Skocz do zawartości
neon103

[Test] Indeksowanie stron...

Polecane posty

Witam, na moim blogu NEONEX właśnie wystartował test na indeksowanie stron w 6 firmach hostingowych. Zapraszam do przeczytania newsa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak u innych firm, ale u mnie masz konta na 3 serwerach, będziesz testował wszystkie czy jeden z nich ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy teścik. Sam jestem ciekaw rezultatów. Jak będziesz mógł to informuj tak co tydzień o sytuacji. Swego czasu korzystałem z hekko.pl i strony niestety prawie wcale się nie indeksowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co ma hosting do indexowania stron? Bo ja kompletnie nie rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co ma hosting do indexowania stron? Bo ja kompletnie nie rozumiem.
Np. skłonności do blokowania robotów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lol. jeśli ktoś faktycznie potraktuje to powaznie to bez problemu będzie mógł się wziąć do roboty i podlinkować strony znajdujące się na jego hostingu... i zaindeksują się szybciej...

 

edit: nie doczytałem. zwracam honor;-) hostingodawcy nie znają urli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lol. jeśli ktoś faktycznie potraktuje to powaznie to bez problemu będzie mógł się wziąć do roboty i podlinkować strony znajdujące się na jego hostingu... i zaindeksują się szybciej...

 

edit: nie doczytałem. zwracam honor;-) hostingodawcy nie znają urli...

 

tylko jeszcze trzeba wiedzieć którą stronę i na którym serwerze,

myślisz że Neon ma po jednej domenie w każdej firmie? ;)

 

edit: uprzedziłeś mnie z editem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ma bardzo dużo. Znana jest zależność, która wygląda mniej więcej tak, że czym mniej domen na danym IP tym szybsza indeksacja strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy news: http://www.neonex.pl/minely-trzy-dni-i-jest-lider/

 

Później podam IP serwerów, pod koniec testu - stron nie mogę zdradzić.

 

myślisz że Neon ma po jednej domenie w każdej firmie?

Cal.pl - ponad 50 kont hostingowych, szybki-serwer.pl ponad 50 kont hostingowych, neteasy.pl ponad 30 kont hostingowych itd. Każde konto po nawet 1000 subdomen więc ciężko znaleźć jedyną stronkę - jest to nie do znalezienia. Może to być domena, subdomena lub jeszcze co innego... Niektóre strony są na kontach kuzyna więc praktycznie nie ma szans na odnalezienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy czym należy pamiętać, że jeżeli ktoś ma poważną stronkę którą chcę wypozycjonować to posiada własny adres IP...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na poważnych stronkach się nie zbiera site, tylko pozycjonuje,

a z tego co widzę to test polega na indeksacji podstron strony raczej zapleczowej a nie pozycjonowanej,

czyli takiej która będzie między innymi pozycjonować właściwą stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting

1. Szybki-Serwer.pl (site: 58) ?

dlatego, że..... ?

Whois query for neonex.pl...
Results returned from whois.dns.pl:

DOMAIN:				 neonex.pl
registrant's handle:	sibr56842 (INDIVIDUAL)
nameservers:			ns2.duu.pl. [78.159.110.99]
					ns1.duu.pl. [78.159.110.98]
created:				2008.11.03 14:15:37
last modified:		  2009.04.30 09:15:29

kup im reklamę na naszej klasie będą bardziej zadowoleni, robienie pseudo testów aby kogoś reklamować ehhh.... :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Szybki-Serwer.pl (site: 58) ?

dlatego, że..... ?

Whois query for neonex.pl...
 Results returned from whois.dns.pl:

 DOMAIN:				 neonex.pl
 registrant's handle:	sibr56842 (INDIVIDUAL)
 nameservers:			ns2.duu.pl. [78.159.110.99]
					 ns1.duu.pl. [78.159.110.98]
 created:				2008.11.03 14:15:37
 last modified:		  2009.04.30 09:15:29

kup im reklamę na naszej klasie będą bardziej zadowoleni, robienie pseudo testów aby kogoś reklamować ehhh.... :mellow:

 

jakbyś przeczytał cały temat to byś wiedział że Neon ma u mnie i u innych firm po kilkadziesiąt kont, bliżej nieznaną liczbę domen, subdomen ... i jeszcze coś wspominał o kuzynie,

poza tym ten blog chyba nie jest brany w testach pod uwagę bo site tej strony = 8 a nie 58

 

PS. każdy kto ma jakieś pojęcie o temacie zdaje sobie sprawę że po kilku dniach takie wyniki

raczej o niczym nie świadczą, po prostu może miałem to szczęście że na mój serwer googlebot zawitał więcej razy ;) - bardzo jestem ciekawy jak to będzie dalej

 

PS2. zauważ że Neon to "stary" bywalec WHT, (robi testy, miło że i mnie w nich uwzględnił) w przeciwieństwie do chwalących Ciebie jednopostowców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Active

To, że jego blog stoi na serwerach szybki-serwer.pl to coś złego?

Skoro ma tyle kont na tylu serwerach to co w tym złego, że bloga postawił akurat tam...

Myślenie nie boli ... a takimi atakami tylko psujesz opinię firmy. Pokazując dziecinną zawiść w stosunku do konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting

Niby nic, ale wygląda tak jak wygląda.

Nie będę się już wypowiadał, niech dalej testuje :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Szybki-Serwer.pl (site: 58) ?

dlatego, że..... ?

Whois query for neonex.pl...
 Results returned from whois.dns.pl:

 DOMAIN:				 neonex.pl
 registrant's handle:	sibr56842 (INDIVIDUAL)
 nameservers:			ns2.duu.pl. [78.159.110.99]
					 ns1.duu.pl. [78.159.110.98]
 created:				2008.11.03 14:15:37
 last modified:		  2009.04.30 09:15:29

kup im reklamę na naszej klasie będą bardziej zadowoleni, robienie pseudo testów aby kogoś reklamować ehhh.... :mellow:

 

 

Po raz kolejny pokazałeś klasę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy mógłbyś przedstawić szerzej metodykę pozycjonowania tych stron? