Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Szef

Serwer VPS pod serwer gier.

Polecane posty

Witam,

poszukuję Polskiego VPS (nie serwer gier) pod serwer gier koniecznie z niskimi pingami (30-50ms) i brakiem "skoków".

Parametry mają małe znaczenie, ale załóżmy, że powinny być zbliżone do tych:

 

Moc procesora: 1,0 GhZ

Dysk twardy: 5 GB

Ram: 1024 MB

Transfer: ok. 100 GB

Cena: 100-150 zł

Dodatkowo: niskie pingi i brak wahań.

 

Na wstępie odpada HitmeNet (jestem niezadowolony z ich usług) oraz Webh (chociaż z Webh korzystałem ponad rok temu - więc może się poprawiło?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

# 10 GB dysku twardego

# 512 MB - gwarantowany RAM!

# 300 GB transferu/miesiąc

# 25% czasu procesorów - 2,6GHz

 

za 78 PLN/mies

 

http://logout.pl/www/serwery_dla_graczy

 

serwerownie do wyboru: nephax, livenet, superhost

ping srv15.vps-hosting.pl - nephax

ping srv19.vps-hosting.pl - superhost

ping srv23.vps-hosting.pl - livenet

 

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Zapraszam do nas http://active-hosting.pl/oferty/tanie-serwery-vps.php

Możemy udostępnić VPS na test 24 h

 

Pozdrawiam Damian Miodek.

 

Prosiłbym o jakieś szczegóły odnośnie lokalizacji, przykładowy IP (dla VPS PRO+) do zrobienia timeingu.

 

# 10 GB dysku twardego

# 512 MB - gwarantowany RAM!

# 300 GB transferu/miesiąc

# 25% czasu procesorów - 2,6GHz

 

za 78 PLN/mies

 

http://logout.pl/www/serwery_dla_graczy

 

serwerownie do wyboru: nephax, livenet, superhost

ping srv15.vps-hosting.pl - nephax

ping srv19.vps-hosting.pl - superhost

ping srv23.vps-hosting.pl - livenet

 

Pozdrawiam,

 

Wszystko ładnie, pięknie, ale martwi mnie czas procesorów - 25%. Wydaje mi się, że będzie miało to wpływ na "wahania" czasu pingów.

Dlatego pytam osoby zorientowane w temacie lepszy 2,6 Ghz z 25% mocy procesora czy 2,6 Ghz z 100% ? - czysto teoretycznie (mnie się wydaje, że lepszą stabilność gwarantuje 100%)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DamianM A-H
Prosiłbym o jakieś szczegóły odnośnie lokalizacji, przykładowy IP (dla VPS PRO+) do zrobienia timeingu.

 

Proszę bardzo

ping s1vps.active-hosting.pl

ping s2vps.active-hosting.pl

 

- Łódź - nasza podsieć wpięta do core router kylos na traktorowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ciekawy co jest przyczyną niezadowolenia, z opinii wielu klientów wynika, że parametry pod serwery gier są wręcz wzorowe (w hitme.net.pl, o budgetvps.pl chyba tutaj nie rozmawiamy?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem bardzo ciekawy co jest przyczyną niezadowolenia, z opinii wielu klientów wynika, że parametry pod serwery gier są wręcz wzorowe (w hitme.net.pl, o budgetvps.pl chyba tutaj nie rozmawiamy?)

 

Rozmawiamy o Root VPS XEN i niestety parametry są pozornie wzorowe (niestety występują wahania czasu pingów dosyć częste). A tutaj mała próbka, jak przekłada się to na wbudowany w grę "lagometr":

 

http://img34.imageshack.us/gal.php?g=shot0000tbd.jpg

 

Problem był konsultowany z administratorem, który bardzo się starał, ale niestety w gruncie rzeczy nie udało mu się rozwiązać tego problemu. Minimalnie pomogło przeniesienie serwera VPS, ale niestety warunki są niezadowalające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekxbx

Jestem bardzo ciekawy co jest przyczyną niezadowolenia, z opinii wielu klientów wynika, że parametry pod serwery gier są wręcz wzorowe (w hitme.net.pl (...))

ja wiem:

lokalizacja (pingi itd), sławny na forum BOK oraz czasami dzikie bledy zwiazane z pamiecia (nie mam cytatów - ale same bledy nie zablokowało MI niczego co robilem sobie na vpsie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lokalizacja : Gdańsk, łącza ATMAN, GTS nie rozumiem ? Co do BOKu - proszę zaktualizować swoje dane, co do błędów związanych z pamięcią - pierwsze słyszę (czytam).

