Skocz do zawartości

Polecane posty

To jest niemożliwe.

 

heheh ;d

 

No dobra przyznam się: zdarza mi się czasami mylić (<_>

Robiłem przed chwilą pomiary na 3 serwerach. (Wszystkie i7)

Wyniki wahały się od 75 w przypadku obciążonego serwera do 103 w przypadku nie obciążonego serwera.

Swoją drogą nie jestem jakimś maniakiem benchmarków i nie siedzę w tym w ogóle. Ale gdy jeszcze tym się trochę interesowałem to naprawdę nie pamiętam tak szybkich dysków SATAII - osiągały one średnie prędkości ~~80MBps

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To czy osiągniesz wydajność dysku w hdparmie na poziomie 80 czy 150 MB/s tak naprawdę nic nie znaczy. A odwoływanie się na ten benchmark świadczy tylko i wyłączonie o Twojej niewiedzy.

 

Zgadza się, są dyski SATA II, które w hdparmie mają po te 120MB/s, ale przecież jest to odczyt ciągły... Który to w dużej mierze jest zależy od gęstości upakowania danych. Co ma się nijak do odczytu z różnych części dysku, a z takim czymś mamy doczynienia w serwerze...

 

Dyski SAS 15k obrotów, mają dużo mniejsze "wyniki" w hdparmie, niż SATAII. A mimo wszystko ich wydajność w zastosowaniach produkcyjnych (np. hosting) jest o niebo lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Podałem też dokładny model dysku. Nie jest trudno sprawdzić jakie wyniki osiąga w innych testach w porównaniu z pozostałymi dyskami montowanymi na serwerach dedykowanych z serii i7-xT.

 

PS. Zgadza się, że mogę mieć braki wiedzy w tej dziedzinie, ale dlatego też staram się jak najdokładniej opisać zaistniały problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy kiedyś na tym forum ( za mojego życia ) padnie w końcu post,

że wyniki hdparma nijak się mają do wydajności dysku/macierzy?

Ile jeszcze razy będziecie tego szajsu używać jako wyznacznik?! ***

 

 

*** co nie oznacza, że OVH jest cacy, bo to jest moim osobistym zdaniem najgorsza

firma w branży i z nikim wcześniej nie współpracowało mi się tak kiepsko,

a serwerów na stałe pod opieką u nich mamy kilkanaście...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

To może inaczej...

- HDS721010KLA33

- ST31000528AS

- ST31500341AS

- WD10EADS

 

Czy według Was nie ma różnicy (zauważalnej) w wydajności między tymi dyskami do zastosowań serwerowych w sprzęcie takim jak i7-4T z OVH?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chciałbym opisać Wam sytuację jaka przytrafiła mi się korzystając z serwera ovh. Otóż około 2 miesiecy temu wykupiłem u nich serwer dedykowany dokupując przy tym opcje tuningu a następnie 16 adresów IP failover. Problem polega na tym że od prawie 5 dni 4 adresy IP gdzieś sie ulotniły. Wykonywałem dziesiątki telefonów do pomocy technicznej i uzyskiwałem mniej wiecej taka odpowiedz: "nasi technicy juz sie tym zajmuja" a jak sie pytalem kiedy dokladnie bedzie to naprawione odpowiadali "nie wiem". Dzisiaj rano zadzwoniłem pod ich nowy numer awaryjny i uzyskałem informację że "technicy w trybie pilnym pracują nad tym problemem" Do tej pory nic nie zostało zrobione i nadal nie moge korzystać z 4 ip failover bo mi je po prostu zabrali! Czy macie może jakiś pomysl w jaki sposób mogę ich przycisnac zeby powiedzieli mi co jest nie tak?! Nie mam pojecia jak moge sie skontaktowac z kims ponad osobami z call center. Jak macie jakies pomysly to piszcie proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Simon, ja obecnie mam podobny problem. To już drugi w ciągu miesiąca. Za pierwszym razem walczyli 5 dni z wykupionymi adresami IP (8 sztuk). Potem przy kolejnych 8 nie było problemu, a ponad 3 doby temu wziąłem kolejne 4 adresy IP i znów problem. Mało tego... odpisali mi z supportu, że widzą te adresy IP w moim panelu. Tylko to nie jest prawda, bo kilka godzin wcześniej od innego pracownika dostałem maila, że faktycznie jest to "bardziej globalny problem z ta klasa adresową". Minęły około godziny 20:00 już 3 doby od zgłoszenia. Dla mnie to zaczyna zakrawać na kpinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam że mają niezły syf z tymi IPkami i po prostu nie chcą sie przyznać co jest nie tak bo nie potrafią sie z tym uporać. Oczywiście jak znam życie to nie będzie jakiejkolwiek rekompensaty pieniężnej z ich strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a spróbuj się postawić na ich forum to usuną ci konto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

No to co pisze Miłosz to niestety prawda. Od kilku dni Oles (współwłaściciel OVH) praktykuje usuwanie kont (wraz z postami) osób, które według jego opinii "trollują", a w praktyce po prostu wyrażają niepochlebne opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a spróbuj się postawić na ich forum to usuną ci konto :D

 

Postawić ? Gadar pisał takie rzeczy, że się czytać nie dało.

Nie wiem za co poleciał borec ale pewnie też za jakiś flame lub coś w tym stylu.

Jest tam jeszcze kilku kandydatów do bana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Spoko, posypią się kolejne bany...

