Skocz do zawartości
zen6

VPS trudny wybór

Polecane posty

Szukam dobrego VPS, do max kwoty 156 $ rocznie.

Moje podstawowe wymagania:

- najlepiej bez limitu transferu, minimalny limit to 50GB miesięcznie

- php 4/5, mysql 4/5, ale podobno wszystko można zainstalować z tego co się orientuję

- mile widziany indywidualny ip

- ssl przydałoby się ale nie wiem czy jest możliwe wygenerowanie za free

- powierzchnia bazy minimum 50MB, reszta 50 000 GB, konta e-mail nie są wymagane więc mogę zaoszczędzić na powierzchni :)

 

 

Dodam że również szukam osoby która byłaby chętna pomóc w instalacji wszystkiego, na zasadzie omówienia co i jak , ponieważ chcę się nauczyć, oczywiście odpłatnie , za free mało kto w dzisiejszych czasach pomaga :)

 

Aktualnie mam hosting , wcześniej chcę wykupić vps i uczyć się później przeniosę jak już będę umiał zarządzać vps w pewnym stopniu.

 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów,

ZeN6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktualnie mam hosting , wcześniej chcę wykupić vps i uczyć się później przeniosę jak już będę umiał zarządzać vps w pewnym stopniu.

 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów,

ZeN6

 

Jak rozumiem serwer VPS ma byc typu 'managed'?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak rozumiem serwer VPS ma byc typu 'managed'?

 

Dodam że również szukam osoby która byłaby chętna pomóc w instalacji wszystkiego, na zasadzie omówienia co i jak , ponieważ chcę się nauczyć, oczywiście odpłatnie , za free mało kto w dzisiejszych czasach pomaga :mellow:

 

Aktualnie mam hosting , wcześniej chcę wykupić vps i uczyć się później przeniosę jak już będę umiał zarządzać vps w pewnym stopniu.

 

skoro szuka kogoś, kto pokaże jak się zajmować vpsem i skonfiguruje całość, to raczej root ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

50 000 GB quoty?

Zakładając, że 1 500 GB dysk kosztuje jakieś niecałe 400zł, to aby cię utrzymać, firma musiała by zakupić sobie ok. 35 dysków, co daje jej kwotę 14tys. zł za same dyski, plus do tego jakiś sprzęt, plus łącze, plus prąd, plus jakiś administrator.

A ty go szukasz za kwotę niecałego tysiąca złotych ROCZNIE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Fiercio, przesadziłeś, ~500 zł :mellow:

 

Mogę Panu zaoferować BudgetVPS.pl Medium:

 

Procesor: do 50% (1400 MHz)

Pamięć ram gwarantowana: 256MB

Pamięć ram dostępna: 768MB

Dysk: 30GB

Transfer miesięczny: 100GB

Łącze: Silver

Adres IP: 1

Cena za pierwszy miesiąc: 29zł brutto

Cena od drugiego miesiąca: 29zł brutto

 

29 * 12 = 348 zł / 2,84 (dzisiejszy kurs skupu dolara wg. BRE Banku) = 122 $ na rok.

 

 

Baza danych w ramach miejsca na dysku, wszystko może Pan zainstalować samodzielnie. Jeśli zna Pan język angielski do tego stopnia aby rozumieć instrukcje chętnie bezpłatnie podeślemy instrukcję "step by step" jak zainstalować wybrane usługi na VPSie.

 

Certyfikaty SSL dla jednej domeny oferujemy za 20 $.

 

W razie pytań zapraszam do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyjąłem założenie, że @zen6 pomylił jednostkę. Myślę, że 30 GB starczy spokojnie na potrzeby klienta - to jest moja propozycja, jeśli nie starczy wszystko da się wynegocjować :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najmocniej przepraszam wszystkich faktycznie pomyliłem jednostkę ;)

W takiej cenie TB raczej ktoś nierozsądny by szukał :mellow:

 

50 GB , dlaczego napisałem tyle ponieważ miejsce na backup, aktualnie zajmuję 25GB

 

Jeszcze raz przepraszam

 

 

chodzi o root, czyli pełny dostęp,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@zen6:

ale ty chyba nie wiesz za duzo o vpsach.

skoro chcesz roota, to po co wymieniasz ile MB ma miec baza itd?

