Skocz do zawartości
TheArt

Rejestracja domen w Uti.pl

Polecane posty

Cze.

 

Właśnie mi ślypia wszechwiedzące ukazały Uti.pl, widzę, że ceny mają aż zbyt niskie (szczególnie odnowienia). Tyle że ten ich sprawdzacz dostępności pokazuje dane sprzeczne z innymi firmami.

 

Czy ta firma jest godna uwagi bo tę strone robił chyba student w Wordzie, zero orientacyji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uti.pl jest legalnie działającą firmą, do niedawna prowadzili nawet testy swoich usług, w których brali udział niektórzy forumowicze z wht :) Szczerze mówiąc nie widziałem jeszcze do teraz ich cennika, ale rzeczywiście odnowienie 30zł to dość duża różnica porównując cene z ovh i masternetem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie tylko to, że odnowienie też jest promocyjne, czyżby ta kwota była ważna tylko teraz dla tych, którzy już domeny u nich mają/chcą przetransferować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyżby ta kwota była ważna tylko teraz dla tych, którzy już domeny u nich mają/chcą przetransferować.

 

Zależy ile potrwa promocja, jesli niewiele to jest to trick reklamowy i cena bedzie taka tylko w przypadku transferu domeny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kontakt z Uti.pl

uti.pl ul. Tatrzańska 3c 25-564 Kielce, świętokrzyskie Polska KRS nr 0000208661 Regon 29121191 NIP 959 14 36 448

Jak dobrze pamiętam to trwają tam jeszcze testy. Ale za nim udało się uruchomić w ogóle konto hostingowe które miały być testowane to minęły ponad 2 miesiące więc dałem sobie spokój;]

Raczej odradzam kupowanie tam domeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przy testach miałem na tyle szczęścia, że poszło kilka maili i na pare godzin zniknęły błędy blokujące rejestracje i zakup (z tym darmowym kodem), ale co z tego jeśli z kontem hostingowym same problemy :) Nie wiem jak jest teraz, jedynie jak sobie przypomne o ich istnieniu to wpadam na tamto forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli big krzak

Chyba nie wiesz co to jest krzak.

Po prostu technicznie są źle przygotowani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem pracownikiem Uti.pl.

Ceny domen są jak najbardziej aktualne oraz prawdziwe, co do domen przedłużenia - sporo osób przenosi do nas swoje domeny, jest to ukłon w ich stronę.

 

Dla wszystkich niedowiarków, przytoczę link do listy oficjalnych partnerów NASK'u na której widniejemy - http://dns.pl/porozumienie/partners/wirtuale.html.

 

@ Malas

Skoro były to testy, to dlaczego masz do kogokolwiek prentesje ? Właśnie testy pozwoliły nam na wychwycenie wszelkich problemów technicznych.

 

PS. Nowa witryna jest już w drodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uti.pl to wielki krzak. Zamówiłem kilka domen, płatność kartą kredytową. Zwykle mam domęnę do godziny. Oni już 48 godzin wymyślają. To KPINA. Opiszę całą sytuację w osobnym temacie. Panie Gawior wstyd się przyznawać, że Pan tam pracuje. Przecież nie otwieram budki z hamburgerami jak nie potrafię ich zrobić.

 

Właśnie testy pozwoliły nam na wychwycenie wszelkich problemów technicznych.

 

Widać testy były robione przez nieudolnych ludzi.

 

Żeby było ciekawiej mają niezgodny z prawem cennik. Wszyscy chyba wiedzą, że cena przekreślona to cena przekreślona, która nie istnieje. Dla nich cena przekreślona, to cena odnowienia domen. Tak! Czy ktokolwiek wiedział wchodząc na ich wykwintny cennik, widząc cene przedłużenia .pl 30zł, że za to przedłużenie wcale nie będzie 30zł tylko 99zł.

 

Wspomnę tylko, że utrzymuję już kontakt z kilkoma osobami, które kupiły u nich domeny. W przyszłym roku mogą spodziewać się pozwu, bo nikt z nas nie da Wam więcej niż 30zł za odnowienie. Żeby nie być gołosłownym, zgodnie z prawem klient MUSI znać cenę odnowienia, która MUSI być umieszczona w czytelny sposób. Zresztą ich regulamin to też stek kpin, w którym jest więcej błędów niż rozumnego toku myślenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem, jak coś może być technicznym krzakiem?

 

lepiej nie używaj słów, których nie znasz znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widać testy były robione przez nieudolnych ludzi.

