Skocz do zawartości
user1

Jak legalnie sprzedać swój KrzakoHost ?

Polecane posty

Witam

 

Pytanie jak w temacie czyli jak mogę formalnie sprzedać swój amatorski serwis WebHostingowy ? Sprawa jest o tyle ułatwiona że już nie ma klientów (wszystkim skończył się już termin ważności konta).

 

Co chcę sprzedać ?

- domena 3-literówka, dość atrakcyjna moim zdaniem (cesja domeny - tu nie będzie problemu z formalnością)

- Szablon serwisu oraz "oskryptowanie" - szablon zakupiony w teamplatemonster.com, grafika i treść wygląda naprawdę bardzo atrakcyjnie - najmocniejsza strona oferty :) - i tu mam zagwozdkę jak formalnie sprzedać szablon (moją pracę przy nim) ? czy bym musiał odszukać dokumenty które potwiedziły że szablon zakupiłem a nawet jeśli zakupiłem to wydaje mi się że nie mam prawa go odsprzedać a jedynie odsprzedać moją pracę przy nim.

- Wynajęty serwer VPS - pewnie coś w stylu cesji praw wystarczy

- Licencja na cPanel - można wykupić nową na nowego właściciela

 

Sprzedanie nie będzie problemem ale jedynie te formalności no i na pewno jakaś umowa powinna (chyba) być, sama transakcja allegro nie wystarczy bo np podam kontrahentowi login i hasło na roota, on je zmieni --> powie że błędne hasło dostał i mamy "zagwozdkę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting
Witam

 

Pytanie jak w temacie czyli jak mogę formalnie sprzedać swój amatorski serwis WebHostingowy ? Sprawa jest o tyle ułatwiona że już nie ma klientów (wszystkim skończył się już termin ważności konta).

 

Co chcę sprzedać ?

- domena 3-literówka, dość atrakcyjna moim zdaniem (cesja domeny - tu nie będzie problemu z formalnością)

- Szablon serwisu oraz "oskryptowanie" - szablon zakupiony w teamplatemonster.com, grafika i treść wygląda naprawdę bardzo atrakcyjnie - najmocniejsza strona oferty :) - i tu mam zagwozdkę jak formalnie sprzedać szablon (moją pracę przy nim) ? czy bym musiał odszukać dokumenty które potwiedziły że szablon zakupiłem a nawet jeśli zakupiłem to wydaje mi się że nie mam prawa go odsprzedać a jedynie odsprzedać moją pracę przy nim.

- Wynajęty serwer VPS - pewnie coś w stylu cesji praw wystarczy

- Licencja na cPanel - można wykupić nową na nowego właściciela

 

Sprzedanie nie będzie problemem ale jedynie te formalności no i na pewno jakaś umowa powinna (chyba) być, sama transakcja allegro nie wystarczy bo np podam kontrahentowi login i hasło na roota, on je zmieni --> powie że błędne hasło dostał i mamy "zagwozdkę"

 

Ten post nie powinien tu się znaleźć....

Tyle sprzedawałeś nie legalnie a teraz nagle chcesz sporządzać umowę kupna sprzedaży? ehhh....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat troche nie na miejscu :) Poza tym oferta sprzedaży krzaka to kiepska oferta, bo ludzie są już do niej przekonani. Lepiej wyrobić sobie własną porządną i legalną markę z dobrą opinią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy popełnia błędy ale najważniejszym jest próba wyprostowania tego.

 

Temat troche nie na miejscu :) Poza tym oferta sprzedaży krzaka to kiepska oferta, bo ludzie są już do niej przekonani. Lepiej wyrobić sobie własną porządną i legalną markę z dobrą opinią :)

 

Nie mówię że miałem jakąś złą opinię, mimo że to była amatorka pod względem formalnym to zawsze przykładałem się do pracy przy serwisie. Pytanie jest "jak legalnie sprzedać" a nie co było etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
Witam

 

Pytanie jak w temacie czyli jak mogę formalnie sprzedać swój amatorski serwis WebHostingowy ? Sprawa jest o tyle ułatwiona że już nie ma klientów (wszystkim skończył się już termin ważności konta).

 

Co chcę sprzedać ?

- domena 3-literówka, dość atrakcyjna moim zdaniem (cesja domeny - tu nie będzie problemu z formalnością)

- Szablon serwisu oraz "oskryptowanie" - szablon zakupiony w teamplatemonster.com, grafika i treść wygląda naprawdę bardzo atrakcyjnie - najmocniejsza strona oferty :) - i tu mam zagwozdkę jak formalnie sprzedać szablon (moją pracę przy nim) ? czy bym musiał odszukać dokumenty które potwiedziły że szablon zakupiłem a nawet jeśli zakupiłem to wydaje mi się że nie mam prawa go odsprzedać a jedynie odsprzedać moją pracę przy nim.

- Wynajęty serwer VPS - pewnie coś w stylu cesji praw wystarczy

- Licencja na cPanel - można wykupić nową na nowego właściciela

 

Sprzedanie nie będzie problemem ale jedynie te formalności no i na pewno jakaś umowa powinna (chyba) być, sama transakcja allegro nie wystarczy bo np podam kontrahentowi login i hasło na roota, on je zmieni --> powie że błędne hasło dostał i mamy "zagwozdkę"

 

podaj adres

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak piszecie piszecie... a jaki interes z tego będzie miała firma która to "kupi" skoro to tylko vps, szablon strony no i domena..?

Ale to już chyba szybciej byś pchnął samą domenę jeżeli jest tego warta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×