Skocz do zawartości
Wojtek123

Internet- jakiego wybrać dostawce?

Polecane posty

Witam. Pisze w sprawie która mnie gnębi.

Otóż po 3 latach borykania się z TPSA, nadszedł czas na zmianę dostawcy.

Zastanawiam się co wybrać.

W tej chwili mam neo 512, które ostatnio strasznie się pogorszyło, pingi do supermedi warszawskiej skoczyły mi z 18 do 43.

Mogę przedłużyć neo, zwiększając jego prędkość do 1 mb/s

Natomiast w tej chwili netia ma świetną ofertę dot. internetu, 4 mb/s za 49 zł miech.

A może proponujecie coś innego?

Mieszkam pod Łodzią, gdzie niema szans na dobry zasięg z radiówki czy kablówkę.

 

Druga sprawa.

Mój Ruter(linksys WAG54G2) obsługuje tylko annex a , natomiast internet z neti opiera się na annexie b.

Czy obejdzie się bez zmiany switcha, ponoć istneje jakiś sposób na dekodowanie tego.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do internetu posiadam netie i jestem zadowolony nie licząc kilku awarii. Pingi od 10-30 w PL ale to zależy od twojej sieci w danej miejscowości ;] jeżeli nie masz możliwości wzięcia neta z UPC to śmiało możesz przejść na netie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oki, więc wezmę Netie.

Słyszałem też, że dają cieniutkie modemy. Mi zależy na tym aby posiadać ruter, w tej chwili mam waga annexa.

Czy można jakoś dekodować dla niego annexb z neti?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

netia na drucie tpsa porazka ;)

malo tego tpsa na swoich laczach bardzo obcina netie :(

 

jak masz mozliwosc to raczej upc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niemam, właśnie zależy mi aby internet był szybki i zawsze dostępny.

Mogę tylko na drucie z tepsy.

Mówicie że będzie kiepsko?

Będę mógł netie łapać na annex a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam (niestety tylko 1mb) na linii TP i jak już ciągnie to cały czas 120-130 niezależnie czy mam programy typu GG,skype itd. online

Co do modemu nie musisz brać od nich tego syfu. Zaoszczędzisz kasę tylko ;) Jeżeli masz jakis router którego aktualnie używasz w neostradzie wystarczy ze skonfigurujesz dobrze:

 

VPI =0

VCI=32

 

:(

 

oraz

 

Linia NETIA

VPI 8

VCI 35

 

 

Linia TPSA

VPI 0

VCI 35

 

 

Nie wiem czemu ale ja jadę na 32 -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mam 32. ;))

Dzieki wszystkim, więc pogonię miotłą pana z TPSA, i wezmę netie. :(

Pozdrawiam

Wojtek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tylko linię TP to ja odradzam Netię. U 2 znajomych walczyłem z nimi bo zwlekali z podłączeniem a jak była awaria to trwała 3-4 dni (w TP wszystko działa już na następny dzień). To było z rok temu więc teraz nie wiem jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno rzadziej są awarie niż w TP a co do aktywacji usługi na linii TP trzeba uzbroić się w cierpliwość :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak, porządnie się dowiedz, czy możesz tam podłączyć Netię... słyszałem o niezłych jajach, że podpisywali umowy i była cisza.. nic nie działało...

 

A co do wyboru, to chyba jest logiczny... wszystko, byle nie tepsa.... tylko sprawdź dobrze, przekonaj się nie tylko w BOKu gdzieś tam na 0800... zadzwoń do lokalnego dilera czy coś heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
netia na drucie tpsa porazka ;)

potwierdzam, tragedia i komedia w jednym. Krótko mówiąc miałem to przez rok i było fatalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie będzie juz drugi czy trzeci rok będzie netia na lini tp i praktycznie zero padów a z neta często korzystam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
potwierdzam, tragedia i komedia w jednym. Krótko mówiąc miałem to przez rok i było fatalnie.

 

a na dodatek, ja mam umowe na 3 lata ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale to że ty masz źle nie znaczy ze wszyscy tak maja najlepiej się zapytać jakiegoś znajomego lub sąsiada który ma netie jak to chodzi w tedy będziesz wiedział czy brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting

Tak dla woli ścisłości tele2 połączyło się z Netią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
Tak dla woli ścisłości tele2 połączyło się z Netią.

 

poprawiam ;)

nie doszło do konsolidacji spolek :D a raczej przejecie tele2 przez netie :)

 

pzdr :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting
poprawiam ;)

nie doszło do konsolidacji spolek :D a raczej przejecie tele2 przez netie :)

 

pzdr :(

 

no to jakim cudem zamiast rachunek z Tele2 przychodzi z Neti od 2 m-c ?

 

//// edit

Ide bo burza na całego Dobranoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
no to jakim cudem zamiast rachunek z Tele2 przychodzi z Neti od 2 m-c ?

 

//// edit

Ide bo burza na całego Dobranoc...

 

tele2 zostalo wykupione za bodajze 105 mln zl (dokladnie ile to nie pamietam) ;)

 

pzdr :(

ja rowniez spadam :D na 7 do pracy :)

 

Dobranoc wszytkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Reksio: o, widzę, że masz ten sam router co ja. Tobie też tak długo łączy z neo po starcie?