 

Tutaj można się zgodzić, prawde powiedziawszy łapali na forach dzieci, które chciały za free hosting i domeny :P Sensowni ludzie się wynieśli po paru dniach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uti.pl to wielki krzak. Zamówiłem kilka domen, płatność kartą kredytową. Zwykle mam domęnę do godziny. Oni już 48 godzin wymyślają. To KPINA. (...)

Żeby było ciekawiej mają niezgodny z prawem cennik. Wszyscy chyba wiedzą, że cena przekreślona to cena przekreślona, która nie istnieje. Dla nich cena przekreślona, to cena odnowienia domen. Tak! Czy ktokolwiek wiedział wchodząc na ich wykwintny cennik, widząc cene przedłużenia .pl 30zł, że za to przedłużenie wcale nie będzie 30zł tylko 99zł.

 

Nie bardzo rozumiem o co się tak pieklisz przecież w ich regulaminie wyraźnie jest napisane, że "Rejestracja domeny odbywa się do 72 godzin od momentu odnotowania wpłaty na koncie Operatora." piszesz, że minęło 48h więc jeszcze mają 24h.

Co do cennika jak dla mnie jest normalny i wyraźnie jest tam napisane, że przedłużenie bez promocji to 99 zł a z promocją 30 zł.

Do tego wydaje mi się, że cena za usługę może się zmienić i jeżeli dzisiaj przedłużenie kosztuje 99 zł to za 6 miesięcy może kosztować 200 zł i jest to zgodne z prawem, bo przecież mamy wolny rynek i dowolną możliwość kształtowania polityki cenowej.

 

 

Rada na przyszłość, najpierw myśl, czytaj i zadawaj pytania a nie odwrotnie to nie będziesz miał problemów w przyszłości, bo najpierw stwierdzasz, ze firma jest krzakiem, coś Ci w niej nie pasuje a potem wykupujesz tam usługi, gratuluje własnej konsekwencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie rozumiem, jak coś może być technicznym krzakiem?

 

lepiej nie używaj słów, których nie znasz znaczenia.

 

Krzak to pojęcie potoczne określające nieudolność, brak profesjonalizmu wreszcie działanie nielegalne. Zanim coś napiszesz, sprawdź czy nie zrobisz z siebie głupka.

 

 

Co do cennika jak dla mnie jest normalny i wyraźnie jest tam napisane, że przedłużenie bez promocji to 99 zł a z promocją 30 zł.

 

Przeprowadziłem wywiad wśród początkujących osób, które byłyby zainteresowane wykupieniem domeny. Żadna z tych osób nie widziała ceny 99zł za odnowienie. Czy możesz zdradzić gdzie ty ją dojrzałeś. Przypomne, że cena przekreślona nie ma mocy, nie należy jej nawet traktować jako istniejącą.

 

Uwierz mam spore doświadczenie na polu egzekwowania należnych klientowi praw, pracuję w organizacji tym się zajmującej. Jak widzę karygodne uchybienia to nie będę udawał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@ Malas

Skoro były to testy, to dlaczego masz do kogokolwiek prentesje ? Właśnie testy pozwoliły nam na wychwycenie wszelkich problemów technicznych.

Ja nie mam żadnych pretensji. Tylko śmieszne dla mnie jest to, że jeden błąd uniemożliwiający przejście do następnego kroku podczas zamawiania usługi usuwany jest ponad dwa miesiące a wcześniej kilkukrotnie niby został usunięty(tak informowali "technicy"). Więc macie z pewnością świetnych techników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzak to pojęcie potoczne określające nieudolność, brak profesjonalizmu wreszcie działanie nielegalne. Zanim coś napiszesz, sprawdź czy nie zrobisz z siebie głupka.

 

[flejm]

No patrz, o ile dobrze pamiętam krzakiem oznaczało się nielegalną działalność, nawet ktoś kiedyś pisał o tym na wht.pl. A jak ktoś nazwał legalnie działającą firmę krzakiem, nawet jeśli ich usługi były beznadziejne, po chwili ktoś odpisywał, że to nie jest krzak, że działa legalnie.

[/flejm]

 

jak to ktoś na wht napisał, 'krzak' to pojęcie względne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to zależy co oznaczymy krzakiem, musiał by Pan miodek zrobić jakiś wykład. To co piszesz jest słuszne, tyle, że według mnie do worka krzaczysk należy też wrzucić "firmy" udające firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×