Skocz do zawartości
Gość Bartosz Gadzimski

Upgrade forum do wersji 3.0

Polecane posty

No była to jedyna wersja dająca się czytać na wszelkich PDA/telefonach, obecna jest na tyle szeroka, że pewnie nawet na smartfonie z 800x480 się nie zmieści przy duużym pomniejszeniu ;).

 

 

nom niestety za dobrze to nie wygląda... a ile trzeba sie na przesuwać palcem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

<meta name="viewport" content="width=device-width,initial-scale=1.0,maximum-scale=1.0,user-scalable=0" />

 

 

Niby powinno pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale nadal czasem odznacza (ciemniejsza ikonka) na stronie głównej cały dział, iż jest przeczytany, a czasem nie, może jednak coś jest nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No była to jedyna wersja dająca się czytać na wszelkich PDA/telefonach, obecna jest na tyle szeroka, że pewnie nawet na smartfonie z 800x480 się nie zmieści przy duużym pomniejszeniu ;).
@patryk przy pomniejszeniu 50% na e63 (rozdz. 320x200) widać cala stronę na szerokość i jeszcze da się czytać :)

 

 

ale niestety nie na każdej stronie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Niestety ale nadal czasem odznacza (ciemniejsza ikonka) na stronie głównej cały dział, iż jest przeczytany, a czasem nie, może jednak coś jest nie tak?

 

Czy w poprzedniej wersji zawsze to dobrze działało w poprzednich wersjach?

 

Bo w tej widzę, że odznaczanie tematów jako przeczytanych działa dużo lepiej, nigdy jednak nie korzystałem z oznaczania całych for.

 

Na iphone wyświetla się coś takiego:

60cb5bac4c282b38.jpg

 

Trik wspomniany wcześniej podobno działa na iphone właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Trik wspomniany wcześniej podobno działa na iphone właśnie.

 

Teraz już nie "podobno" ;) Jak widać na załączonym obrazku działa dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy w poprzedniej wersji zawsze to dobrze działało w poprzednich wersjach?

Bo w tej widzę, że odznaczanie tematów jako przeczytanych działa dużo lepiej, nigdy jednak nie korzystałem z oznaczania całych for.

Przed upgrade wszystko było ok, np:

- klikam na "odznacz wszystkie posty jako przeczytane" i na głównej stronie brak świecącej ikonki informującej o nowych postach/tematach danego działu.

- pojawia się nowy post lub temat w danym dziale - ikonka tego działu świeci się na głównej

- klikam na głównej by przejść do nowego nieprzeczytanego postu

- wracam na główną i ikonka działu świeci się nadal, wchodzę do tego działu jest lista tematów ale wszystkie odznaczone jako przeczytane więc chyba nie powinna się świecić?

 

Parę pytań mi się nasuneło:

1. Dlaczego po wejściu na profil osoby "Całość postów" pokazuje mniej postów niż w informacjach o profilu przeglądając posty (mój przykład:

2512(1.91 na dzień) a 3108, czy ta różnica wychodzi np z postów usuniętych, wywalonych do kosza?

 

2. Pojawiła się nowa opcja "Reputacja" czy można sprawdzić kto i jakie posty ktoś ocenił? Czy każdy każdemu może klikać "minus" a autor postu i tak nie będzie wiedział kto go tak nie lubi? ;)

 

PS, w końcu działa scalanie postów :)

Edytowano przez Adrian Szczepanik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej!

zauważyłem jeszcze jedną niepokojącą rzecz. Otóż:

poprzednio z informacją o odpowiedzi w temacie dostawałem tylko jedną wiadomość, do momentu aż nie odwiedziłem danego tematu. a odpowiedzi w temacie mogło być 10, to i tak dostawałem jednego maila. Teraz - dostaję ich wiele. Np dzisiaj - odpowiedzi w dwóch tematach, 33 wiadomości (maile) dostałem.

 

Generalnie (ale to już pierdoła) jest jeszcze inna (mała) niedogodność. Teraz w temacie maila z informacją o odpowiedzi w danym temacie jest nazwa tematu. Jednak GMAIL ma to w pompce i łączy wszystkie wiadomości z danego dnia pod tym wpisem z danym jednym tematem, mimo że postów jest parę w różnych tematach.

