Skocz do zawartości
Tenior

hitme.pl padlo

Polecane posty

Gość Kamikadze

Cały czas im się coś miesza. Standard.

 

Hehe ;) Mi się nigdy nic nie namieszało od kilku miesięcy z żadnym serwerem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jak już uda się, że nic nie jest namieszane, to zawsze tak strony wolno się otwierają ? Trzeba czekać 10 sekund na otworzenie podstawowej strony na Wordpress.

Czy zawsze load average na ich serwerach oscyluje na 15 ?

 

Pytam bo zastanawiam się do czego mi taki 'hostink'....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe ;) Mi się nigdy nic nie namieszało od kilku miesięcy z żadnym serwerem ;)

 

Wszyscy z tego forum od dawna wiedzą, że jesteś w jakiś sposób powiązany z tą firmą(czy pracujesz czy sponsorują Cie, tego nie wiem).

 

Tej firmy nie da się inaczej komentować.

 

Mój opłacony hosting, który powinien działać skoro zapłaciłem również nie działał. To według Ciebie jest normalne? To już jest z 5ta awaria podczas tego ostatniego 12-miesięcznego okresu rozliczeniowego. Więcej awarii nie będzie, bo nie zapłacę już tej firmie ani zł. I będę ostrzegał każdego przed tą nieodpowiedzialną firmą.

 

 

// Jeśli ktoś jest klientem tej firmy i również ma takie problemy to mogę mu zasponsorować za darmo powierzchnię na moim serwerze firmowym(DA, i7 3770, 32gb ram, 1gbit/s).

Edytowano przez Arkadiusz N (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Wszyscy z tego forum od dawna wiedzą, że jesteś w jakiś sposób powiązany z tą firmą(czy pracujesz czy sponsorują Cie, tego nie wiem).

 

Tej firmy nie da się inaczej komentować.

 

Mój opłacony hosting, który powinien działać skoro zapłaciłem również nie działał. To według Ciebie jest normalne? To już jest z 5ta awaria podczas tego ostatniego 12-miesięcznego okresu rozliczeniowego. Więcej awarii nie będzie, bo nie zapłacę już tej firmie ani zł. I będę ostrzegał każdego przed tą nieodpowiedzialną firmą.

 

 

// Jeśli ktoś jest klientem tej firmy i również ma takie problemy to mogę mu zasponsorować za darmo powierzchnię na moim serwerze firmowym(DA, i7 3770, 32gb ram, 1gbit/s).

 

Jak byś się dowiedział conieco o tych powiązaniach to byś się ździwił ;)

Jak ktoś nie ma problemów z serwerem to już ma super ekstra chody ;)

 

Co do loadu to u mnie taki:

 

loadweek.png

 

P.S.

 

Posty w tym dziale powinny zawierać informacje o tym:

- Jaki serwer jest niedostępny/sieć operatora jest niedostępna

- Od kiedy takie zjawisko występuje.

 

Post musi być poparty wynikami komend traceroute lub mtr wykonanymi na komputerze osoby która pisze post.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do loadu to u mnie taki:

 

chwalisz się loadem na swoim dedyku ? vpsie ? to chyba nikogo nie interesuje.

 

czy na hostingu współdzielonym ? - bo o tę usługę mi chodzi.

 

Akurat wyżej wspominany przeze mnie serwer (oo zmienił mu się IP : 188.116.3.215 ) gdzie mam hosting współdzielony ma cały czas LA od 12 do 20 i muli niemiłosiernie.

 

M

Edytowano przez mario1973 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podaj adres strony www, która wolno się ładuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

chwalisz się loadem na swoim dedyku ? vpsie ? to chyba nikogo nie interesuje.

 

czy na hostingu współdzielonym ? - bo o tę usługę mi chodzi.

 

Akurat wyżej wspominany przeze mnie serwer (oo zmienił mu się IP : 188.116.3.215 ) gdzie mam hosting współdzielony ma cały czas LA od 12 do 20 i muli niemiłosiernie.

