Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Tranceshine

Przenosiny i PL znaki

Polecane posty

Witam.Wiem, że podobne tematy były już wałkowane, ale próbowałem podanych w nich rozwiązań i niestety nic nie udało mi się zrobić.

 

Chcę przenieść bazę danych z hostingu A do B, nigdy nie miałem z tym problemu aż do dziś...

 

 

Serwer, z którego będę przenosił ma następujące parametry:

Wersja serwera: 5.0.75

Kodowanie napisów dla MySQL: UTF-8 Unicode (utf8) 

Wersja klienta MySQL: 5.0.75

 

System porównań dla połączenia MySQL: utf8_general_ci

Gdy spojrzeć na tabele w bazach, to metoda porównywania napisów jest ustawiona na latin2_general_ci.

 

 

Serwer docelowy to:

Wersja serwera: 5.0.67-community

System kodowania znaków dla MySQL: UTF-8 Unicode (utf8) 

System porównań dla połączenia MySQL: ? tu ustawiam takie samo jak powyżej czyli utf8_general_ci

 

 

Do przeniesienia baz używam dostępnego PhpMyAdmina.

Na źródłowym wybieram eksport, plik ZIP i pobieram plik.

Na serwerze docelowym wybieram bazę, wybieram import, wybieram zestaw znaków UTF8, potem wskazuje plik i wgrywam.

Po uploadzie wszystko jest w jak najlepszym porządku, ale na stronie polskie znaczki zamieniają się na znaki zapytania.

Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kopiowanie ręczne ctrl+v- ctrol+c nic nie dało... watpie czy pomogą bo obecnie korzystamy z pakietu free i jakby nam brakło zaspobów to wtedy by można przejść na płatny, a jak wiemy niema nic za darmo i co bede im głowe zawracał... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

ctrl+c i v to najgłupszy sposób przenoszenia bazy o jakim słyszałem

 

zrzucasz to bez pakowania i z pakowaniem zip/gz (tak dla pewności, bo na różnych hostingach różnie to wychodzi).. potem oba pliki (oczywiście spakowany rozpakowujesz) sobie otwierasz w gzegzolce (gzegzolka.com o ile dobrze pamiętam) i patrzysz jakie jest ich prawdziwe kodowanie... zmieniasz na utf8 i wrzucasz na docelowy hosting (jeden z nich znowu pakujesz, używaj gzipów najlepiej, bo zipy czasem się kaszanią przy przejściu z win na linuksa)... czasem działa od razu, czasem działa tylko spakowane wrzucenie bez zmieniania w gzegzolce, czasem w gzegzolce trzeba zmienić na iso 8859 (mimo iż jest utf8 niby w bazie docelowej).. ogólnie tego typu kilka różnych ewentualności to takie działania na początek... jak nie da rady, to prosić admina pierwszego hostingu o zgranie tego po SSH albo zgrać w myadminie z set names... no trzeba pokombinować czasem dłużej niż 2 minuty..

 

z tym zakichanym kodowaniem w bazie jest tak, że wielcy admini doradzają różne "set names" itd.. ale w praktyce rzadko co logicznego skutkuje, skutkuje często jakieś dziwne kodowanie (np. iso plik, wrzucony na bazę w utf8)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wstaw na nowym serwerze w skrypcie PHP zaraz po mysql_select_db taką linijkę:

mysql_query('SET NAMES utf8');

Zobacz, czy to przypadkiem nie pomoże :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w jakimś podobnym temacie wyczytałem właśnie tu wcześniej Fiercio o tym i dodałem w pliku settings.php :

 

mysql_query('SET NAMES latin2');

 

pomogło! :mellow: dzięki wielkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×