 

Jeszcze jedna rzecz: gdy w cytacie umieszczone są teksty w których są emotikony pojawiają się one jako relatywny adres do tych plików

../../public/style_images/wht/user_popup.png (via UP)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak działa opcja usuwania 'krzyczenia":

Stop shouting in topic titles?
Will turn: CLICK HERE into Click Here

 

To zerknij może jeszcze na tę opcję, bo ja np. wpisałem na giełdzie, że "[sprzedam domenę] asphosting.pl" i mi przerobiło na "[sprzedam Domenę] Asphosting.Pl"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Przed upgrade wszystko było ok, np:

- klikam na "odznacz wszystkie posty jako przeczytane" i na głównej stronie brak świecącej ikonki informującej o nowych postach/tematach danego działu.

- pojawia się nowy post lub temat w danym dziale - ikonka tego działu świeci się na głównej

- klikam na głównej by przejść do nowego nieprzeczytanego postu

- wracam na główną i ikonka działu świeci się nadal, wchodzę do tego działu jest lista tematów ale wszystkie odznaczone jako przeczytane więc chyba nie powinna się świecić?

 

Parę pytań mi się nasuneło:

1. Dlaczego po wejściu na profil osoby "Całość postów" pokazuje mniej postów niż w informacjach o profilu przeglądając posty (mój przykład:

2512(1.91 na dzień) a 3108, czy ta różnica wychodzi np z postów usuniętych, wywalonych do kosza?

 

2. Pojawiła się nowa opcja "Reputacja" czy można sprawdzić kto i jakie posty ktoś ocenił? Czy każdy każdemu może klikać "minus" a autor postu i tak nie będzie wiedział kto go tak nie lubi? ;)

 

PS, w końcu działa scalanie postów :)

 

1. Muszę to napisać na ich forum bo nie jestem pewien. Oczywiście może to wynikać właśnie z kasowania postów.

 

2. Właśnie chyba nie, bo nawet jako administrator nigdzie tego nie widzę, też dopiszę w tickecie do ipb

 

Coś chyba nie działa

 

 

Jak może być 0 wyświetleń skoro już jest jeden nowy post?

 

Bo uaktualnianie liczników bardzo obciąża bazę danych (kolejne zapytanie) za każdym razem jak tylko ktoś kliknie w temat.

 

Hej!

zauważyłem jeszcze jedną niepokojącą rzecz. Otóż:

poprzednio z informacją o odpowiedzi w temacie dostawałem tylko jedną wiadomość, do momentu aż nie odwiedziłem danego tematu. a odpowiedzi w temacie mogło być 10, to i tak dostawałem jednego maila. Teraz - dostaję ich wiele. Np dzisiaj - odpowiedzi w dwóch tematach, 33 wiadomości (maile) dostałem.

Tak, też to zauważyłem.

 

Generalnie (ale to już pierdoła) jest jeszcze inna (mała) niedogodność. Teraz w temacie maila z informacją o odpowiedzi w danym temacie jest nazwa tematu. Jednak GMAIL ma to w pompce i łączy wszystkie wiadomości z danego dnia pod tym wpisem z danym jednym tematem, mimo że postów jest parę w różnych tematach.

Tutaj trzeba koniecznie przerobić aby był adres forum na początku.

 

Jeszcze jedna rzecz: gdy w cytacie umieszczone są teksty w których są emotikony pojawiają się one jako relatywny adres do tych plików

../../public/style_images/wht/user_popup.png (via UP)

Cytuję Adriana na górze i działa, czyli to jest w Prywatnych wiadomościach ?

 

To zerknij może jeszcze na tę opcję, bo ja np. wpisałem na giełdzie, że "[sprzedam domenę] asphosting.pl" i mi przerobiło na "[sprzedam Domenę] Asphosting.Pl"

 

Dopiszę im do ticketów bo tak to się już zachowywało w ipb 2.X co jest trochę bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co zauważyłem jeszcze:

- w "wyświetl nową zawartość" zakładki mają nieprzetłumaczone nazwy "Forums", "Members"

- to co pisałem już kiedyś, w wątku na liście postów w informacjach o użytkowniku część pozycji jest "nazwa wartość" a część "nazwa: wartość" wiem, że to nie jest istotny błąd ale nieładnie to wygląda.

- to tez pisałem rollovery na przyciskach (Edytuj, Odpowiedz, Cytuj) pod postem są nieczytelne

- w Profilu w Ignorowani użytkownicy rozjeżdża się nagłówek tabeli

- w Profilu przy pasku gdzie się aktualnie jest są nieprzetłumaczone teksty np:

WebHostingTalk.pl - wszystko o webhostingu> Panel kontrolny> Help Files> Główne ustawienia

WebHostingTalk.pl - wszystko o webhostingu> Panel kontrolny> Members> Sygnatura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po kliknięciu "nowa zawartość" wyświetla mi się standardowo zakładka "members" a nie posty :)

Można to gdzieś ustawić by pokazywało mi posty a nie userów? Raczej średnio mnie interesuje kto się dziś zarejestrował .