 

M

 

Nie opisałeś wcześniej precyzyjnie to nie wiedziałem co masz za usługę. Ja pokazałem na VPSie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podaj adres strony www, która wolno się ładuje...

 

hehehe, ip podałem, wpisz samo ip i zobacz ile otwiera się strona : Deafult Website Page .....

Włączyłem wp-SuperCache u siebie i ładuje się ciut szybciej niż ta strona Deafult Website Page .....

 

M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podaj pełny adres, sprawdzimy to narzędziem.

 

ale co tu testować 'narzędziem' jak serwer przepeklowany jak biedny osiołek ciągnący ciężki pług....

 

 

Jak chcesz 'testować' to wpisz w Bingu ip:188.116.3.215 i zobaczysz jakie na tym serwerze są strony i sobie testuj jak się szybko otwierają....

 

 

Tylko nie testuj w nocy jak nie ma ruchu.....

 

M

Edytowano przez mario1973 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Mam tylko jedno pytanie... Dzwoniłeś i chciałeś aby przenieści Cię na inny serwer? Czy tak 4FUN piszesz na forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak chcesz 'testować' to wpisz w Bingu ip:188.116.3.215 i zobaczysz jakie na tym serwerze są strony i sobie testuj jak się szybko otwierają....

Dlaczego jesteś taki nieprzyjemny kolego? Ludzi starają Ci sie pomóc a Ty pyskujesz do wszystkich. Wcale się nie dziwię, że Twój ticket może wisieć kilka tygodni z takim podejściem do ludzi...

 

Tu masz wynik testu: http://tools.pingdom...v/188.116.3.215

 

Tylko niewiele tam zobaczysz ...

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko jedno pytanie... Dzwoniłeś i chciałeś aby przenieści Cię na inny serwer? Czy tak 4FUN piszesz na forum?

 

To co piszesz to żenada do kwadratu. i co ? jak 'mnie przeniosą' to problem zniknie ? :):)

 

Znaczy jak klient frajer to leci na przeładowanym serwerze, a jak ciut zorientowany w temacie to będzie przeniesiony na 'lepszy' serwer ?

 

Czy piszę tu 4fun ? Nie, nie - gdyby ktoś opisywał tu 'jakość' usług jakie są faktycznie, to ominął bym tę firmę. Może dzięki mnie ktoś inny nie będzie musiał tracić czasu na dyskusje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś inni nie mają kłopotu :) Nie widzę skarg. Podaj adres strony, load average to żaden wyznacznik. Gwarantuję Ci, że maszyny serwerowe od webhostingu to nie jakieś dell r210 czy hp za 5000 zł tylko droższe maszyny, skonfigurowane porządnie z zastosowaniem wielu modyfikacji i komercyjnego oprogramowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Wcale się nie dziwię, że Twój ticket może wisieć kilka tygodni z takim podejściem do ludzi...

Tylko niewiele tam zobaczysz ...

 

O ile jest taki ticket ;)

 

To co piszesz to żenada do kwadratu. i co ? jak 'mnie przeniosą' to problem zniknie ? :):)

 

Znaczy jak klient frajer to leci na przeładowanym serwerze, a jak ciut zorientowany w temacie to będzie przeniesiony na 'lepszy' serwer ?

 

Czy piszę tu 4fun ? Nie, nie - gdyby ktoś opisywał tu 'jakość' usług jakie są faktycznie, to ominął bym tę firmę. Może dzięki mnie ktoś inny nie będzie musiał tracić czasu na dyskusje

 

Słuchaj żenada do kwadratu to jest użalanie się na forum nie kontaktując się (czyt. dzwonić) do firmy i nie wyjaśniać tego.

Firma nie prowadzi BOKu powered by WHT. Ostatnio dość dużo osób myśli że tak jest (nie tylko w tej firmie, ale i innych).

 

Chcesz mieć super warunki hostingowe?

Weź sobie coś w tym stylu:

http://hitme.net.pl/hostingvps.php + administracja i będziesz zadowolony.

