Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Webhosting4u

Windows 2008 Serwer x64 + 2 CPU

Polecane posty

Witam,

 

 

Posiadam serwer Lenovo RD120. Zainstalowałem Windows 2008 Serwer Standard Edition x64. Wszystko fajnie.

Następnie dodałem 2 CPU Xeon 2.5GHz. I Widnows nie wstaje. Są opcje startu systemu i próbowałem tryb awaryjny etc i nic. próbowałem uruchomić serwerz z płyty instalacyjnej Wind2008 jednak łapie BlueScreen'a z błędem "MULIPROCESSOR_CONFIGURATION_NOT_SUPPORT". Ma ktoś pomysł dlaczego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Standard Edition możesz mieć sumarycznie cztery rdzenie widoczne...

Powyżej to trzeba by na Enterprise się przerzucić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Limit czterech rdzeni dla Standard Edition i ośmiu rdzeni dla Enterprise pozostał.

Ale widzę, że webhosting123 nie chce przyjąć tego do wiadomości ;)

 

http://www.microsoft.com/windowsserver2008...pare-specs.aspx

Pod spodem (zwłaszcza opis koło *) masz opisane, jak to jest mierzone :P

Ciekawostką był by QuadCore z HyperThreadingiem, który to sam w sobie wymagał by Enterprise.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limit czterech rdzeni dla Standard Edition i ośmiu rdzeni dla Enterprise pozostał.

Ale widzę, że webhosting123 nie chce przyjąć tego do wiadomości :P

 

http://www.microsoft.com/windowsserver2008...pare-specs.aspx

Pod spodem (zwłaszcza opis koło *) masz opisane, jak to jest mierzone :)

Ciekawostką był by QuadCore z HyperThreadingiem, który to sam w sobie wymagał by Enterprise.

Hmm... ale ja tam widze coś takiego:

X86 Sockets(1) 4

X64 Sockets(2) 4

...

(1) Supports up to 32 cores.*

 

(2) Supports up to 64 cores.*

 

Czyli o ile się nie myle to by znaczyło: 4 fizyczne procesory dla X86 i "X64" ale nie więcej niż 32 rdzenie dla X86 lub 64 rdzenie dla "X64"... a "gwiazdeczka" opisuje ile moze byc logicznych procesorow (rdzeni, lub rdzeni*2 dla HT) jak jest Hyper-V.

 

No chyba że ja coś pokręciłem (możliwe ;) ) albo MS cos ma nie tak w swoich materiałach promocyjnych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli o ile się nie myle to by znaczyło: 4 fizyczne procesory dla X86 i "X64" ale nie więcej niż 32 rdzenie dla X86 lub 64 rdzenie dla "X64"... a "gwiazdeczka" opisuje ile moze byc logicznych procesorow (rdzeni, lub rdzeni*2 dla HT) jak jest Hyper-V.

Masz tam napisane pod gwiazdką, że chodzi o jednostki obliczeniowe widoczne w systemie.

Czyli 1CPU z HT to dwie jednostki, 1DualCore to dwie jednostki, 1DualCore+HT to cztery jednostki itp.

 

Jednym słowem - chodzi tu o to, co będziesz widział w zakładce Wydajność po odpaleniu menedżera zadań.

 

A 1) i 2) opisują maksymalną techniczną dostępność rdzeni w danej technologii, czyli to, że nawet jak by chcieć, to nie przeskoczy się limitu iluś tam rdzeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Działać będzie działać, tylko że jest to niezgodne z licencją. Tak więc podczas ewentualnej kontroli zaczną się problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×