Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
deshabiller

jaki serwer dedykowany

Polecane posty

Witam chciałbym się poradzić jaki serwer powinienem wykupić aby serwis dobrze działał.

Dodam tyle że liczba odwiedzających serwis przewiduje się ok 500 000 osób na miesiąc. Serwis mam już prawie zrobiony i teraz szukam serwera dla niego, jednak kompletnie się nie znam, potrzebuje raczej serwer dedykowany niż wirtualny? Tylko z jakimi parametrami

1. jakie łącze 10 Mbps100 Mbps czy 1Gbps

2. ile mniej więcej powierzchni 100Gb, 500 Gb czy więcej.

3. ile ramu ma mieć maszyna 4 GB, 8 GB

4. I jaki procesor najlepiej core2duo starczy, czy lepszy?

 

5. Jakie firmy z serwerami są najlepsze.

Z góry dziękuje za jakieś wskazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2. ile mniej więcej powierzchni 100Gb, 500 Gb czy więcej.

Najlepiej aby maszyna miała minimum 2 dyski (macierz raid).

 

1. jakie łącze 10 Mbps100 Mbps czy 1Gbps

3. ile ramu ma mieć maszyna 4 GB, 8 GB

4. I jaki procesor najlepiej core2duo starczy, czy lepszy?

Ile osób online przewidujesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok widzę ze warunki jakie przedstawiają są dobre i cena nie jest wysoka ale wolałbym jakiś polski serwer, gdyż w razie problemów lepiej się porozumieć z rodakiem niż próbować po niemiecku zwłaszcza ze z niemieckim trochę kiepsko.

 

Czyli uwazasz ze potrzebuje 1Gbps innych łącz nie rozpatrywać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok widzę ze warunki jakie przedstawiają są dobre i cena nie jest wysoka ale wolałbym jakiś polski serwer, gdyż w razie problemów lepiej się porozumieć z rodakiem niż próbować po niemiecku zwłaszcza ze z niemieckim trochę kiepsko.

 

Czyli uwazasz ze potrzebuje 1Gbps innych łącz nie rozpatrywać?

 

Na początek to i dycha Ci starczy ... zanim to się rozwinie ...

podobny sprzęt i warunki w PL jak pisał Damian grubo pond 1k zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie nie chce zrobić nk2 ale mam kilka jako tako połączonych serwisów które będę uruchamiał w tym samym czasie i potrzebuje na nie serwer. i przypuszczam ze na każdym będzie gdzieś 1000 osób online wiec sie zabezpieczam do 10 000. A co myslicie o ofercie ovh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinieneś najpierw rozważyć kwestie administracji takim serwerem. Jeśli nie masz o tym pojęcia musisz kogoś wynająć a dobry admin kosztuje, lub szukać oferty managed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze na poczatku zastanow sie czego dokladnie szukasz, a pozniej dopiero zacznij. Powstrzyma cie to przed zakupem zupelnie niepotrzebnej i "drogiej" uslugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział, by autor tematu najpierw zastanowił się czy ma pojęcie o tym o czym pisze. Gdyż 1k osób online, w większości portali, wymaga dość dobrego sprzętu. Przy 10k osób online, wątpię, by w ogóle apache wyrobił :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział, by autor tematu najpierw zastanowił się czy ma pojęcie o tym o czym pisze. Gdyż 1k osób online, w większości portali, wymaga dość dobrego sprzętu. Przy 10k osób online, wątpię, by w ogóle apache wyrobił :P

 

Właśnie po to założyłem ten temat aby się dowiedzieć jaki serwer obsłuży te 10 000 online. Do tej pory miałem do czynienia z małymi stronami i serwerami wirtualnymi, ale teraz potrzebuję serwera pod duże serwisy tylko nie wiem jakie muszę zamówić aby wytrzymały takie obciążenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po to założyłem ten temat aby się dowiedzieć jaki serwer obsłuży te 10 000 online. Do tej pory miałem do czynienia z małymi stronami i serwerami wirtualnymi, ale teraz potrzebuję serwera pod duże serwisy tylko nie wiem jakie muszę zamówić aby wytrzymały takie obciążenie.

 

to powinno dać rade http://www.ovh.pl/produkty/hg_2009_bestof.xml

 

lub

 

http://www.hetzner.de/de/hosting/produkte_rootserver/eq9/

 

lub

 

http://nephax.com/serwer_hp_dl380_g5 z procesorem 2x Intel Xeon E5420 2.5 GHz Quad Core i zwiększonym ramem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy - ale twoje pytanie jest w stylu - jakim samochodem najlepiej przewieźć ładunek na odległość 800km. Gdzie może to być osobówka, bo jedną cegłę można i nią przewieźć, a może to być wielka ciężarówka z naczepą+drugą przyczepą, bo tam jest kilka palet cegieł.

