Skocz do zawartości
Nando

Sklep internetowy: VPS vs Dedyk

Polecane posty

Cześć wszystkim,

 

W najbliższym czasie uruchamiam sklep internetowy i chciałbym się poradzić odnośnie hostingu.

 

Na oku mam serwer dedykowany OVH: za 300 zł brutto

http://www.ovh.pl/produkty/superplan_best_of.xml

 

oraz ofertę serweru typu VPS:

 

1. Oferta 80 + VAT

System: Gentoo Linux.

RAM: 1GB

HDD: 25GB

PP: 50/2 (25/rdzen)

IP: 1 (W cenie)

 

2. Oferta 120 + VAT

System: Gentoo Linux.

RAM: 1.25 GB

HDD: 30GB

PP: Dzielone (Max 100pkt/2rdzenie, Min 50/2rdzenie)

IP: 1 (W cenie)

 

Do tych dwóch opcji trzeba jeszcze doliczyć pakiet gwarantowanego 10Mbps za 60 zł.

 

Co byście doradzili? Warto dołożyć nieco do serwera dedykowanego i być na swoim czy VPS?

 

Sklep dopiero startuje, ale sprawa ma się poważnie i szukam czegoś perspektywicznego, a nie tylko na pierwsze miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie się nie znam, szczególnie na VPS'ach i trochę budzą moje wątpliwości (być może nieuzasadnione).

 

Mam jeszcze takie informacje dla VPS'ów:

 

Nielimtiowane 10 - 100Mbps oraz procesor 3Ghz Quad.

Gratisem jest kontakt telefoniczny z administratorem, dedykowane konto dns, mail, xmpp.

 

Edit

 

Mój budżet to na początku do 300 zł brutto / miesiąc. Tej sumy raczej bym nie chciał przekroczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przedewszyskim napisz jakiej wielkosci to sklep, ile produktow, na jakim engine ma to dzialac, jak duza baza , jakie wielkosci najwiekszych tabel w MB. byc moze wystarczy Ci mocny shared hosting, a byc moze vps bedzie za slaby - wszytko zalezy od wymagan tego sklepu i co za tym idzie czy bedziesz mial potrzebe ingerowania w konfiguracje php/mysql

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z @shikataganai że wszystko zależy od wymagań tego sklepu, ale lepiej sobie dać spokój przy takim budżecie z dedykiem, zwłaszcza w ovh. Te wymienione VPSy też nie są specjalnie rewelacyjne. Przeglądnij ofertę serwerów menaged hitme.net.pl oraz ionic.pl jeśli chcesz mieć pomoc administratora w konfiguracji w cenie ;) Jeśli jednak macie swojego admina lub po prostu sam znasz się na obsłudze - popatrz na ofertę root vps wymienionych firm :) Na shared'a ja bym się nie pchał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę napisać ogólnie, że system nie będzie należał do lekkich, aczkolwiek będzie możliwie zoptymalizowany. Produktów do 1000 pozycji w pierwszym etapie rozwoju.

 

W gruncie rzeczy jak sobie podliczyć to serwer dedykowany w ovh wychodzi trochę drożej, ale nie jest to duża różnica i właśnie mnie to zastanawia czy nie lepiej dopłacić.

 

Edit

 

Widzę jednak że ovh zbiera nieciekawe opinie... i jestem w kropce. Polskich hostingów raczej nie chce bo będę bulić za dodatkowy transfer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę jednak że ovh zbiera nieciekawe opinie... i jestem w kropce. Polskich hostingów raczej nie chce bo będę bulić za dodatkowy transfer.

 

Lepiej wybrać coś sprawdzonego, niż cieszyć się długą niedostępnością usługi w przypadku jakiejś awarii. Ceny Hitme czy też ionic wcale nie są takie duże, tym bardziej że przy Twoim projekcie i tak pewnie tego nie wykorzystasz co jest w podstawowym pakiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przy 1000 produktow niespecjalnie widze mozliwosc obciazenia serwera, nawet jakbys mial specyficzne powiazania produktow lub ich przypisania (pochlaniajace procek i pamiec JOINY w zapytaniach SQL , dlatego wczesniej pytalem o wagi tabel i bazy) - piszesz ze to pierwszy etap , jesli zakladasz ze bedzie trwal powiedzmy po roku to moje zdanie jest takie zeby wziac mocnego shared (jesli uwazasz ze naprawde bedize to ciezki engine to np jakas Luna z oferty KEI) - chyba ze przewidujesz MEGA ruch i zwiazane z tym obciazenie..ale tego nie przyblizyles na razie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że szukając hostingu skupiłem się na tym żeby nie było ograniczenia transferu. A to chyba nie najlepsze podejście do sprawy. Jaki mniej więcej musiałbym mieć ruch, żeby wykorzystać te dajmy 2000 GB z Najdmen.pl? I w czym Najdmen.pl jest lepszy od ovh?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zauważyłem że szukając hostingu skupiłem się na tym żeby nie było ograniczenia transferu. A to chyba nie najlepsze podejście do sprawy. Jaki mniej więcej musiałbym mieć ruch, żeby wykorzystać te dajmy 2000 GB z Najdmen.pl? I w czym Najdmen.pl jest lepszy od ovh?

