Skocz do zawartości
tomii

Serwer dla programistów

Polecane posty

Witam serdecznie,

Temat może się wydawać prosty ale do końca nie wiedziałem jak go nazwać.

Chodzi o to że mam za zadanie postawić serwer na którym ludzie będą pisać i kompilować programy.

Platforma to ibm z PowerPC.

I teraz pytanie jak coś takiego dobrze zabezpieczyć. Niby programiści nie będą anonimowi i nie powinni dużych skód zrobić.

Ale wszystko co można chciałbym wyłączyć/zabezpieczyć. Muszą mieć dostęp po ssh i dostępne kompilatory i jakieś edytory i to już mam

ale jak uniemożliwić im nabałaganienie.

System to redhat(nie mogę zmienić).

Ps po pierwsze prawa dostępu ale co dalej, możecie mnie nakierować?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaki problem? W chroocie użytkownik ma dostępne to co wrzucisz mu do jego roota :) .

 

Ale to chyba trochę upierdliwe bo dla programistów to trochę więcej potrzeba i przy aktualizacji lub dodaniu jakiś bibliotek trzeba pamiętać o dorzuceniu do chroota.

 

I jeżeli będzie tych programistów 50 to 50 kopii tego samego trzeba robić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odseparuj ich ;), np. http://linux-vserver.org/ . Do tego tak jak zawsze: aktualne oprogramowanie, prawa itp... Ewentualnie mozna pokusic sie o jakas polityke bezpieczenstwa realizowana np. przez SELinux, ale to raczej zabierze Ci sporo czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robiłem takie środowisko. Każdy programista otrzymał swojego vservera z kompletem oprogramowania. Oprócz tego istnieje jeden vserver do testowania wersji "release-candidate". Działa bardzo fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×