...dopiero co kolejna osoba wyleciała i mogą się szykować kolejni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stosunek do klienta też jest żenujący. Mam tam konto (wirtual) i zauważyłem, że autoresponder nie przyjmuje w treści polskich znaków (No jak to? Mamy ten XXI wiek, czy nie?). Więc grzecznie napisałem ticket w tej sprawie.

Kiedy zapisuję autoresponder to z jego treści usuwane są polski znaki (przy ponownej edycji brakuje polskich znaków).
Na chwilę obecną w autoresponderze nie są dostępne polskie znaki.

 

Żenada… Nawet darmowe konta email posiadają możliwość wysłania autorespondera i to z polskimi (i pewnie wieloma innymi) znakami… Nie rozumiem też takiego stanowiska administracji. Żadnych przeprosin, deklaracji naprawy tego błędu, nic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Niestety muszę potwierdzić słowa przedmówców , OVH to największe gówno jakie miałem , może jak ktoś chce sobie kupić serwerek na konta mail i stronke to pewnie tak ale do tego już nie potrzebuje aż takich serwerków . Postawilismy na serwerze wirtualnym malutkie , proste forum na 2000 userów na skryptach IPB z modem download i powiem osobom które chciałby by zrobic podobny błąd do naszego : nie ściągniesz wiekszego pliku bo jest limit timeout , nie wrzucisz pliku większego niż 64 mb , jest limit obejście ftp ? ssh ? zapomnij , żadnego pliku nie wrzucisz bo wywala Cię co chwila , forum chodzi gorzej niż na takiech serwerkach jak nazwa.pl czy home.pl a myślałem że to największe zło , myliłem sie , OVH to dopiero zło.

Reasumując : postawienie jakiegokolwiek forum na OVH to pomyłka a kupując u nich dedyka to już jest nieatrakcyje no i po takich doświadczeniach i podejściu do klienta to powinno być na 1 miejscu w rankingu - z jakiego providera nie korzystać , zachwalanie tego providera przez niektórych jest do przewidzenia , albo są to pracownicy albo ludzie korzystający z free usług.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze straszne rzeczy porobily sie na ovh ;):P:)

Kilka lat temu korzystalem z darmowej oferty jaka oferowal ovh, konto 1000gp + domena .info na rok czasu za darmo, wymog to aktywacja telefonem domowym.

Serwer sprawowal sie bez zarzutow, wszystko chodzilo cacy a nawet bardziej.

Chcialem powrocic do ovh.pl z ktorego nie korzystalem 3 lata od tamtego czasu ale jak widze te wasze opinie na ich temat co robia z ludzmi to mi sie nie dobrze robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lekko odkopię:

 

Czy ktoś z was orientuje się, kiedy w Kimsufach wprowadzili limity transferu (dokładnie: ograniczenie prędkości łącza po przekroczeniu kilku TB transferu)? Może być rok, ale fajnie by było, gdyby ktoś znał i miesiąc w którym to zrobili, a nawet i dzień ;)

 

Albo opcjonalnie czy Kimsufi kupiony 10 lipca 2009r posiada limit transferu? Jeśli tak, to jaki? Po 3TB tną do 10mbps?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś we wrzesniu 2009, chyba pierwsza połowa września nawet. 

Tak, po 3TB obcinają łacze do 10 mbits. Chociaż ten ich licznik różnie działa. Czasem uda Ci sie nawet z 3.5 nabić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś we wrzesniu 2009, chyba pierwsza połowa września nawet.

Tak, po 3TB obcinają łacze do 10 mbits. Chociaż ten ich licznik różnie działa. Czasem uda Ci sie nawet z 3.5 nabić.

 

Potwierdzam, dokładnie wtedy to tak jakoś było, miałem shella z ovh ważnego do 25 sierpnia na którym przerzucałem pliki i nie było limitu transferu, miesiąc później już było wprowadzone, więc nie kupowałem już więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Ovh jest promocja, serwer na 2 lata za darmo, chyba odpowiedź na ofertę 1&1.

 

Serwer wirtualny Starter

Cena/Miesiąc 0.00PLN

Przestrzeń www 20 GB

Transfer miesięczny zawarty 4TB

Domena w cenie

Emaile

Konta Email 100x 2GB

Bazy danych SQL

SQL Personal 10x 25 MB

 

http://www.ovh.pl/serwer_wirtualny/hosting_www_osobisty_20gb_trafic_4tb.xml

http://www.ovh.pl/pomoc/dokumenty/szczegolowe_warunki_promocji_serwer_wirtualny_starter.pdf

 

Ogólnie lepsze parametry i do tego backup, aktywacja telefoniczna, domena i serwer jest aktywowany na rok, po tym trzeba potwierdzić darmowe odnowienie na kolejny rok, po okresie promocyjnym trzeba się przenieść na dowolny płatny serwer wirtualny w ovh i zapłacić za odnowienie domeny, inaczej serwer i domena przepadają. W trakcie promocji niemożliwy jest transfer domeny do innego rejestratora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko by było fajnie jakby można było zalogować się do phpmyadmin ;p

Podało mi adres serwera mysql5-1.starter, szkoda że tej końcówki "starter" nie można wybrać z listy, jest co najwyżej "start" ale na nim nie działa :/ Wysłałem maila do OVH, ale juz jest po godzinach ich pracy, także odpowiedź dostanę pewnie jutro.

 

Tak do wiadomości, nie ma możliwości podpięcia innej domeny do serwera, niż ta "Gratisowa".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i zgodnie z regulaminem - domena "gratisowa" musi pozostać na tych NS z ovh - nie można jej delegować na inny serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×