jezeli zaczynasz to lepiej sobie kup cos za 25zl na pierwszy miesiac i sprawdz czy warto, bo wydawanie $122 z gory na cos czego sie nie zna itd to troche przesada.. (tj jak na mnie, nie wiem jak reszta)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@zen6:

ale ty chyba nie wiesz za duzo o vpsach.

skoro chcesz roota, to po co wymieniasz ile MB ma miec baza itd?

jezeli zaczynasz to lepiej sobie kup cos za 25zl na pierwszy miesiac i sprawdz czy warto, bo wydawanie $122 z gory na cos czego sie nie zna itd to troche przesada.. (tj jak na mnie, nie wiem jak reszta)

 

 

wiesz masz rację o vpn nie wiem wiele, ale chcę się uczyć i jak to możliwie najszybciej przenieść wszystko, hosting mam jeszcze rok, ale wiem że nauka może trochę potrwać i błędy , instalowanie od nowa w 100% realne , więc zdecydowałem się wcześniej poniosę koszty płacąc za obydwa konta ale lepszego rozwiązania nie ma, a ograniczenia hostingu są strasznie bezsensowne , już mi grozili przeniesieniem ponieważ przekroczyłem 25% cpu przez 90 sek. oczywiście zablokowali i musiałem wręcz błagać o odblokowanie, wolę jasne tyle i tyle mam , zresztą na hostingu mam wiele niepotrzebnych rzeczy których nie używam .

 

Podobno jest możliwy zwrot ale nie wiem na ile to możliwe a dodam że hosting w USA, więc może być problem jak nie zwrócą, więc poczekam do końca hostingu, a vps wykupię, dobrze by było gdyby można było później zwiększyć do wyższej opcji.

 

Czytałem że 512 Ram to minimum , zgadza się ? (system podobno nie ruszy)

 

Jeszcze jedno Xen podobno lepszy ponieważ nie ma napchanych kont na serwerze, z założeniem ktoś mniej zużyje to inny wykorzysta., prawda ?

 

przypuszczam że jak zoptymalizuję wszystko nawet na 5GB się zmieszczę , ale chcę download zrobić więc większa powierzchnia przyda się, no backup mogę robić przez ssh na lokalny, więc może tą propozycja 30GB zainteresuję się, tylko zastanawiam się dlaczego są dwie strony od jednej firmy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz masz rację o vpn nie wiem wiele

 

vps a vpn to różnica  :mellow:

 

Czytałem że 512 Ram to minimum , zgadza się ? (system podobno nie ruszy)

 

Jak ma niby system nie ruszyć? gdyby system nie ruszył to by nikt nie sprzedawał VPS'ów z mniej niż 512 mega ramu gwarantowanego ;) 512 jak dla Ciebie powinno wystarczyć :)

 

Jeszcze jedno Xen podobno lepszy ponieważ nie ma napchanych kont na serwerze, z założeniem ktoś mniej zużyje to inny wykorzysta., prawda ?

 

Chodzi Ci pewnie o overselling. Czy lepszy to nie mi to oceniać, ale jest nieco inny. Przy xen'ie możesz się paprać z kernelem :) w OpenVZ nie masz takiej możliwości, dlatego m.in. VPSy z windowsem sa na wirtualizacji xen. Jeśli napisałem źle, to proszę mnie poprawi :P

 

tylko zastanawiam się dlaczego są dwie strony od jednej firmy ?

 

Firma ma po prostu dwie marki, 2 różne oferty  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vps a vpn to różnica  :mellow:

 

 

 

Jak ma niby system nie ruszyć? gdyby system nie ruszył to by nikt nie sprzedawał VPS'ów z mniej niż 512 mega ramu gwarantowanego ;) 512 jak dla Ciebie powinno wystarczyć :)

 

 

 

Chodzi Ci pewnie o overselling. Czy lepszy to nie mi to oceniać, ale jest nieco inny. Przy xen'ie możesz się paprać z kernelem :) w OpenVZ nie masz takiej możliwości, dlatego m.in. VPSy z windowsem sa na wirtualizacji xen. Jeśli napisałem źle, to proszę mnie poprawi :P

 

 

 

Firma ma po prostu dwie marki, 2 różne oferty  :)

 

 

oj, nie czepiaj się vpn :) wiem co to dlatego też napisałem, trochę przemęczony jestem stąd wkradają się błedy

 

 

Tak overselling, nie chcę takiego rozwiązania a znajomy mówił że Xen blokuje to i nie można naciągać.