 

Co prawda porównując to do budżetowego hostingu będziesz musiał dorzucić 100% tego co płacisz (albo i 300%), ale będziesz miał super działające rakiety. Nawet niekoniecznie w tej firmie jak już masz problemy, to sobie weź w innej firmie X.

 

 

 

Z tego co widzę to nawet na Czacie teraz jest ktoś, więc możesz się skontaktować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś inni nie mają kłopotu :) Nie widzę skarg. Podaj adres strony, load average to żaden wyznacznik. Gwarantuję Ci, że maszyny serwerowe od webhostingu to nie jakieś dell r210 czy hp za 5000 zł tylko droższe maszyny, skonfigurowane porządnie z zastosowaniem wielu modyfikacji i komercyjnego oprogramowania.

No to źle macie skonfigurowane coś, albo ten superdrogi sprzęt jest nie tak. Dziwne jak to się działo skoro tak wszystko super, że vpsy padały jak miałem, hosty www nie działały. Istna żenada z poziomu usług w tej firmie.

 

Ten superdrogi sprzęt sam odpowiada klientom na tickety? U mnie również każdy ticket to było pare dni. I to było kilka miesięcy temu i wierzę temu Panu mario, że nic się nie zmieniło. Nie bronię go, bo mógł podać adres strony.

 

Zauważyłem, że tej firmy w tym temacie tylko 2 osoby bronią: Kamikadze i Aimer. Dziwne, nie?

 

Co prawda porównując to do budżetowego hostingu będziesz musiał dorzucić 100% tego co płacisz (albo i 300%), ale będziesz miał super działające rakiety. Nawet niekoniecznie w tej firmie jak już masz problemy, to sobie weź w innej firmie X.

Od kiedy to budżetowe hostingi nie działają po pare dni/tydzień? Mogę wymienić 10 budżetowych hostingów które są w 100 % lepsze od niebudżetowego hitme(?).

 

 

// Jestem zbulwersowany, że nie można na tym forum dodawać reputacji :(

Edytowano przez Arkadiusz N (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już wystarczy że miałem VPS u nich na Xen i MySQL nie chciał się poprawnie zainstalować. Po zmianie na OpenVZ typu wirtualizacji od razu dziwnie jakoś ruszyło ..

Edytowano przez cabana (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Dziwne co Arkadiuszu? Wszystkim nie działa, ale nam jakoś śmiga świetnie.

 

Hmm pewnie nasze serwery spcjalnie umieścili na super ekstra maszynach i tylko my dwaj mamy na nich serwery ;)

 

Nigdzie w regulaminie nie ma informacji o ticketach (czas odpowiedzi) - jeżeli nie gwarantuje cię czas odpowiedzi zawsze można zadzwonić i wyjaśnić sprawę.

Jeżeli masz umowę SLA z firmą, możesz dochodzić praw zawartych w umowie. Jak chcesz mieć wszystko super nie widzę problemów żeby spisać z firmą hitme specjalną umowę SLA i zawrzeć odpowiednie warunki niedotrzymania warunków.

 

Oczywiście cena hostingu wzrośnie znacznie, ale za to jaka wydajnośc będzie i zero problemów ;)

 

 

A co do repków to przejrzyj forum - jest info, które działy są wyłączone z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj żenada do kwadratu to jest użalanie się na forum nie kontaktując się (czyt. dzwonić) do firmy i nie wyjaśniać tego.

 

Nie użalam się . Podaję fakty jakie powinny być przestrogą dla innych. Wziąłem ostatnio kilka 'budżetowych' hostingów i tylko jeden odstaje znacząco od nich jakością i awaryjnością...... Myślisz, że nie mam nic lepszego niż tracić czas i tu wypisywać recenzje.

 

Firma nie prowadzi BOKu powered by WHT. Ostatnio dość dużo osób myśli że tak jest (nie tylko w tej firmie, ale i innych).

