Skocz do zawartości
Gość Stasiu

Glowanet.Pl ?

Polecane posty

Gość N3T5kY
akurat z nudów zacząłem przeglądać stronę glowanet.pl i zauważyłem że jest podany nip, sprawdziłem na http://www.stat.gov.pl/regon/ i dane wyglądają na prawdziwe

Bo są prawdziwe, ale na stronie GUSu nie są aktualne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

Głowa na legalu, tego jeszcze nie było...

 

Uwazam iz kolega Linux powienien publicznie kolege Adama przeprosic za te wszytkie wyzwiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uwazam iz kolega Linux powienien publicznie kolege Adama przeprosic za te wszytkie wyzwiska.
Za wszystkie negatywne słowa wypowiedzianych przed rejestracją firmy (hmm na mamę?) nie tylko przez @Linux'a ale i innych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

także gratuluje legalizacji biznesu :P

 

Bo niby co?się poprawił(czyt. zaczął prowadzić legalną działalność). Bez przesady.

 

Posiadanie przez kogoś krzaka, z dobrą jakością usług (jak na krzaka), nie upoważnia innych osób do rzucania wyzwisk i/lub oszczerstw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy!

 

Ilu z Was zaczynalo "na legalu"?

Moze niektorzy z Was mieli juz wlasne firmy, wlasny serwer dedykowany i postanowili sie nim podzielic (ja do takich osob naleze). Tym samym od poczatku dzialali na legalu.

 

No, ale czy wszyscy? Wielu z was zapewne zaczynalo na zasadzie - a noz-widelec cos z tego bedzie. A gdy interes zaczal sie krecic i zaczal przynosic realne i regularne dochody wiekszosc zaczela myslec o legalizacji dzialalnosci.

 

Mozna to pochwalac, albo i nie, ale TAKIE JEST ZYCIE!

 

Ja gratuluje Adamowi i zycze dalszych sukcesow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gratuluje Adamowi i zycze dalszych sukcesow!

 

Raczej pogratuluj mamie Adama bo to jej firma a nie jego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tomku!

 

Pewnie Ciebie zaskocze. Mam 35 lat, a firme mam na... Tate. A Tata pojecia nie ma jak wlaczyc komputer pomimo, ze firma nazywa sie SOFTNET - Uslugi Komputerowe.

Zrobilem tak nie dlatego, ze jestem tacisynek, a dlatego, ze pracuje w firmie ktorej pracownicy nie moga prowadzic jakiejkolwiek dzialalnosci gospodarczej. Od budowy rakiet kosmicznych zaczynajac a na sprzedazy pietruszki konczac. Za to calkiem legalnie moga pracowac w firmach rodzinnych.

Nie mialem wiec innego wyboru jak zalozyc rodzinna firme na mojego Ojca.

 

Jak widzisz - praca w firmie zalozonej "Na Mame" czy "Na Tate" to zadna ujma, a raczej dowod zaradnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Ciebie zaskocze. Mam 35 lat, a firme mam na... Tate. A Tata pojecia nie ma jak wlaczyc komputer pomimo, ze firma nazywa sie SOFTNET - Uslugi Komputerowe.

Zrobilem tak nie dlatego, ze jestem tacisynek, a dlatego, ze pracuje w firmie ktorej pracownicy nie moga prowadzic jakiejkolwiek dzialalnosci gospodarczej. Od budowy rakiet kosmicznych zaczynajac a na sprzedazy pietruszki konczac. Za to calkiem legalnie moga pracowac w firmach rodzinnych.

Nie mialem wiec innego wyboru jak zalozyc rodzinna firme na mojego Ojca.

 

Jak widzisz - praca w firmie zalozonej "Na Mame" czy "Na Tate" to zadna ujma, a raczej dowod zaradnosci.

 

Nie twierdzę, że to ujma tylko stwierdzam fakt.

W tym wypadku założenie firmy na mamę spowodowane jest pewnie tym żeby płacić mniej ZUS-u a dokładnie nie płacić skład emerytalnej (bo mama pewnie pracuje gdzieś). W twoim wypadku jest bez różnicy co i Ty i Tata pewnie też pracujecie.

 

Problem z firmą ma mamę/tatę jest taki, że w przypadku jakiegoś niepowodzenia, wałka lub wtopy to mama/tata są odpowiedzialni finansowo za to i ja nie chciałbym żeby moi rodzice ponosili jakąkolwiek odpowiedzialność za moje działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przekonywujacych argumentow uzyles w ostatnim akapicie.

Jednak u mnie swiadomosc prowadzenia firmy na kogos z czlonkow rodziny wymusza na mnie maksymalna ostroznosc.

Choc zapewne masz racje, ze nawet przy maksymalnej ostroznosci mozna popelnic blad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
W tym wypadku założenie firmy na mamę spowodowane jest pewnie tym żeby płacić mniej ZUS-u a dokładnie nie płacić skład emerytalnej (bo mama pewnie pracuje gdzieś). W twoim wypadku jest bez różnicy co i Ty i Tata pewnie też pracujecie.

 

W tym wypadku akurat mama zmuszona była założyć DG, aby dalej pracować tam - gdzie obecnie.

 

A pozostałym dziękuję za miłe słowa :P

Edytowano przez N3T5kY (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Nie potraktuj tego Głowa złośliwie ale teraz straci sens życia nie mogąc już się ciebie czepiasz że masz krzaka... :P Ale na mnie nie patrz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Nie potraktuj tego Głowa złośliwie ale teraz straci sens życia nie mogąc już się ciebie czepiasz że masz krzaka... smile.gif Ale na mnie nie patrz wink.gif

Znajdą się następni :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

Raczej pogratuluj mamie Adama bo to jej firma a nie jego.

 

Poniewaz jest nie pelnoletni, wskoczy 18 to wezmie na siebie.

Kazdy sie czepia jak tylko moze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×