No coż jeżeli można pracować z kernelen na Xen to dosyć duży plus

Tylko martwi mnie co napisałeś Xen - Windows, na słowo windows mam odruchy wymiotne :D

 

Rozumiem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Tylko martwi mnie co napisałeś Xen - Windows, na słowo windows mam odruchy wymiotne   ;)

 

A ja wręcz przeciwnie :mellow: idź się prześpij, bo rzeczywiście z Tobą kiepsko. Chodziło mi o to, że pod xenem na VPS'ie można odpalić winde, na openvz nie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DamianM A-H
A ja wręcz przeciwnie :mellow: idź się prześpij, bo niekumaty jesteś. Chodziło mi o to, że pod xenem na VPS'ie można odpalić winde, na openvz nie ;)

 

Xen jest lepszy może ma tą wadę, iż nie można robić overselling, przy którym nieraz padają maszyny, bo przyzna się na VPSy po 30 GB ram (łącznie) a maszyna ma 12 GB.... i nie daję rady przy skoku powyżej rzeczywistej Pamięci, którą dysponuje.

I dziwić się, że są promocje, na openVZ – VPS za 5 zł z 2 GB RAMU…. A później płacz klienta… dlaczego mi nie działa VPS ? : ( : (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi 256MB ramu wystarcza na php, mysql, apache2, pare usług, i do tego serwer counter - strike`a, wiec te 512 takie z kosmosu ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

 

A ja wręcz przeciwnie :mellow: idź się prześpij, bo rzeczywiście z Tobą kiepsko. Chodziło mi o to, że pod xenem na VPS'ie można odpalić winde, na openvz nie ;)

 

 

Zrobiłem tak i dzisiaj myśl lepiej :P

 

Xen jest lepszy może ma tą wadę, iż nie można robić overselling, przy którym nieraz padają maszyny, bo przyzna się na VPSy po 30 GB ram (łącznie) a maszyna ma 12 GB.... i nie daję rady przy skoku powyżej rzeczywistej Pamięci, którą dysponuje.

I dziwić się, że są promocje, na openVZ – VPS za 5 zł z 2 GB RAMU…. A później płacz klienta… dlaczego mi nie działa VPS ? : ( : (

 

 

overselling to raczej zaleta dla klienta , minus dla administratora i firmy

 

mi 256MB ramu wystarcza na php, mysql, apache2, pare usług, i do tego serwer counter - strike`a, wiec te 512 takie z kosmosu ^^

 

Dopytałem się chodziło znajomemu o DA że wymaga minimum 512 RAM

 

Witam,

 

Zapraszam na http://statnet.pl, oferujemy wirtualizacje OpenVZ i Xen. Lokalizacja serwerów PL i DE.

 

Zastanawiam się :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłem tak i dzisiaj myśl lepiej ;)  

Śmiem wątpić  :mellow:

 

overselling to raczej zaleta dla klienta , minus dla administratora i firmy

Ty chyba nie wiesz co piszesz, ile spałeś?  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DamianM A-H
overselling to raczej zaleta dla klienta , minus dla administratora i firmy

 

Administracja/Firma ma płakać, że zarabia na naiwności klientów :mellow:? chyba klienci że ich zapychają ile się da.. i są "host is down" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Śmiem wątpić  ;)

 

 

Ty chyba nie wiesz co piszesz, ile spałeś?  :P

 

no cóż niech policzę 1,2,3,4 hmm 4 :P

 

 

Administracja/Firma ma płakać, że zarabia na naiwności klientów :P? chyba klienci że ich zapychają ile się da.. i są "host is down" :)

 

 

miało być na odwrót

 

"overselling to raczej zaleta dla klienta , minus dla administratora i firmy"

 

powinno być

 

overselling to raczej minus dla klienta , plus dla administratora i firmy

 

 

Ale to wynika że szukam i szukam , porównuję i jednak decyzję ciężko podjąć, trochę te RAM-y ilościowo przerażają obawiam się że nie wystarczy, wybrał bym Xen ale drożej wychodzi, ma swoje zalety, no cóż ciężki orzech, a fakt że chcę się zmieścić w narzuconych kosztach, bo i tak będę utrzymywać hosting za 150 $ rocznie do tego VPS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×