 

Najdmen.pl to pośrednik Hetzner.de i jest o wiele lepszy od ovh ;) Poza tym masz 2TB transferu na 100Mbps (które będzie Ci ciężko wykorzystać w całości) a potem jedziesz bez limitu transferu na switchu 10Mbps :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A te VPS'y które mi zaproponowano?

Co w nich powinno być lepsze w tym zakresie cenowym który podałem?

Czy opłata za gwarantowane 10Mbps jest standardem?

Co warto wynegocjować?

 

Jeszcze raz:

 

We wszystkich ofertach traffic i łącze sa: Nielimtiowane 10 - 100Mbps oraz procesor 3Ghz Quad.

Oraz gratisem jest kontakt telefoniczny z administratorem, dedykowane konto dns, mail, xmpp.

 

// PP - Punkty Procesora (Dostępność)

 

1. Oferta 80 + VAT + 60 zł za gwarantowane 10 Mbps

System: Gentoo Linux.

RAM: 1GB

HDD: 25GB

PP: 50/2 (25/rdzen)

IP: 1 (W cenie)

 

2. Oferta 120 + VAT + 60 zł za gwarantowane 10 Mbps

System: Gentoo Linux.

RAM: 1.25 GB

HDD: 30GB

PP: Dzielone (Max 100pkt/2rdzenie, Min 50/2rdzenie)

IP: 1 (W cenie)

 

3. Oferta 140 + VAT + 60 zł za gwarantowane 10 Mbps

System: Gentoo Linux.

RAM: 1.5 GB

HDD: 45GB

PP: Dzielone (Max 150pkt/2rdzenie, Min 50/2rdzenie)

IP: 1 (W cenie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja wtrace swoje 3 zdania.

 

W tej chwili zajmujemy sie hostingiem strony www opartej na oscommerce, ktora jest najwiekszym sprzedawca tonerow w Japoni. Nie chce tutaj przytaczac liczb ale smiem twierdzic, ze jesli chodzi o ilosc ruchu generowanego to nie osiagniesz takiej ilosci uzytkownikow w ciagu kilku lat ( strona na dzien dzisiejszy genereuje ok 300 GB miesiecznie przy wlaczonej kompresji stron )

 

 

Zanim wybierzesz serwer/firme wraz z wyborem rozwiazania Vps/Dedykowany dam Ci kilka rad na ktore warto zwrocic uwage.

 

1. Czy firma u ktorej dokonujesz zakupu ma fizyczny dostep do maszyny. Nie chce tu w zaden sposob krytykowac ofert Najdmena czy tez innych osob/firm ale w mojej opini jest to bardzo wazna sprawa.

 

2.Wyslij firmie zgloszenie mailem o 1 w nocy zobacz o ktorej godzinie dostaniesz odpowiedz. To samo tyczy sie telefonu. Jesli jest to system produkcyjny oczekuj kontaktu 24h/dobre.

 

3.Mocny Vps/ Slaby dedyk - w takich przypadkach jesli budzet na to pozwala zawsze swoim klientom rekomenduje serwer dedykowany. Powodow jest kilka : np. w przypadku Vps duzo czesciej dochodzi do braku restartu maszyny w przypadku wykonywania jakis prac administracyjnych po stronie firmy udostepniajacej maszyne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My pracujemy w tych samych godzinach co support hetzner więc nie ma zgrzytów - dysk potrafią wymienić w parę minut.

 

Co do 24/7 - no tak proponuję beyond - gdzie siedzi sztab ludzi 24/7 i po godzinie 18 za 1h pracy zapłacisz pewnie z 300 nettto ;)

 

p.s. dostęp fizyczny i praca 24/7jest ważny - ale nie przy tak budżetowych rozwiązaniach gdzie kupujesz coś za 300 zł netto miesięcznie - nie wygłupiajmy się.

