i_vc_setup_guide.pdf ) .

2 Kolejny mój problem: czy przy takiej wirtualizacji ( opartej o esxi) będę w stanie wykorzystać moc GPU (oraz CUDA) ? Z gier nie korzystam , ale wybitnie ciekawą ideą wydaje się być równoległe korzystanie przez dwie osoby ( dwie instancje uruchomione wirtualnie) z mocy karty graficzne do gry po lanie/ korzystania z CUDA do dekodowania x264 czy też innych rzeczy. Dodatkowo zastanawiam się czy jeśli nie będzie wsparcie do wirtualizacji GPU to czy nadal będę mógł korzystać bez problemu z photoshopa oraz innych bardzo wymagających aplikacji.

3 czy moje myślenie jest poprawne i czy uda mi się to zrealizować ( zwirtualizowanie w sumie 6-7 środowisk ( 4 desktopy poza moim ) + dwa moje wirtualne ? Czy powinien zainteresować się czymś innym (xen ?). Virtualbox mnie wcale nie przekonuje.

 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc w rozwiązaniu moich problemów związanych z wirtualizacją

Łukasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HCL ? nie, sprzętu jeszcze nie mam, to raczej pieśń przyszłości ( luty). Sebak polecił mi rozejrzenie się bardziej za czymś z natury intel i5 (jeśli o sprzęt chodzi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Virtualbox mnie wcale nie przekonuje.

 

 

No właśnie, ale virtualbox całkowicie wspiera twoje wymagania (chyba, że coś pominąłem).

Sam osobiście go używam od jakiś ponad 8-9 miesięcy i nie chcę z niego rezygnować dla innego oprogramowania.

 

Co do sprzętu nie będę się wypowiadał bo specem nie jestem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

virtualbox wspiera cuda i inne wynalazki supportowane przez kartę graficzną ?

 

ogólnie go używam na linuxie do emulowania XP, więc tutaj jest cienko...

ale kiedyś w robocie testowałem na XP i emulowałem kolejnego xp'ka to było git.

 

Musisz sam przetestować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przetestuj sobie najnowsze VMware Workstation - w opcjach ma coś o nazwie wskazującej na możliwość akceleracji 3D dla Windowsów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×