 

@Szef odezwałem się na PW celem wyjaśnienia sprawy, u nas nie może dochodzić do sytuacji żeby klient nie był zadowolony z jakości usługi, to jest nasz priorytet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a nie jestes ciekaw mojej oferty? ;)

1GB gwarantowany RAM,

procek 2x 1.1GHz,

transfer 300GB miesiecznie,

dysk 30 GB,

codzienny BACKUP 10 GB,

panel HyperVM,

oplacony na 3 miesiace..

Polska (Łódź)

 

wiecej na GG:6112121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko ładnie, pięknie, ale martwi mnie czas procesorów - 25%. Wydaje mi się, że będzie miało to wpływ na "wahania" czasu pingów.

Dlatego pytam osoby zorientowane w temacie lepszy 2,6 Ghz z 25% mocy procesora czy 2,6 Ghz z 100% ? - czysto teoretycznie (mnie się wydaje, że lepszą stabilność gwarantuje 100%)

 

Na serwerze są 4 rdzenie po 2,6GHz, 25% to jeden cały rdzeń do wykorzystania (100% prędkości jednego rdzenia)

 

Mogę udostępnić testowy serwer na 48h dla sprawdzenia jego jakości

 

Pozdrawiam,

TG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozmawiamy o Root VPS XEN i niestety parametry są pozornie wzorowe (niestety występują wahania czasu pingów dosyć częste). A tutaj mała próbka, jak przekłada się to na wbudowany w grę "lagometr":

 

http://img34.imageshack.us/gal.php?g=shot0000tbd.jpg

 

Problem był konsultowany z administratorem, który bardzo się starał, ale niestety w gruncie rzeczy nie udało mu się rozwiązać tego problemu. Minimalnie pomogło przeniesienie serwera VPS, ale niestety warunki są niezadowalające.

 

Ten Twój "lagometr" to nic nie pokazuje... było zbadać wszystko od strony serwera, a nie klienta - równie dobrze to Ty mogłeś mieć coś z internetem.

Testowałem kilka razy serwery gier w hitme i wszystko było ok, no chyba że teraz coś się zmieniło w jakości ich usług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten Twój "lagometr" to nic nie pokazuje... było zbadać wszystko od strony serwera, a nie klienta - równie dobrze to Ty mogłeś mieć coś z internetem.

Testowałem kilka razy serwery gier w hitme i wszystko było ok, no chyba że teraz coś się zmieniło w jakości ich usług.

 

To co zamieściłem było tylko małym zobrazowaniem problemu. Dokładnie taka sama sytuacja występuje u wszystkich grających tam graczy (ok. 150 unikalnych osób.), więc na pewno nie miałem nic z "internetem". Proszę nie zarzucaj mi jakich kolwiek niezgodności od strony konfiguracji serwera, ponieważ jest administratorem z paro letnim stażem. I dokładnie taka samą gre z taką samą konfiguracją (wszystkie pliki) pod takim samym OS odpalam na serwerze dedykowanym sponsora i nie ma problemu, a na VPS Hitmnet są.

 

Drugą rzeczą, o którą Cię poproszę jest czytanie ze zrozumieniem, napisałem wyraźnie serwer VPS, na którym jest uruchomiony jest serwer, a nie sama usługa serwerów gier oferowana przez Hitmenet - są to dwie odrębne usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drugą rzeczą, o którą Cię poproszę jest czytanie ze zrozumieniem, napisałem wyraźnie serwer VPS, na którym jest uruchomiony jest serwer, a nie sama usługa serwerów gier oferowana przez Hitmenet - są to dwie odrębne usługi.