 

W twoim przypadku warto by napisać było, jaka to będzie aplikacja, w jakiej technologii zrobiona. Bo co innego można zaproponować do serwisu stricte newsowego, gdzie update jest wykonywany raz na jakiś czas - wtedy można pomyśleć o cache'owaniu całości, a co innego dla portalu community, gdzie co chwilę coś ktoś zasobowymagającego robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy - ale twoje pytanie jest w stylu - jakim samochodem najlepiej przewieźć ładunek na odległość 800km. Gdzie może to być osobówka, bo jedną cegłę można i nią przewieźć, a może to być wielka ciężarówka z naczepą+drugą przyczepą, bo tam jest kilka palet cegieł.

 

W twoim przypadku warto by napisać było, jaka to będzie aplikacja, w jakiej technologii zrobiona. Bo co innego można zaproponować do serwisu stricte newsowego, gdzie update jest wykonywany raz na jakiś czas - wtedy można pomyśleć o cache'owaniu całości, a co innego dla portalu community, gdzie co chwilę coś ktoś zasobowymagającego robi.

 

Ok już odpowiadam. Serwisów jest 11. Są to serwisy newsowe z różnych dziedzin gospodarki ale razem stanowiące całość. Raczej wielkich plików nie będzie, głównie wiadomości, dokumenty (do 5mb) i reklamy. Za to przewiduje się wielki ruch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak często to będzie aktualizowane?

Czy to ma być wpisywane ręcznie przez jakiś staff, czy agregowane z RSSów itp?

I w jakiej technologii (PHP/Python/Ruby || MySQL/Postgres) jest to wykonane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak często to będzie aktualizowane?

Czy to ma być wpisywane ręcznie przez jakiś staff, czy agregowane z RSSów itp?

I w jakiej technologii (PHP/Python/Ruby || MySQL/Postgres) jest to wykonane?

 

Codzienne posty, system oparty na PHP/MySQL z RSSów i ręcznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przydał by się w takim razie jeden serwer na stricte statyczny content, który np. może być gdzieś za zachodnią granicą - w większości przypadków dla ZU nie będzie to aż tak odczuwalne.

Do serwowania treści dynamicznej drugi - panel do zarządzania bym sobie darował, tylko wziął kogoś, kto by sensownie ustawił usługę WWW i bazodanową.

Przy takim ruchu możesz mieć tylko mały problem z wydajnością daemona WWW - bo nie oszukujmy się, że Apache do takich celów nie za bardzo się nadaje - przy takich dużych obciążeniach może się od czasu do czasu wykładać... alternatywa to wykupić licencję Litespeeda, bądź też pokombinować z odpalaniem kilku instancji Apache [np. na wydzielonych poprzez OpenVZ kontenerach] i zbieraniem tego na frontend poprzez Squida - ale wtedy twoja aplikacja musi być przystosowana do takiej architektury rozproszonej.

 

Dodatkowo napisz, jak niezawodne muszą być serwery - czy wymagasz SLA na poziomie np. 99%, czy 99,99% w skali miesiąca, bo od tego też będzie zależeć firma, którą trzeba by wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po to założyłem ten temat aby się dowiedzieć jaki serwer obsłuży te 10 000 online. Do tej pory miałem do czynienia z małymi stronami i serwerami wirtualnymi, ale teraz potrzebuję serwera pod duże serwisy tylko nie wiem jakie muszę zamówić aby wytrzymały takie obciążenie.

 

Wykonaj we wlasnym zakresie lub zlec "testy wydajnosciowe" dla roznych potencjalnych wariantow rozwoju w kolejnych 12-24miesiacach. Pozwoli to Tobie oszacowac jakiej infrastruktury bedziesz potrzebowal.

 

Gwarantuje ze beda to najlepiej wydane pieniadze na tym etapie.

 

g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wykonaj we wlasnym zakresie lub zlec "testy wydajnosciowe" dla roznych potencjalnych wariantow rozwoju w kolejnych 12-24miesiacach. Pozwoli to Tobie oszacowac jakiej infrastruktury bedziesz potrzebowal.

 

Gwarantuje ze beda to najlepiej wydane pieniadze na tym etapie.

 

g.

 

 

Mam 2 mln ru, z tym ze portal dobrze zoptymalizowany,

serwer http://www.ovh.pl/produkty/superplan_mini.xml mi styka.

(ale w zasadzie to już 100% jego osiągów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×