Skocz do zawartości
majedra

Serwer dla forum

Polecane posty

Poszukuje serwera dla forum.

 

Tak żeby miał min. 150 GB transferu na msc i żeby nie był strasznie drogi

 

Ważne zeby spokojnie utrzymywał forum z 20 tys userów i ogólnie ok 20 tys wejść dziennie

Obecnie mam na nazwa.pl i czesto blokują z powodu dużej liczby zapytań przez skrypt phpbb by przemo

 

Co myślicie o OVH o tej opcji https://www.ovh.pl/produkty/90plan.xml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już się nadaje na mocnego dedyka z dobrą konfiguracja a nie na konto shared

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nom ok ale ja poszukuje konta shared bo za dedyka za dużo kasy trzeba wydawać a na jakimś serwie pewnie to postoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting
nom ok ale ja poszukuje konta shared bo za dedyka za dużo kasy trzeba wydawać a na jakimś serwie pewnie to postoi

 

duża ilość użytkowników powinna Ci rekompensować wydatki za Dedyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

napisz na pw do usera Kisiek, wykopie ci super maszyne za 3-4 stówki już gotową do pracy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z 20 tys userów

 

Zapewne chodzi o zarejestrowanych, a nie online

 

i ogólnie ok 20 tys wejść dziennie

 

Zapewne chodzi o odsłony ;)

 

 

Mnie z moim forum wyproszono kiedyś z nazwy w ciągu 1-2 dni, miałem około 100 userów online, kilkaset tysięcy postów, odsłon dziennie ~40-50tys. Jedno z największych jeśli nie największe forum na phpbb by przemo. Więc skoro mnie z takim forum wyprosili to ciebie tymbardziej powinni o ile oczywiśćie moje "dopowiedzenia" nie są właściwe, choć myślę że sobą bo ten skrypt nie jest w stanie obsłużyć tak dużego ruchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wczoraj odnotowałem 28 tys wejść ( ogólnie nie uniqów)

 

tak mam 20 tys zarejestowanych bo online to zazwyczaj jest 50-80, narazie na nazwa.pl jestem na okresie testowym ale często blokują z powodu dużej liczby zapytań generowanych przez przemo ;/

 

 

1 i 2 dnia blokowali z powodu zbytniego wykorzystania ich sprzętu ale w końcu admini zrobili to tak że już ten bład mnie nie dotyczy chyba zrobili że jak zaczyna sie przeciążenie to mi zwalnai strona ale nie jest blokowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MyBB teraz to wymyśliłeś ;) Przemo nie nadaje się pod duże fora, przy większych np. vB można zakupić sobie, bo z taką liczbą wyświetleń to z adsense na pewno są jakieś grosze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MyBB teraz to wymyśliłeś :D Przemo nie nadaje się pod duże fora, przy większych np. vB można zakupić sobie, bo z taką liczbą wyświetleń to z adsense na pewno są jakieś grosze :)
Po optymalizacji ujdzie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MyBB teraz to wymyśliłeś

Jest to jeden z najlepszych o ile nie najlepszy z darmowych skryptów, więc skąd Twoje zdziwienie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiedz kochaniutki dlaczego???

Masz jakiekolwiek doświadczenia z tym skryptem, bo moja kula pokazuje, że nie :D

 

Wyobraź sobie kochaniutki, że ja mam.

Skrypt jest taki cudowny ... ahh ohh..., że potrafi w ciągu godziny dowalić tyle slow-queries ile nie byłbyś w stanie policzyć w ciągu 10 godzin. (Przesadzam pewnie, ale chodzi tu o uwydatnienie dużej ilości tych wolnych zapytań)

Więc jak już polecasz coś, bronisz coś - zastanów się i dowiedz się jak to naprawdę spisuje się w przypadku większego forum.

Nie mówię, że jest to zły skrypt. Jednak potrafi naprawdę ładnie przygrzać po MySQL :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest to jeden z najlepszych o ile nie najlepszy z darmowych skryptów, więc skąd Twoje zdziwienie? :)
Powiedz kochaniutki dlaczego???

Masz jakiekolwiek doświadczenia z tym skryptem, bo moja kula pokazuje, że nie :)

 

Mogę się zgodzić z jednym - po optymalizacji ujdzie wszystko, bo to prawda...  :) Ale MyBB najlepszym skryptem do większych forów - a to ciekawe :) (o MySQL'u napisał ViPower, powtarzać nie ma sensu). Przy większych forach to czasem udawało się, że przemo lepiej działał, co bym powiedział, że jest dziwną rzeczą :) No ale bez np. beermod'a i instalacji innych dodatków oraz skasowaniu niektórych standardowych to wiadomo, że obciążenie troche mniejsze... MyBB okey pod coś niewielkiego, jak ktoś lubi. Pod wieksze lepiej zainwestować w np. IP.Board lub vB (tutaj też co kto lubi) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ipb strasznie zamula jak ma milion postów.

 

Vb ma fajne funkcje integracji z cache.

 

Ale i tak mogliby zrobić funkcję archiwizacji postów do oddzielnych tabel - wtedy dużo szybciej by latało wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Darmowy skrypt pod większe fora: tylko phpbb by przemo

Pod naprawdę spore fora: tylko vbulletin

 

Oczywiście piszę o forach, które mają być przyjazne dla użytkownika, mieć czytelny a zarazem rozbudowany interfejs a nie dwie opcje na krzyż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darmowy skrypt pod większe fora: tylko phpbb by przemo

 

Oczywiście piszę o forach, które mają być przyjazne dla użytkownika, mieć czytelny a zarazem rozbudowany interfejs a nie dwie opcje na krzyż.

 

No toś poleciał po całości.. a niech Cię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
Darmowy skrypt pod większe fora: tylko phpbb by przemo

nie dostrzegłem ironii ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm...a zwykłe phpbb3? Wiele dużych for opiera się na tym skrypcie i jakoś sobie radzi. Nawet lepiej niż jakoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hm...a zwykłe phpbb3? Wiele dużych for opiera się na tym skrypcie i jakoś sobie radzi. Nawet lepiej niż jakoś.

 

Na ,,czystym phpbb3 bez żadnych dodatków wszystko smiga aż miło nawet na hostingach za 5 zl/mc przy 30 userach online..................... a przy vb przy 10 juz miałem pady.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×