Skocz do zawartości
ramelof

Czy to jest uczciwe?

Polecane posty

Ostatnio kupiłem hosting w linuxpl.com.

 

Jako, że ostatnio przesiaduje na IRC-u to postanowiłem użyć irssi przez SSH przez hosting w tej firmie.

Próba połączenia się wykorzystując polskie adresy typu: polska.irc.pl, krakow.irc.pl konczyly sie na etapie połączenia, które nie zostawało zrealizowane.

 

Jedna z osób z IRC-a podała mi link gdzie mogę sprawdzić, gdzie serwer leży. Okazało się, że są to Niemcy. Problem został rozwiązany przez użycie niemieckiego serwera pośredniczącego, ale nie w tym rzecz.

Strona linuxpl.com (przejrzałem działy i regulaminy) nie podaje żadnego miejsca lokalizacji serwera. Czuję się w jakiś sposób oszukany.

 

Jak uważacie jest to uczciwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

trzy: można spytać support

cztery: można sprawdzić na wht

pięć: można skorzystać z okresu testowego i sprawdzić gdzie założą nam konto

sześć: wykazać trochę chęci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o to, że nie mam chęci czy jestem niezadowolony. Chyba każda firma, która się tu reklamuje to podaje gdzie są serwery i interesowało mnie to czy to jest jakieś prawo czy po prostu dobra wola administratorów

 

Cóż miejsce mnie zbytnio nie interesuje byle, żeby to działało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to że podają gdzie mają serwery to raczej wyjątki ( jakiś czas temu może, jak chcieli się pochwalić że lokalizacja to polska). Zapewne kojarzysz posty w stylu

"na ovh stoją" , "kolejny krzak na kimsufi", "oo hetzner". To nie były bynajmniej posty tychże firmy;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strona linuxpl.com (przejrzałem działy i regulaminy) nie podaje żadnego miejsca lokalizacji serwera. Czuję się w jakiś sposób oszukany.

 

Jak uważacie jest to uczciwe?

Tak, uczciwe. Jeżeli klienta interesuje jakaś informacja to o wszystko może zapytać, nie wiem w czym problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio kupiłem hosting w linuxpl.com.

 

Jako, że ostatnio przesiaduje na IRC-u to postanowiłem użyć irssi przez SSH przez hosting w tej firmie.

Próba połączenia się wykorzystując polskie adresy typu: polska.irc.pl, krakow.irc.pl konczyly sie na etapie połączenia, które nie zostawało zrealizowane.

 

Jedna z osób z IRC-a podała mi link gdzie mogę sprawdzić, gdzie serwer leży. Okazało się, że są to Niemcy. Problem został rozwiązany przez użycie niemieckiego serwera pośredniczącego, ale nie w tym rzecz.

Strona linuxpl.com (przejrzałem działy i regulaminy) nie podaje żadnego miejsca lokalizacji serwera. Czuję się w jakiś sposób oszukany.

 

Jak uważacie jest to uczciwe?

Dla większości lokalizacja serwerowni nie ma większego znaczenia, dlatego większość firm nie wpisuje takich informacji i nie musi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy według ciebie:

> elektrownia musi cię przy podpisywaniu umowy o założenie przyłącza informować, gdzie znajduje się główna stacja rozdzielcza?

> podpisując umowę w TP, czy tam innym operatorze telekomunikacyjnym, konsultant musi cię informować, do której centrali tel. zostaniesz podpięty?

> podpisując umowę o przyłącze wodne - musisz dostać informację, gdzie jest główne wydobycie wody, którą dostajesz?

 

< czytaj z naciskiem na musi - bo jeśli zapytasz w większości poważniejszych, to może nawet zaspokoją twoją ciekawość i ci odpowiedzą :) >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

O warunki techniczne klient zawsze ma prawo zapytac

 

w energetyce bez problemu dostaniesz odp, aczkolwiek odpowiedz typu "północ" typowemu klientowi nic nie mowi ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu wyslalem maila do linuxpl z zapytaniem gdzie fizycznie maja zainstalowane serwery. Odpowiedz przyszla po 5 minutach. Podano mi nie tylko nazwe miasta, ale takze dodano link do googlemap bym zobaczyl sobie gdzie lezy to miasto w Niemczech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Nie ma prawa czy ogólnie przyjętej praktyki ujawniania miejsca lokalizacji serwerów. Jeśli osobiście nie sprawdzałeś tego przed zakupem to nie powinieneś się czuć oszukany. Taka jest specyfika usługi, że nie wszystko jest w Polsce, albo w Polsce na bardzo słabych łączach itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×