 

Testowałem kilka razy serwery gier w hitme i wszystko było ok, no chyba że teraz coś się zmieniło w jakości ich usług.

 

Temat jest o problemie z vps-em, a wiec chyba oczywiste jest to, że piszę o nich, widzę ze dla niektórych osób trzeba sprecyzować zdanie w ten sposób:

 

Testowałem kilka razy serwery gier na VPS-ach w hitme i wszystko było ok, no chyba że teraz coś się zmieniło w jakości ich usług.

 

Mam wrażenie, ze u Ciebie jest coś nie tak z szybkim myśleniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę nie zaśmiecaj ważnego dla mnie tematu sowimi nic nie wnoszącymi wywodami - dobrze?

 

no super, @misioN Ci wytłumaczył błąd w Twoim toku rozumowania, a Ty masz mu to za złe? Jeśli chodzi o VPSy w HitMe, to rozumiem, że czase support nie odpowiada i można się do tego przyczepić, ale jeśli chodzi o jakość ich usług - pierwsze słyszę aby ktoś miał jakieś ale. Miałem na VPS'ie z oferty HitMe.net.pl serwer counter strike'a odpalony i chodził elegancko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no super, @misioN Ci wytłumaczył błąd w Twoim toku rozumowania, a Ty masz mu to za złe? Jeśli chodzi o VPSy w HitMe, to rozumiem, że czase support nie odpowiada i można się do tego przyczepić, ale jeśli chodzi o jakość ich usług - pierwsze słyszę aby ktoś miał jakieś ale. Miałem na VPS'ie z oferty HitMe.net.pl serwer counter strike'a odpalony i chodził elegancko :)

 

Nie wytłumaczył mi dosłownie nic, w dodatku jego wypowiedź nie trzyma się "ni kupy ni dupy". Nie interesują mnie Wasze prywatne odczucia oraz ustosunkowania do tych dwóch firm, które wymieniłem - nie prosiłem o to w temacie, który założyłem.

 

Spotkałem się z problemem, którego administrator nie był w stanie rozwiązać stąd też moje niezadowolenie z jakości, a nie supportu, który jest moim zdaniem na bardzo wysokim poziomie - do niego nigdy nie miałem zastrzeżeń.

 

Właśnie zostałem poinformowany o prawdopodobnym wykryciu usterki, dlatego zdaję się na firmę Hitmenet i liczę, że mnie nie zawiodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod panami wyzej - takze mialem VPSa w hitme i quake3 bardzo ladnie smigal :)

 

 

Co do lagometra - on nic nie mowi. Dolna część to lag klienta, górna lag serwera. Można z tego z pewną dokładnością okreslic, czy lag występujący na twoim serwerze był spowodowany:

a) Brakiem mocy sprzętu

b) Brakiem przepustowości

c) czyms innym

 

Jedynie na dwóch screenach widać lag po stronie serwera, lecz on mógłbyc efektem lagu klienta :)

 

PS. noghost? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podpisuję się pod panami wyzej - takze mialem VPSa w hitme i quake3 bardzo ladnie smigal :)

 

 

Co do lagometra - on nic nie mowi. Dolna część to lag klienta, górna lag serwera. Można z tego z pewną dokładnością okreslic, czy lag występujący na twoim serwerze był spowodowany:

a) Brakiem mocy sprzętu

:) Brakiem przepustowości

c) czyms innym

 

Jedynie na dwóch screenach widać lag po stronie serwera, lecz on mógłbyc efektem lagu klienta :)

 

PS. noghost? :)

 

vq3

 

Już wspomniałem wcześniej, że problem pojawia się u wielu osób, nie będę zamieszczał tutaj 30 screenów, które wysłałem adminowi. Tutaj dałem tylko "próbkę".

 

Mimo wszystko nadal proszę zaprzestanie wyrażania prywatnej opinii na temat firmy hitmenet, bo nie prosiłem o to w temaci. Każdy z nas ma swoje zdanie i nie dyskutujmy o tym publicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×