Choć jak sprzęt jest dobry (np. w kolokacji) to się parę miesięcy DC nie odwiedza ...

 

 

p.s.2 Nando OVH zbiera nieciekawe opinie ponieważ ludzie do tej pory się nie nauczyli że jak coś kosztuje 100 zł czy 300 za lepszy serwer to nie posiada sla 100% i nikt np. po wymianie dysku nie zresynchronizuje za własciciela macierzy raid ... Są drogie maszyny na ssd itd one też nawalają, ale tak jest wszędzie gdzie daje sieskładaki ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość group5

Jeśli nie posiada pan wiedzy na temat administracji serwerem lub nie ma administratora to zachęcam do zapoznania się z ofertą hostingu dedykowanego - http://www.hostingdedykowany.pl - otrzymuje pan od 1/4 do całego serwera dedykowanego skonfigurowanego i gotowego do pracy z nasza obsługą administracyjną - hosting dedykowany jest rozwiązaniem dla klientów potrzebujących większych zasobów serwera jak oferta shardehostingu, oraz większego bezpieczeństwa serwisu umieszczonego na serwerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nadal się waham i tylko mi namieszaliście :-) ale tego się spodziewałem, bo wiadomo ile głów tyle opinii. Osobiście (pomimo różnych opinii) mam ochotę na ovh i rozważam:

 

- RPS III / 5, czy w razie potrzeby są w stanie mi zwiększyć zasoby dla RPS 5? Czy znacie jakieś większe strony chodzące na RPS'ach w ovh?

- Dedykowany, Superplan Best Of, trochę drogo jak na początek, ale ewentualnie będę brał

 

Którą opcje byście zalecali w moim przypadku?

 

---

 

Czy można w jakiś tajemniczy sposób znaleźć osoby z większymi serwisami które korzystają z serwera RPS / dedykowanego ovh i się z nimi porozumieć w kwestii zaciągnięcia opinii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RPS się nie nadaje na hosting www, a już absolutnie dla sklepu gdzie każda odsłona witryny generuje X zapytań SQL.

Serwery dedykowane w OVH są marne, nie mniej jednak na początek możesz sobie taki zakupić,

a wraz z rozwojem firmy pomyśleć o migracji do jakiegoś normalnego DC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, dzięki.

 

Problem z "normalnymi" DC jest taki, że w Polsce oferują znacznie mniej w znacznie większej cenie. Na początek działalności to co oferuje ovh w planie Best Of to i tak stanowczo za dużo jak dla mnie, ale wydaje mi się że powinienem udźwignąć ten koszt i mieć święty spokój czy to okres przedświąteczny czy standardowy okres działalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, dzięki.

 

Problem z "normalnymi" DC jest taki, że w Polsce oferują znacznie mniej w znacznie większej cenie. Na początek działalności to co oferuje ovh w planie Best Of to i tak stanowczo za dużo jak dla mnie, ale wydaje mi się że powinienem udźwignąć ten koszt i mieć święty spokój czy to okres przedświąteczny czy standardowy okres działalności.

 

Można się zgodzić ale nie do końca... Jak już wspominano, jest tam "kilka wąskich gardeł" które i tak nie pozwolą Ci wykorzystać tego co kupisz :D Ale na początek wystarczy, w sumie ovh jak nie potrzeba pingów niskich czy też Bóg wie jakiego SLA jest okey :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Nando

 

Chlopie jeszcze sklep nie wystartował i nie masz pojęcia czy odniesie taki sukces i bedzie generowac taki ruch zeby utrzymywać go na serwerze dedykowanym.

 

Wg. mnie zainteresuj się ofertą jednej z czołowych firm hostingowych i tam zacznij swój interes. Jeśli będzie za mało dopiero myśl o czymś mocniejszym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

noodly no właśnie w tym problem, że nie wiem co, myślałem o VPS'ie bo łatwo można zwiększać zasoby bez migracji i kombinacji, byłaby to atrakcyjna oferta jak dla mnie, ale nie chcę VPS'a na polskich warunkach bo to ździerstwo;

 

zagraniczne oferty są ok, ale potrzebuje coś z polskim wsparciem, jak dotąd nic ciekawego i pewnego na dłuższą metę (czytaj z firmą która nie zmyje się w czasie urlopowym) nie znalazłem;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×