 

eeee, chcesz powiedzieć, że firma nie prowadzi statystyk maszyn i nie widzi ich obciążenia ? Nie zagląda na forum i nie czyta opinii o sobie ? Jeśli jest tak jak piszesz, że nie wiedzą co się dzieje na maszynach to niezła firma faktycznie - dobrą im robisz reklamę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę się trochę przyłączyć do krytycznych uwag na temat tego hostingu. Mam na tym ip (188.116.3.215) budgetowe konto z dwiema mało odwiedzanymi stronami i muszę powiedzieć, że rzeczywiście szybkość działania nie jest powalająca (odnoszę to względnie do innych hostingów o podobnych parametrach,na których mam swoje strony).

Na ten serwer zresztą zostałem przeniesiony z innego po tym jak przez pewien czas w ogóle moje strony nie były dostępne. Po przenosinach tez przez pewien czas (parę dni) były kłopoty z wyświetlaniem stron, korespondowałem z supportem ale poprawiło się dopiero jak przestałem używać ich dns-ów. Teraz jakoś tam chodzą ale żeby "śmigały" to nie mogę powiedzieć.

System ticketów tez nie działa jak powinien, w zasadzie nie udało mi się tą drogą uzyskać kontaktu ale muszę przyznać, że kontakt mailowy był dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Nie użalam się . Podaję fakty jakie powinny być przestrogą dla innych. Wziąłem ostatnio kilka 'budżetowych' hostingów i tylko jeden odstaje znacząco od nich jakością i awaryjnością...... Myślisz, że nie mam nic lepszego niż tracić czas i tu wypisywać recenzje.

 

 

 

eeee, chcesz powiedzieć, że firma nie prowadzi statystyk maszyn i nie widzi ich obciążenia ? Nie zagląda na forum i nie czyta opinii o sobie ? Jeśli jest tak jak piszesz, że nie wiedzą co się dzieje na maszynach to niezła firma faktycznie - dobrą im robisz reklamę.

 

Po 1. Hosting hostingowi nie równy

Po 2. Nie wiem gdzie ty w moim poście dorwałeś informację że firma nie prowadzi statystyk i nie monitoruje serwerów.

Po 3. Myślisz że tylko na tym forum są wątki z opiniami o tej firmie? Jeżeli by codziennie poświęcali czas na czytanie i odpisywanie na wszystkich forach to... W tedy byś nic nie miał - serwery by nie działały, nikt by nie odbierał telefonów, nie uruchamiano by nowych serwerów nic by się nie działo bo administratorzy by ciągle na forach siedzieli popijając kawkę ;)

 

I ponawiam pytanie... Dzwoniłeś do nich i dowiadywałeś się odnośnie usterki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@kamikadze

 

daj już spokój czytać się da, nie prowadź dyskusji z niezadowolonymi, oni mają swoje zdanie, Ty masz swoje - Ty ich nie przekonasz, oni Ciebie tym bardziej - szkoda tylko forumowej bazy

 

Przekonujesz wszystkich jak to nie jest dobrze, przecież oni sami wyrobili sobie zdanie o usługodawcy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak to samu napisał. Wszelkie uwagi, problemy należy zgłaszać metodami do tego wyznaczonymi. Jak już niektórzy użytkownicy z współdzielonym adresem ip zauważyło zmienił się adres ip, dodaliśmy wzmocnienie pod bazy mysql które obecnie utrzymywane są na SSD w RAID10, dodatkowo też pracuje zamiast apache, litespeed nginix który okazał się najlepszym rozwiązaniem.

 

Niedługo kolejne możliwości jak definiowanie wersji php poprzez mod rewrite itp. usprawnienia.

 

Jeżeli ktoś odczuwa jakiś dyskomfort w działaniu strony, chce uzyskać dodatkowe informacje, statystyki użycia przez swoje skrypty parametrów serwera proszę zgłaszać to na oficjalny support pomoc@hitme.pl lub telefonicznie. Suppor cały czas pracuje i bez problemu można wysłąć maila oraz wysłać zgłoszenie poprzez nasz system pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lezy dostep do strony firmowej i vpsow Hitme. Mam nadzieje, ze szybko temat ogarna :)

 

EDIT: Down time 16 minut, uslugi wrocily do zycia, routing jakis dziwny, ciekawy co tam nagrzebali w route server :D

Edytowano przez mmmm21 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×