 

Na Twoim miejscu brałbym Netię. Netia na drutach TP ma nadal Annex A z tego co pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale to że ty masz źle nie znaczy ze wszyscy tak maja(...)

 

I tutaj ja się wtrącę ze swoimi trzeba groszami.

 

 

[rant]

 

Wszyscy niemalże klniecie TelePsów. Ja akurat mam neo juz parę ładnych lat (zaczynałem od 512kbit, które później było upgrade'owane do 640kbit, później 2 lata na 2Mbit, od prawie roku jadę na 6Mbit. I nigdy nie miałem poważniejszych problemów. Tylko dwa razy coś nie grało - pierwszy raz, kiedy podczas zamówienia 2Mbit był problem, bo pomiędzy umowami była przerwa i w międzyczasie coś się popitoliło, ale po jednym telefonie ichni technik zrestartował dostępówkę i poszło, drugi raz podczas zmiany z 2 na 6Mbit Livebox (który zawsze był cholernie problematyczny) odmówił całkowicie współpracy, ale i wtedy technik zjawił się dosłownie w kilka godzin, przetestował połączenie, które, jak się okazało, było OK. Tego samego dnia kupiłem Linksysa i poszło bez mrugnięcia. Nie jestem fanem TePsy, sam miałem z nimi przeboje przez parę ładnych latek, ale od momentu, kiedy wziąłem Neo nie było sytuacji, żebym został bez netu czy żeby cokolwiek chodziło poniżej tego, za co płacę. miałem 512kbit, osiągałem transfery na poziomie minimum 60kB/s, na 640kbit nie schodziło poniżej 75kB/s, na 2Mbit było minimum 240kB/s (mimo, że używałem Liveboxa), teraz na 6Mbit nie zdażyło się, żeby spadło poniżej 750kB/s. Na pingi też nigyd nie narzekałem, szczególnie, że nie grywam w gierki po sieci, więc jak mi ping chwilowo skoczy z 20 do 40ms to nawet nie zauważę, bo nawet w sesji ssh tego się odczuć nie da (szczególnie, że przy niestandardowo zabezpieczonym WiFi ping i tak nie będzie specjalnie niski).

 

Tak więc nawet TelePsiarnia potrafi świadczyć usługi na wysokim poziomie. Może Wy mieliście pecha, albo po prostu przyłączacie się chmarą do ogólnie przyjętego trendu "TPSA to ch**e, bo tak". W moim mieście na Neo jakoś nikt nie narzeka, natomiast niemal wszyscy klną pozostałych dostawców, czyli Netię, Vectrę (która działa od niedawna, po wykupieniu lokalnego dostawcy kablówki) i Aster (który również przejął jednego lokalnego dostawcę, oferującego dostęp radiowy). Netia działa fatalnie, ma bardzo częste awarie, na reakcję ich techników czeka się często po kilka-kilkanaście dni. Vectra pierwsze, co zrobiła, to podniosła ceny i robi jeszcze większy overselling niż poprzednicy, Aster póki co nie zrobił nic, ciągnie po prostu dalej lamerstwo porzedników.

 

Wiem, że płacę więcej niż u konkurentów, ale po latach bezproblemowego dostępu do netu 24/7/365 wolę nadal płacić więcej. U konkurencji tej pewności niestety nie miałbym. A że net jest moim główny źródłem dochodu, nie widzi mi się użeranie przez parę dni z jakimiś ciołkami, żeby mi działało coś, od czego zależy czy będę wcinał chlebek z masełkiem, czy tynk ze ścian ;)

 

[/rant] :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Aster od 7 lat i nie narzekam, aczkolwiek ze mnie to jest prosty user sieci internet.

Nie wymagam ani stałości pingów, ani uptime 100%.

Jak im coś padnie, to wyjmuję swój modem USB i wkładam jedną z 3 kart pre-paid,

a dzięki czemu mam internet dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na dslu tpsa od lat miałem jedną przerwę na 3 godziny bo remontowali skrzynkę telefoniczną. Są niekiedy awarie małe na kilka minut. Generalnie jest ok. Jak pada to usb/gsm i necik jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

d.v. całkowicie się z tobą zgadzam.

 

Też jestem klientem tp i mam neo 512 z liveboxem.

Z połączenia na codzien korzystają 2 kompy a w weekendy 4.

Nigdy nie miałem problemu z działaniem usługi, livebox nie powoduje zamulenia.

Do samej usługi nie mogę mieć naprawdę zastrzeżeń.

Pobieranie 62-65 kb/s a wysyłanie przeważnie 16 czyli tak jak jest w umowie.

Jedyne czego żałuje to zakupu Liveboxa bo nie nadaje on się na ruter.

zanim się włączy to zdąży się woda zagotować na herbatke, bezprzewodówka miała problem złapać sygnał z 3m ...................

 

Poza tym to bez zastrzeżeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie narzekam, jednak chciałbym wybrać tak aby mieć dobry transfer za mała kaskę.

Może ktoś jeszcze doradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×