Skocz do zawartości
Bishop

Problem z FTP

Polecane posty

Cześć

Od dłuższego już czasu "męczę" się z postawieniem serwera ftp u siebie w domu. System to Win Server 2008.

Oto kroki które wykonuję:

1. Uruchomienie IIS

2. Na "Site" wybieram opcję dodania serwera FTP:

85043889.jpg

 

 

3. Wpisuję nazwę strony i podaję ścieżkę dostępu folderu ftp na dysku:

56081181.jpg

4. Wybieram IP serwera oraz pozostawiam domyślny port 21, w obszarze SSL wybieram "no SSL":

94330499.jpg

5. Następnie wybieram autentykacje anonimową, a także dostęp dla wszystkich użytkowników:

97244435.jpg

6. Serwer FTP jest uruchomiony IP 192.168.1.105:

41721901.jpg

7. Następnie z innego komputera w sieci wpisuję adres ftp://192.168.1.105

Po długim oczekiwaniu wyświetla się komunikat Przekroczono limit czasu połączenia:

14114116.jpg

Dodam że wpisując ten adres na serwerze ... nie mam żadnych problemów. Wyświetla się strona z listą plików które umieściłem w lokalizacji wskazanej dla FTP:

42715307.jpg

 

 

Jaka może być przyczyna braku połączenia z innego komputera w sieci ??

mad.gifmad.gifmad.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na moim routerze Linsys WRT54 z oryginalnym Frimeware nie mam w ogóle firewall`a. Na niego skierowana jest brama.

;/ Na Lapku raczej też wszystko powinn być ok bo na inne FTP się wbijam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie wiesz czy na serwerze dziala jakas zapora czy cos, po prostu spróbuj najbardziej starego sposobu,  sciagnij jakos zewnetrzny klient ftp i postaw na nim serwer ftp i sprawdz wtedy czy tez taka sama sytuacje bedziesz mial , jesli tak jakas zapora blokuje ci dostep do serwera ftp/ twojego pcta na ktorym jest serwer ftp postawiony. Jesli bedzie ci dzialac to znaczy ze tutaj cos zle robisz chociaz tak patrzac na pierwszy rzut oka wszytko robisz poprawnie, choc reki obciac sobie niedam, nie mialem jakos czesto stycznosci z w 2008.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie - ale czy ten "inny komputer" z którego próbujesz się łączyć jest w tej samej podsieci i widzi serwer?

Tzn, czy serwer ci odpowiada na ping?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście że jest w tej samej podsieci. Dodatkowo zrobiłem przykładową strone www na serwerze i spokojnie wbiłem sie na nią z drugiego komputera.

W sieci właśnie znalazłem coś takiego

http://learn.iis.net...ewall-settings/

 

Niestety nie mam teraz mozliwości sprawdzenia wszystkiego zgodnie z artykułem który podałem ( jestem w pracy ), ale sprawdzę firewall`a po powrocie do domu - zobaczymy czy zadziała smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postępując zgodnie z tymi krokami:

Using Windows Firewall with non-secure FTP traffic To configure Windows Firewall to allow non-secure FTP traffic, use the following steps:

1. Open a command prompt: click Start, then All Programs, then Accessories, then Command Prompt.

2. To open port 21 on the firewall, type the following syntax then hit enter: netsh advfirewall firewall add rule name="FTP (non-SSL)" action=allow protocol=TCP dir=in localport=21

3. To enable stateful FTP filtering that will dynamically open ports for data connections, type the following syntax then hit enter: netsh advfirewall set global StatefulFtp enable

FTP działa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×