Skocz do zawartości
R@fi

Który system lepszy

Polecane posty

Witam

 

mam takie pytanie pytanie co sadzicie o systemie Windows seven :) bo nie wiem czy opłaca mi się zmieniać z XP na win 7 ;):) co doradzacie ?? :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Radzę poczekać na wersję finalną, a i wtedy poczytać opinie. Z poprzednimi systemami M$ był zawsze ten sam problem - porządnie zaczynały działać dopiero po wypuszczeniu service pack, więc może i w tym przypadku lepiej się wstrzymać.

Poza tym XP SP3 nie jest takim złym systemem, działa prawidłowo, nie ma problemów z oprogramowaniem i sterownikami (przy Win7 róznie bywa z nietypowym sprzętem). "If it works - don't fix it", jak mawia stare porzekadło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na finalną.. albo nawet na pierwszego SP... heh

7 jest niezły.. no i od czasów XP to ile.. 8 lat mija?

 

Inna sprawa, że być może przesadzą z ceną Home Premium, bo od tej wersji jest sens go kupić...

 

Ja być może pod choinkę sobie "sprezentuję".. zobaczymy co środowisko powie... beta mi się podobała, Vistę totalnie olałem..

no i nie wiem, czy tylko ja.. ale mam schizkę, że M$ wydaje od kilku miechów poprawki do XP, które go spowalniają i chrzanią, byle tylko czuło się, że 7 działa lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radzę poczekać na wersję finalną[...]

 

Wersja finalna przecież jest już od 6 sierpnia. Używam, spisuje się całkiem dobrze.

 

Poza tym XP SP3 nie jest takim złym systemem[...]

 

Zły nie jest, ale trochę przestarzały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wersja finalna przecież jest już od 6 sierpnia. Używam, spisuje się całkiem dobrze.

 

szczerze mówiąc nawet nie wiedziałem :D o ile pamiętam to miał być w październiku ;) pochwal się informacją gdzie go można zakupić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczerze mówiąc nawet nie wiedziałem :D o ile pamiętam to miał być w październiku ;) pochwal się informacją gdzie go można zakupić ;)

 

Nie kupić lecz otzymać poprzez subskrypcję MSDN, TechNet Plus, itp. Ewentualnei pobrąc 90 dniową wersję póbną z Microsoftu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja jestem z 7 zadowolony czego nie mogę powiedzieć o Viście ... coś czuję ,że w najbliższym czasie zainstaluję 7 na stacjonarce na której aktualnie mam viste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...)Vistę totalnie olałem..

To tak samo jak ja, praktycznie częstszy kontakt z Viśtą miałem tylko wtedy, kiedy robiłem klientom downgrade do XP ;)

 

no i nie wiem, czy tylko ja.. ale mam schizkę, że M$ wydaje od kilku miechów poprawki do XP, które go spowalniają i chrzanią, byle tylko czuło się, że 7 działa lepiej...

 

 

Chyba masz schizkę, ja jakoś nie zauważyłem spowolnienia systemu.

 

 

 

Wersja finalna przecież jest już od 6 sierpnia. Używam, spisuje się całkiem dobrze.

 

 

 

Zły nie jest, ale trochę przestarzały...

Polskiej wersji finalnej Win7 jeszcze nie widziałem... Specjalnie wszedłem na stronę M$ i tam też nie ma o niej wzmianki.

 

A że XP przestarzały? No niby racja, ale jeśli nie masz super-hiper kompa z 4-rdzeniowcem, 20-paroma gigabajtami ramu i do tego nie grasz w gierki wymagające DX10, to XP spokojnie wystarczy do wszelkich zadań (sprawdzone empirycznie). No i przede wszystkim wydajność XP na słabszych kompach (a masa ludzi takie jeszcze posiada) jest bez porównania wyższa od Visty i "siódemki". Dlatego będę bronił tego systemu jako pewnej alternatywy dla nowszych rozwiązań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie kupić lecz otzymać poprzez subskrypcję MSDN, TechNet Plus, itp. Ewentualnei pobrąc 90 dniową wersję póbną z Microsoftu.

 

ale oficjalnej wersji? o ile mi wiadomo, to można było otrzymać ale RC1 ;) prosilbym o linkola tu lub na pw ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

d.v dokładnie! ja, gdy znajomy wołał "bo coś nie działa na moim super hiper nowym laptopie", po obejrzeniu ekranu ładowania od razu pytałem "to jak, strzelamy formacik i ładujemy XP?" - 3 minuty i przekonywałem takiego delikwenta na downgrade...

 

RC 1... to nie jest finalna.. bez przesady : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zły nie jest, ale trochę przestarzały...

to nie jest zaden argument.

 

Dla przecietnego uzytkownika win XP ma WSZYSTKO co potrzeba do codziennego uzytku komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi vista działa - 0 problemów.

Xp też mi działa - 0 problemów.

Ubuntu też działa - 0 problemów.

 

Wszystkie te systemy są dobre dla przeciętnego usera.

 

Na coś nowego bym nie leciał - trzeba do pierwszego SP poczekać - niech inni testują ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Viśta po zaaplikowaniu SP1 rzeczywiście potrafi sprawnie działać, ale jednak potrzebuje nieco mocniejszego sprzętu. Na moim wysłużonym Turionie z 1GB RAMu niestety by mnie tylko wk... wnerwiała, nie dając nic w zamian, czego nie miałbym na XP ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No Vista ramu zjada jak szalona. Ale ja akurat zmieniałem sprzęt nie tak dawno więc to nie ma znaczenia. Tak samo dawno temu było z xp. Ale generalnie xp wolniej mi działał niż vista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale oficjalnej wersji? o ile mi wiadomo, to można było otrzymać ale RC1 ;) prosilbym o linkola tu lub na pw ;)

 

Z TechNeta można pobrać RTM-a http://technet.microsoft.com/pl-pl/evalcen...x?ITPID=wtcfeed

 

@d.v

A co o Visty to sprawdza się przy np. aplikacjach Adobe. CS4 wspiera 64 bity, a do tego przy obróbce Photoshpem, Premierem czy przy authoringu DVD dużych plików fajnie mieć 4GB RAM lub więcej i Vista to bez problemu obsłuży.

 

Używam Visty od samego początku jak wyszła i nie mam problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na CS4 mnie obecnie nie stać, w domu nadal pracuję na CS2 i chodzi wystarczająco ładnie na moim złomie z XP. Ale gdyby mnie było stać na CS4, to i pewnie komp+system poszłyby do wymiany.

Obróbki wideo w ogóle nie robię, więc moje pojęcie o tym jest takie, że wiem, że trzeba RAMu, RAMu, RAMu i jeszcze raz duży, szybki HDD ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

To jest śmieszne, gdy próbuję ściągnąć po zalogowaniu to ISO i wybieram "tech enthusiast", to wyskakuje, że "for profi only".. cofam stronę, wybieram "IT Manager" czy tam Worker - i wchodzi : ) buah...

 

Dzięki za tego linka, myślałem, że trzeba mieć jakieś tajne konto na Technecie, żeby ściągnąć kolejne wersje... szkoda, że to 90-dniówka.. ale dobre i to... heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Windows 7 jest oznaką powrotu MS do formy, siedzę na nim od pierwszej bety i jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×