Skocz do zawartości
bananeczek

Organizacja sieci w firmie

Polecane posty

Po co ty chcesz tam taki kombajn wstawiać Miłosz. To jest malutka sieć i to w zupełności wystarcza z dużym zapasem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiałem czy napisać.. tak czytam, @Rufik z całym szacunkiem ale przejrzyj na oczy, kolega chce postawić sieć na ~20 (dobrze pamiętam?) stanowisk, a Ty mu jedziesz z rozwiązaniami na set ilość.. gdzie tu logika?

Zawsze wszystkim walisz projekt dla nie wiadomo po co?

Proszę Cię, myśl logicznie i jak człowiek przed następnymi postami.

Chyba zauważyłeś, że już wiele osób Ci pisało że znacznie przesadzasz (delikatnie mówiąc) czy też piszesz nie sprawdzone informacje.

 

Sory, bez obrazy ale człowieka szlag już trafia jak czyta takie posty.. (chociaż staram się siedzieć cicho).

 

Robić niby wielkie kursy bo to SISCO, ale gdzie tu praktyka.. sam papierek ale jednak praktyka wyłącznie czyni mistrza..

 

Sory, musiałem.. sam nie mam żadnych grubych papierów a jednak robię swoje, Klienci (głównie firmy) są zadowoleni, liczy się wyłacznie praktyka.

 

Myślcie sobie o mnie co chcecie, ale ja i tak wiem swoje ;) wszelką krytykę przyjmuje na spokojnie owszem, weryfikuje informacje i staram się naprawiać własne błędy.

 

Te parę lat temu nawet jak tu tytlko zaglądałem jako gość to sobie ceniłem poziom całego forum a teraz.. niech jeszcze jedna osoba tu wyskoczy z pytaniem "jak sformatować dysk"

 

EOT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/item683669385_serwer_hp_..._generacji.html wymien dyski na 2 x 500 w hardware raid 1 + dokup jeszcze jedną sieciówkę i ładny windows 2008 i wula po kłopocie + 1 switch linksysa i zmieścisz się w 5 k :)

 

 

kisiek, a może jakiś serwerek z płytą na dwa procki? tak na zaś.. chociaż na te 20 osób to ten Opteron starczy :)

 

Moim zdaniem, nie opłaca się inwestować w rozwiązania 2 procesorowe przy takim budżecie, gdyż licencja na windowsa jest licencjowana via CPU.

 

Uważam, że dla takiego rozwiązania idealny był by mocny serwer lub PC jedno procesorowy (np. core i7 lub mocne core 2 quad).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no chyba że własnie licencja jest via CPU. Kisiek podał przykład sprzętu z AMD, w cenie do Intela pewnie spora różnica będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak to jest z licenca w Microsofcie, ale serwer preferowałbym typu rack :)

 

Jakieś przesłanki do tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile U ma ta skrzynka ?

 

A dokładniej, jeśli jest to mała skrzynka, to czy na 100% zmieści się tam serwer (głębokość).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sebak, coś mi się zdaje ze to może być taka mała skrzynka na switche/patch panel.. więc serwer rackowy nie wejdzie.

 

bananeczek, pewnie 100 by wystarczyła. no ale jak chcesz 1 gbit: http://tnij.org/duhk - Linksys SLM2024, cena to ok 1200 - 1300 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, nie wejdzie. W grę wchodzi również zakup większej szafki, która pomieściłaby taki serwer.

 

Oczywiście wszystko zależy od ceny takiej szafki. Jeżeli drogo, to chyba lepiej kupić serwer stojący, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Głębokość obudowy 45cm, szerokość 60cm.

Wejdzie serwer rackowy?

Mały wejdzie, bo ma ok 35cm głebokości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zależy jak masz zorganizowaną "serwerownie". bo jeśli to nie ma stać pod ścianą w biurze a w jakimś oddzielnym pomieszczeniu, to może lepiej i bez kombinacji, postawić zwykły serwer z obudową tower

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to oddzielny pokój o wymiarach 2,30x1,50m.

A jak to wtedy wygląda kwestia podłączenia tego panelu i switcha które będą w szafce do serwera? Czy nie ma tu problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

całą tą szafke masz w tym pomieszczeniu, tak? no to tylko wyprowadzasz jeden kabelek ze switcha do serwerka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer bazodanowy..

 

Pod CDN Optima musi być wszystko Microsoft friendly ;)

 

Windows 2008 SRV + Microsoft SQL - 2005 badz 2008, może być wersja Express.. Póki baza 4gb nie przekroczy..

 

Parametry..

 

Najlepiej coś firmowego.. Dell/IBM.

 

 

Procesor: Quad Core Intel Xeon E5310 1.6GHz..

RAM: 4gb minimum :) zależy od wersji systemu.. SQL lubi zżerać pamieć, oj lubi :)

Dyski.. Najlepiej SAS`y.. Szybkie.. 15k obrotów, RAID oczywiście wskazany..

 

Do tego dobry UPS, i jest gotowe..

 

Wirtualizacja jest mile widziana, Pod Exchange/CRM - wirtualka, i codzienny backup całej maszyny. :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

upsa to moge polecić coś z APC.

co do używek to raczej bym odradzał.. dyski mogą być "przechodzone".. zasilacze.. nówka jest nówka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
upsa to moge polecić coś z APC.

co do używek to raczej bym odradzał.. dyski mogą być "przechodzone".. zasilacze.. nówka jest nówka ;)

 

Dysków w ogóle nie zaleca się używanych kupować (sprzedaż), z prostego względu - bezpieczeństwo.

 

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dysków w ogóle nie zaleca się używanych kupować (sprzedaż), z prostego względu - bezpieczeństwo.

 

pzdr

 

Ale od tego jest raid 1 przecież ;)

Inne kombinacje dozwolone, ale ma być wersja budżetowa jak mniemam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

mialem na mysli taka sytuacje np: (zalozmy) nie sprzedam tobie moich dyskow 15k na ktorych mialem wazne info, tajemnica firmowa etc ... gdzie ty pozniej mozesz sobie takie dne odzyskac. Dlatego tez osoby nie powinny sprzedawac uzywek, a z nimi samymi do utylizacji ....

 

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

raid 1 to można sobie software'owy zrobić ;) mam taki u siebie i działa bardzo dobrze..

z jednej strony bezpieczeństwo danych to fakt.. takie dyski powinni najpierw przeciągnąć z 10 razy dd a potem pod siekiere wrzucać. a z drugiej strony nie wiesz kiedy uzywka ci padnie - i oczywiście nie masz gwarancji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×