Skocz do zawartości
Gość Bartosz Gadzimski

Uwaga do firm hostingowych.

Polecane posty

Nie za dużo biurokracji w tym? Potwierdzenie rejestracji firmy? To znaczy, że mam z Angli wysyłać papierki z mojej firmy do pan Bartosza, może jeszcze ilość klientów i zatrudnionych osób, tylko po to, aby wejść na jakieś podforum? Do tego jeszcze musiałbym za to zapłacic?

 

Ponownie chyba muszę to napisać: "Nie bierzcie wszystkiego tak dosłownie (jak z tym językiem angielskim..). ". Napisałem taki skrót "np." przed wymienieniem możliwych opcji :).

 

Jak wygląda opcja premium na zagranicznym WHT każdy sobie może zobaczyć i zapewne o coś takiego chodziło Bartkowi. Warto też zobaczyć ile tam wartościowych postów i dyskusji znajduje się w każdym dziale..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może by tak rozszerzyć ten zapis regulaminu na całe forum? Użytkownicy często szukają dostawców w innych podforach, gdzie nowy zapis teoretycznie nie obowiązuje i sytuacja wygląda tak samo jak wyglądała (np. klik).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Do działu prośby proponuję, aby dodać obowiązkowy formularz w którym użytkownik poszukujący hostingu byłby zobowiązany do podania wymaganego transferu, miejsca, architektury portalu, skryptu, ilości odwiedzin, lokalizacji serwera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@N3T5kY raczej tylko osoby znające się na rzeczy by się do tego stosowały więc raczej to nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

To nie lepiej zrobić wyszukiwarkę gdzie się z listy wybiera jakieś parametry i pokazuje jeden lub kilka hostingów które spełniają wymagania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

To nie lepiej zrobić wyszukiwarkę gdzie się z listy wybiera jakieś parametry i pokazuje jeden lub kilka hostingów które spełniają wymagania ?

hostingi.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: (być może odpowiedź jest wyżej ale nie wpadła mi w oko)

Np. właściciel firmy ma dwa konta: firmowe i prywatne, więc czy z prywatnego może proponować oferty swojej firmy? (przykład) ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to widać jak nowy regulamin działa, Polak potrafi.

 

Czyli Panownie zakładamy prywatne konta i wtedy możemy dawać oferty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może by tak rozszerzyć ten zapis regulaminu na całe forum? Użytkownicy często szukają dostawców w innych podforach, gdzie nowy zapis teoretycznie nie obowiązuje i sytuacja wygląda tak samo jak wyglądała (np. klik).
...ponawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Popieram, w innych działach często firmy robią nieproszony bajzel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Nie, tak być nie może dlatego warto informować o takich sytuacjach czy w temacie czy poprzez raportowanie wypowiedzi.

 

Na razie leci ostrzeżenie, jeśli sytuacja będzie się powtarzać to zablokujemy oba konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bartku, tylko problem jest taki, że wprowadzone przez Ciebie zmiany oficjalnie dotyczą tylko działu Prośby i dopóki tego nie zmienisz, to sytuacja będzie wyglądała tak, a nie inaczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z p. Często zapytania są wpisywane w innych działach np. Serwery dedykowane, jeśli ktoś szuka oferty serwerów dedykowanych.

 

Zresztą jakoś nie widać aby forum w ogóle ktoś pilnował, w dziale oferty pojawiają się oferty "młodych" firm bez prośby ze strony autora postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko że jak autor nie napisze w swoim poście o tym,

że chce otrzymywać oferty od firm hostingowych,

to zaraz ktoś pisze coś w stylu : "Musisz dopisać,

że chcesz otrzymywać również oferty od firm"...

No i autor tematu zaraz pisze że chce otrzymywać takie oferty.

 

Prosty przykład, http://www.webhostingtalk.pl/topic/22097-cpanel-i-okres-testowy/

Celowo nie pisałem o tym, aby firmy składały mi swoje oferty,

bo konto o które pytałem potrzebuję na jakieś 3 dni,

w celu sprawdzenia kilku opcji w panelu cPanel...

No ale treść : "Poproś firmy o oferty."

 

A co do moderatorów, to chyba ich tutaj w ogóle nie ma...

 

Jeżeli mogę się wypowiedzieć w tym temacie,

to zakazałbym całkowicie pisać osobom związanym

z jakąś firmą w dziale "Prośby". No ale co za problem założyć konto prywatne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idąc twoim tropem to nikt nie może pisać na tym forum bo każdy jest związany z jakąs firmą - jest albo właścicielem, albo klientem, albo pracownikiem. Tylko niewielu z nas nie ma styczności z firmami hostingowymi. P.s. Moderatorzy są i jest funkcja ,,Raportuj" której użycie spowoduje szybszą reakcje moderatorów niż pisanie postów ,,gdzie jest moderator? "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może trochę źle się wyraziłem.

Nie osoby związane z firmą hostingową a konkretnie jej właściciele. (pracownicy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To forum jest napędzane przez firmy, i te nowe i te co już są przez dłuższy czas związane z forum.

Gdyby nie "firmy", polecone serwery ograniczyłyby się do Statnet dla VPS, Najdman do Dedyków i Hekko do share.

Na forum działa około 20 różnych firm, nie róbmy monopolu panowie.

 

@Shk: hostingu na 3 dni to szukaj na Allegro, tu są poważne firmy co zajmują się tym zawodowo. To tak samo jakbyś poprosił taksówkarza, aby wyjechał z postoju bo chcesz podjechać tylko 100 metrów.

 

Witam,

poszukuję hostingu który udostępnia cPanel

i niezobowiązujący okres testowy.

