Skocz do zawartości
comands

Serwer dedykowany i RPS - pytanie

Polecane posty

Witam ja osobiście mam dylemat. Proszę o szybką pomoc. Chcę zamówić RPS do sklepu z połączeniem serwisu społecznościowego. Serwis dopiero startuje ale czy ten dysk sieciowy RPS jest rzeczywiście taki wolny?? tam w OVH jest oferta standard (1mb/sec) i premium (4mb/sec) z opcją kopii danych. Co lepiej wybrać

 

ProcesorAMD Phenom II X3 710

3x 2.6 Ghz

L2: 1.5MB, FSB: 1000MHz

Trzy rdzenie

Architektura 32 - 64 bits

Pamięć RAM 3 GB DDR 2

i wybór ICSI 1mb lub 4mb - czy to bardzo duża różnica?

cena przy 4mb 182 zł

 

Czy lepiej wybrać serwer dedykowany za 250 zł z oferty najdem

 

CPU - Procesor Athlon 64 X2 5600+ Dual Core

Pamięć RAM 2 GB

Dysk 2 x 400 GB SATA II

 

Proszę o szybką pomoc co lepiej by się sprawdziło. Jeszcze czy jest znacząca różnica jeżeli serwer ma 2gb a 4gb przy ruchu np 500 osób online bo moze lepiej dopłącic jeszce 50 zł i miec serwer 4gb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod żadnym pozorem nie bierz RPSa, dyski sieciowe nadają się, ale może do backupów po pare MB, a nie na duży portal społecznosciowy.

Pozatym po co te 2 propozycje? Ten i7 z OVH powinien być odpowiedni:

https://www.ovh.pl/zamowienie/kimsufi.cgi?hard=092sk3

Jeśli chcesz sobie jeszcze popatrzeć to proszę: http://kimsufi.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko i wyłącznie ale chyba nie w ovh.... bo co będzie jak portal się rozrośnie :) ? OVH nie pozwala na rozbudowę sprzętu tylko każe kupować nowy a to się wiąże z zamknięciem portalu na kilka godzin aby przenieść dane i skonfigurować serwer na nowo.
Dlaczego kilka godzin? co za problem dokonać szybkiej migracji na nowy sprzęt choćby nawet ze zmianą adresów IP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko i wyłącznie ale chyba nie w ovh.... bo co będzie jak portal się rozrośnie :) ? OVH nie pozwala na rozbudowę sprzętu tylko każe kupować nowy a to się wiąże z zamknięciem portalu na kilka godzin aby przenieść dane i skonfigurować serwer na nowo.

 

No patrz, a taki joemonster.org sobie radzi, mimo, że jest to jedna z większych polskich stron. Po prostu porozrzucali serwis po paru maszynach (skrypty na jednej, statyczne dane na innej) i hula, mimo, że w OVH. Może czasem (b. rzadko) mają przeciążenia, ale to akurat raczej nie wynika z tego, że siedzą w OVH, żadna maszyna nie wytrzyma, jak się na nią pcha kilkaset tysięcy użyszkodników jednocześnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko i wyłącznie ale chyba nie w ovh.... bo co będzie jak portal się rozrośnie :) ? OVH nie pozwala na rozbudowę sprzętu tylko każe kupować nowy a to się wiąże z zamknięciem portalu na kilka godzin aby przenieść dane i skonfigurować serwer na nowo.

 

Ciekawe, a mnie się wydawało że to właśnie rozbudowa serwera powoduje przerwy (choćby krótkie), podczas gdy przenieść SERWIS można nawet bez jednego zająknięcia w jego działaniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przełączenie domeny trwa kilka sekund, propagacja trwa godzinami. Ale jeśli będą działały jednocześnie stare i nowe serwery, to nie będzie nawet sekundy przerwy, użytkownicy nawet nie zauważą przejścia. Tyle, że w czasie propagacji nowych NSów niektórzy będą łączyli się już z nowym serwerem, a niektórzy jeszcze ze starym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@DamianMiodek po co zmieniać całe DNS'y? Wystarczy przecież zmienić adres IP rekordu 'IN A' na nowy serwer co trwa chwilę..

Po co wszystko komplikować? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanie odnośnie konfiguracji przy zamawianiu:

 

Hostname: eg. server1(.yourdomain.com)

NS1: eg. ns1(.yourdomain.com)

NS2: eg. ns2(.yourdomain.com)

Hasło roota:

 

Jeżeli mam jakąś domenę (domena.pl) to w jakis sposób połączyć serwer dedykowany z nią i jak wypełnić ( jakiś przykład) powyższe dane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przełączenie domeny na inne dnsy z nowym ip trwa do 24 h no chyba, że na ip to krócej o to mi chodziło.

 

A słyszałeś o czymś takim jak skrócenie TTL ?

 

 

 

@UP możesz wpisać swoje serwery nazw lub zapewne skorzystać z nsów usługodawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×