 

 

Pod Chrome strona nadal rozjechana.

Rozdzielczość 1024 x 600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

To co zauważyłem jeszcze:

- w "wyświetl nową zawartość" zakładki mają nieprzetłumaczone nazwy "Forums", "Members"

- to co pisałem już kiedyś, w wątku na liście postów w informacjach o użytkowniku część pozycji jest "nazwa wartość" a część "nazwa: wartość" wiem, że to nie jest istotny błąd ale nieładnie to wygląda.

- to tez pisałem rollovery na przyciskach (Edytuj, Odpowiedz, Cytuj) pod postem są nieczytelne

- w Profilu w Ignorowani użytkownicy rozjeżdża się nagłówek tabeli

- w Profilu przy pasku gdzie się aktualnie jest są nieprzetłumaczone teksty np:

WebHostingTalk.pl - wszystko o webhostingu> Panel kontrolny> Help Files> Główne ustawienia

WebHostingTalk.pl - wszystko o webhostingu> Panel kontrolny> Members> Sygnatura

 

To co się da poprawić poprawimy.

 

 

To jakiś pojedynczy przypadek, w tym temacie jest kilka/naście cytatów z emotkami i wszystko działa.

 

Po kliknięciu "nowa zawartość" wyświetla mi się standardowo zakładka "members" a nie posty :)

Można to gdzieś ustawić by pokazywało mi posty a nie userów? Raczej średnio mnie interesuje kto się dziś zarejestrował .

 

 

Pod Chrome strona nadal rozjechana.

Rozdzielczość 1024 x 600

 

Powinno samo się zapamiętać, na nowej instalacji chrome jest ok.

 

Co do rozjechania to problem widzę jedynie w tym wątku. Na chwilę obecną nie wiem co jest przyczyną. W innych wątkach (przynajmniej kilkunastu, które właśnie kliknąłem) jest wszystko ok.

 

Upgrade: graficznie - tragedia, technicznie - porażka... jeszcze coś?

 

Tak, nie mam zamiaru Cię zmuszać do korzystania z forum, a Twoje pesymistyczne nastawienie praktycznie do wszystkiego zaczyna mi mocno przeszkadzać i wydaje mi się, że ma negatywny wpływ na jakość forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie graficznie jest lepiej. Czyściej, przejrzyściej i bardziej intuicyjnie (jakoś przyjemniej się korzysta, interfejs jest lżejszy), zdarzają się jeszcze jakieś drobne niedociągnięcia (gdzieś coś wychodzi poza dany obszar, nie przylega prawidłowo itp.) ale to się z czasem wypatrzy i poprawi.

 

Jedna rzecz praktyczna została do poprawki (ale to by chyba wymagało przebudowania postów) - linki w postach i sygnaturkach na starej wersji były z target="_blank" (w nowym oknie/karcie) i to było bardzo praktyczne. Wiadomo, że zawsze można sobie prawym kliknąć, ale to jednak było wygodne zobaczyć sobie linka i nie musieć potem klikać "wstecz".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Jak dla mnie graficznie jest lepiej. Czyściej, przejrzyściej i bardziej intuicyjnie (jakoś przyjemniej się korzysta, interfejs jest lżejszy), zdarzają się jeszcze jakieś drobne niedociągnięcia (gdzieś coś wychodzi poza dany obszar, nie przylega prawidłowo itp.) ale to się z czasem wypatrzy i poprawi.

Dzięki

 

Jedna rzecz praktyczna została do poprawki (ale to by chyba wymagało przebudowania postów) - linki w postach i sygnaturkach na starej wersji były z target="_blank" (w nowym oknie/karcie) i to było bardzo praktyczne. Wiadomo, że zawsze można sobie prawym kliknąć, ale to jednak było wygodne zobaczyć sobie linka i nie musieć potem klikać "wstecz".

Teraz też mogę tak ustawić (przynajmniej taka jest opcja w panelu). Jeśli ktoś jeszcze uważa, że to lepsze nie ma problemu.

 

Open posted links in a new window?
Forces links to open in a new window, if javascript is available.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To od razu odpiszę: ja także uważam że to jest lepsze. Mimo że sam często nawet nie zauważając automatycznie linki w nowych kartach otwieram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×