Która z firm oferuje takie warunki?

Większość widzę ma DirectAdmina...

Z góry dzięki.

Pozdrawiam

 

Pokaż mi gdzie masz napisane o tych 3 dniach, jakoś nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko się śmieje jak kilka firmy wrzuca tyle pozytywizmu o sobie w prośbie szarego kowalskiego i tłucze się o niego, że szok!

Jak by złoto miał w kieszeniach :)

 

Wygrałeś w totka czy znalazłeś sponsora? ;-)

 

Konkurencja wymusza takie działania (przedstawianie ofert i dopasowywanie się do potrzeb), a to zbliża firmę do klienta, więc w rezultacie to klient zyskuje.

 

Pozdrawiam,

TG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Np. właściciel firmy ma dwa konta: firmowe i prywatne, więc czy z prywatnego może proponować oferty swojej firmy? (przykład) ;-)

 

Ustosunkowałem się do ostrzeżenia Bartosza via PW.

 

 

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto przedstawić stanowisko firmy w tej sprawie.

 

Może forum nie przypominałoby pola bitwy jak przy webh vs hitme. Jak się ta bitwa skończyła to widać w opiniach i hostisdown. Forum chcąc nie chcąc promuje takie hostingi.

 

 

Myślę, że opieranie własnych poglądów na opinii innych użytkowników tego forum jest niesprawiedliwe! Możesz mi powiedzieć jak skończyła się ta bitwa? U nas wszystko działa jak należy, a to że inna firma nie dała rady to już tylko i wyłącznie ich sprawa.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Warto zauważyć, że na każdym forum dyskusyjnym potrzebne są co jakiś czas zmiany, a wszystko po to żeby forum nie umierało! Zgadzam się z tym i jestem wstanie nawet to poprzeć jeżeli tylko wprowadzone zmiany mają jakieś uzasadnienie. W chwili obecnej po wprowadzeniu "ofert na prośbę usera" robi się jeszcze gorszy śmietnik niż to miało miejsce wcześniej. Użytkownicy nie wiedzą do końca, że coś takiego istnieje i później występuje niepotrzebna wymiana zdań. Jak coś takiego faktycznie ma funkcjonować to zadbajcie o to, żeby każdy użytkownik o tym wiedział np. pole wyboru podczas pisania nowego tematu.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Myślę, że warto przedstawić stanowisko firmy w tej sprawie.

 

Byłoby dobrze jakby więcej firm się wypowiedziało jak chciałyby to rozwiązać - zarówno głosy typu "pozwólcie Nam spamować" :) jak i przeciwne są warte uwagi.

 

Użytkownicy nie wiedzą do końca, że coś takiego istnieje i później występuje niepotrzebna wymiana zdań. Jak coś takiego faktycznie ma funkcjonować to zadbajcie o to, żeby każdy użytkownik o tym wiedział np. pole wyboru podczas pisania nowego tematu.

 

Jeśli ta forma zostanie, to znaczy zakaz prezentowania ofert to wprowadzimy takie pole wyboru.

 

Z naszej strony dążymy do dbania o wizerunek forum, jego przydatność oraz dobro klientów firm hostingowych. Obecnie doszło do sytuacji "polećcie jakieś konto z parametrami XX oraz YY" gdzie nie wiadomo co odpowiedzieć gdyż poziom firm hostingowych jest bardzo wysoki i takich firm godnych polecenia jest kilkadziesiąt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

A może zrobić cóś takiego że user A pisze że szuka hostingu 10/100 za jakąś tam cenę i jeżeli nie zaznaczy opcji zeby firmy dawały swoje oferty to inni użytkownicy dają oferty firm które spełniają w 99% dane wymagania. Użytkownik B daje mu post gdzie pisze: Zobacz sobie/ polecam firmę X, spełnia twoje wymagania, sam tam mam i sobie cenię itd itd... Z tym że jak będą posty zobacz sobie firmę Y masz tam ,,podobny" pakiet 8/80 to taki post od osoby indywidualnej i od firmy leci w śmietnik. Bo robi się burdel gdzie człowiek szuka 10/100 a dostaje propozycje 8/80 albo 10/90 albo ktoś mu wciska Dedyka z AU :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto pozwolić na prezentację ofert, ale ja się już w sumie przyzwyczaiłem że nie wolno :D

Nie posiadam osobiście konta prywatnego, mam tylko w sumie firmowe ponieważ wprowadziłem dane firmy, moi współpracownicy (niektórzy znani inni nie) mają prywatne, ale unikają spamu weź u Najdka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Shk: hostingu na 3 dni to szukaj na Allegro, tu są poważne firmy co zajmują się tym zawodowo. To tak samo jakbyś poprosił taksówkarza, aby wyjechał z postoju bo chcesz podjechać tylko 100 metrów.

 

Pokaż mi gdzie masz napisane o tych 3 dniach, jakoś nie widzę.

Już Cię kusiło aby napisać ofertę swojej firmy.

A skąd wiesz, czy jak spodoba mi się cPanel to nie zakupię tego hostingu?

To po co dajecie ten 14-dniowy okres testowy...? (Zauważ że w taksówce go nie ma ;P)

Tylko po to aby oferta lepiej wyglądała?

 

Popieram zachowanie Najdmena. Najlepiej gdyby firmy miały zakaz pisania swoich ofert w dziale "Prośby".

Jak użytkownik otrzyma od kogoś post typu : "Zobacz ofertę firmy xxxx.pl, mam już 3 lata, polecam!"

To taki użytkownik powinien sobie zobaczyć dział opinie i spojrzeć na stronę firmy.

Ewentualnie zadać jakieś pytanie na PW/E-maila do danej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×