Skocz do zawartości
krk

CentOS 5.3 czy Debian 4.0

Polecane posty

Witam

 

Jutro będę instalował system na serwerze i mam pytanie który będzie lepszy pod panel DA oraz konfigurację itp.

 

CentOS 5.3 czy Debian 4.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting

Witam.

Oba są dobre pod DA i nie ma problemów przy instalacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam CentOS.

 

Przy okazji dodam, że jest to jedyny system, który w wersji 64-bitowej wspierany jest oficjalnie przez DA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

W moim odczuciu to centos x64 jest niestabilny... (opinia wlasna)

 

bierz debiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie czy to debian czy centos nie ma różnicy ;) miałem oba te systemy i nie miałem z nimi żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

debian jest raczej chyba trochę trudniejszy w konfiguracji przez konsole, ale jeśli będziesz używać paneli to raczej nie ma różnicy.

Ja polecam Debiana. Bardzo dobry i stabliny system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja wypowiem się właśnie odwrotnie, CentOS jest stabilniejszy ale wybór systemu jest zależny od celu, w jakim będzie on instalowany. Pod DA z doświadczenia polecić mogę CentOS'a ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam jak kolega wyzej, CentOS stabilniejszy ale Debian latwiejszy w konfiguracji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debian jest raczej chyba trochę trudniejszy w konfiguracji przez konsole, ale jeśli będziesz używać paneli to raczej nie ma różnicy.

 

Jak już chcesz mówić to zdecyduj się co. Konfiguracja to jedno, a korzystanie z panelu to drugie... żeby korzystać z panelu, też trzeba na serverze skonfigurować troche rzeczy  ;) Konfiguracja Debiana jest łatwiejsza, m.in. z powodu dużej popularności systemu (popularność = howto w necie do większości rzeczy). Dla Debiana jest dużo gotowych rozwiązań, które się po prostu bezmyślnie wklepuje w klawiature ;) Poza tym inna sprawa, że do apt-get'a jest troche więcej paczek niż do yum'a. Dlatego odpowiedz jest taka:

Jeśli zależy Ci na stabilności i znasz się na konfiguracji to CentOS. Debian jeśli będziesz korzystał głównie z howto ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wypowiem się właśnie odwrotnie, CentOS jest stabilniejszy ale wybór systemu jest zależny od celu, w jakim będzie on instalowany. Pod DA z doświadczenia polecić mogę CentOS'a ;)

 

Wybacz, nie mam w zwyczaju pisać tu takich ripost,

 

 

ale Twój post nt. wyższości stabilności CentOSa nad Debian'em jest tak prawdziwy

 

jak informacja, że zarobiłem już swój pierwszy milion złotych.

 

Jedna wielka bzdura...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Centos, Debian są stabilne i oba dobrze się spisują z panelem DA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oba są stabilne. W konfiguracji są tak samo łatwe. Kwestia wyboru co komu pasuje. Debian ma więcej paczek. Mało znany soft na centos trzeba raczej kompilować (co wcale nie jest takie dobre jak się ma paczki - pamiętam pureftp z paczki na debianie, nie działa na vps bo capabilities potrzebne). Kompilowanie ma swoje plusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może fbsd ? ;)

 

Również bym polecił :D DA na FBSD 6.x działa bezproblemowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×