Skocz do zawartości
schriker

[wirtualny] kei.pl, home.pl czy nazwa.pl ? A może inny ?

Polecane posty

Witam !

 

Jakieś 2 miesiące temu zakupiłem serwer w MasterNet.pl (pakiet premium) ogólnie jestem bardzo zadowolony wszystko działa jak należy, żadnych problemów kontakt z klientem ok, ale portal który na nim postawiłem już po tych 2 miesiącach w sieci wykorzystuje cały dostępny miesięczny transfer. Jestem tym mile zaskoczony ,że portal się tak szybko rozwinął ale myślałem ,że aktualny serwer wystarczy trochę na dłużej :lol: I teraz prośba do was drodzy użytkownicy o to abyście mi doradzili w wyborze odpowiedniego serwera.

 

No to tak:

 

- portal oparty jest na skrypcie DLE (typowo warezowy ale wykorzystuje go jako katalog filmów online)

- zarejestrowanych użytkowników ~875 (dziennie rejestruje się ok. 50-60 nowych)

- ok. 1 000 uu/24h

- ok. 5 000 odsłon/24h

 

Ogólnie szukam czegoś w promocji, gdyż reklamy na stronie pojawiły się dopiero od nie dawna co z związku z tym nie uzbierałem jeszcze na GooGle kwoty do wypłaty a przez moje skąpstwo którym się kierowałem przy zakupie pierwszego serwera już trochę kasy włożyłem na serwer z którego najwyraźniej nie skorzystam.

 

Zastanawiam się nad takimi ofertami jak:

 

- "serverado" w home.pl (ale po przeczytaniu o nich opinii mnie zatkało)

- "Serwery za 100 zł!" w nazwa.pl (ale wolałbym coś na rok)

- "Biuro Extra" w kei.pl

 

Prosiłbym o konstruktywną opinie na temat w/w hostingów i który z nich wybrać najlepiej, a może macie jakieś inne oferty ?

 

Z góry dziękuje !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym wybierać to kei, jednak nie jestem pewien czy Cię wpuszczą z warezowym oskryptowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Raffuss napisał, z tych trzech ofert chyba tylko Kei.

Odrazu szukaj porządnej maszyny, serwis się będzie rozwijał w zastraszającym tempie, i może Ciebie znowu czekać niedługo przesiadka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a nie kontaktowałeś się z Masternet-em aby zmienić pakiet na jakiś większy ?

chyba lepiej i taniej by Ci wyszło dogadać się i zapłacić za większy transfer (obciążenie),

skoro jesteś zadowolony niż pakować walizki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a nie kontaktowałeś się z Masternet-em aby zmienić pakiet na jakiś większy ?

chyba lepiej i taniej by Ci wyszło dogadać się i zapłacić za większy transfer (obciążenie),

skoro jesteś zadowolony niż pakować walizki.

 

Nie z MasterNet.pl się jeszcze nie kontaktowałem, z tego co wiem to ich największy pakiet ma te 70GB/miesiąc a i to nie wiadomo na ile może wystarczyć, a jeśli chciałbym jakiś indywidualny pakiet to nie wiem czy taniej by mnie to wyniosło (bo głównie o fundusze mi się rozchodzi). Aczkolwiek przed samą przeprowadzką napisze do nich i zapytam ile by to kosztowało i czy jest w ogóle taka opcja. Widzę, że kei.pl cieszy się dobrą opinią, a może jakieś inne propozycje ? Wymieniłem te 3 firmy bo akurat takie znalazłem ale może znacie coś równie dobrego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym wybierać to kei, jednak nie jestem pewien czy Cię wpuszczą z warezowym oskryptowaniem.

 

A idzie się jakoś tego dowiedzieć ? Nie chce wydawać pieniędzy na serwer z którego potem nie będę mógł korzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie z MasterNet.pl się jeszcze nie kontaktowałem, z tego co wiem to ich największy pakiet ma te 70GB/miesiąc a i to nie wiadomo na ile może wystarczyć, a jeśli chciałbym jakiś indywidualny pakiet to nie wiem czy taniej by mnie to wyniosło (bo głównie o fundusze mi się rozchodzi). Aczkolwiek przed samą przeprowadzką napisze do nich i zapytam ile by to kosztowało i czy jest w ogóle taka opcja. Widzę, że kei.pl cieszy się dobrą opinią, a może jakieś inne propozycje ? Wymieniłem te 3 firmy bo akurat takie znalazłem ale może znacie coś równie dobrego ?

 

Uwaga w tematach zakazuje się składania ofert przez firmy hostingowe chyba, że autor tematu wyraźnie o to prosi.

 

Będziesz miał znacznie więcej ofert od samych firm, jeśli tak zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@schriker miło przeczytać w święta pochlebną opinię :lol:

Napisz do BOK z przedstawieniem jakich parametrów będziesz potrzebował, transfer to nie taki wielki problem, a i obciążenie jest gdzieś tam na prawie samym dole a to już duży plus ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Ja ze swojej oferty zaproponuję pakiet Medium :lol:

 

Przy podaniu kodu GWIAZDKA podczas zamówienia, otrzymasz:

 

10GB Miejsca

1500GB Transferu rocznego

PHP 5, MySQL 5

Dostęp do SSH

 

W cenie 150,98 zł brutto na rok.

 

http://glowanet.pl/hosting.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej oferty zaproponuję pakiet Medium ;)

 

Przy podaniu kodu GWIAZDKA podczas zamówienia, otrzymasz:

 

10GB Miejsca

1500GB Transferu rocznego

PHP 5, MySQL 5

Dostęp do SSH

 

W cenie 150,98 zł brutto na rok.

 

http://glowanet.pl/hosting.html

 

Ciekawa oferta, a możesz podać jakiś link do opinii o tej firmie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Glowanet to solidna firma, w prawdzie była kiedyś krzakiem, ale co to ma do rzeczy. Większość firm z tego forum tak zaczynała, w tej chwili działa legalnie tzn. płaci podatki, ubezpieczenie więc nie ważne co było kiedyś.

 

W prawdzie to moja konkurencja i przebiła mnie w cenie podobnego pakietu (a myśłałem że jesteśmy najtańsi) ;) , jednak polecam za tą cenę nic lepszego nie znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie mam pytanie do pana Adama, jaka jest różnica między "zwykłym hostingiem" a "hostingiem bez limitu transferu" ? Jakieś wolniejsze serwery czy coś ? Czy to tylko hosting pod piliki nie pod www ? Bo tak patrząc na statystyki to bardziej by mi odpowiadał pakiet "Biznes 1" bo transfer bez limitu a te 1,5 GB na stronkę i bazę w zupełności wystarczy. Ale coś mi sie wydaje że tu musi być jakiś myk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

W zwykłych pakietach jest możliwość płatności miesięcznej, w przypadku Biznes 1 musisz zapłacić za rok z góry.

A myk jest taki, że przecież nie każdy użytkownik który zapłaci 90zł, zużyje 100GB :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie mam pytanie do pana Adama, jaka jest różnica między "zwykłym hostingiem" a "hostingiem bez limitu transferu" ? Jakieś wolniejsze serwery czy coś ? Czy to tylko hosting pod piliki nie pod www ? Bo tak patrząc na statystyki to bardziej by mi odpowiadał pakiet "Biznes 1" bo transfer bez limitu a te 1,5 GB na stronkę i bazę w zupełności wystarczy. Ale coś mi sie wydaje że tu musi być jakiś myk :)

 

Zwykły hosting używa zwykłych łącz i dysków, te bez limitów transferu i bez limitu pojemności używają łącz o nieskończenie dużej przepustowości i dysków o nieskończenie wielkiej pojemności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zwykły hosting używa zwykłych łącz i dysków, te bez limitów transferu i bez limitu pojemności używają łącz o nieskończenie dużej przepustowości i dysków o nieskończenie wielkiej pojemności.

Możesz mnie oświecić, gdzie na stronie Głowy, jest hosting bez limitu miejsca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwykły hosting używa zwykłych łącz i dysków, te bez limitów transferu i bez limitu pojemności używają łącz o nieskończenie dużej przepustowości i dysków o nieskończenie wielkiej pojemności.

 

<ROTLF>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz mnie oświecić, gdzie na stronie Głowy, jest hosting bez limitu miejsca?

 

Nie pisałem o konkretnym. Pytanie było czym się różnią. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×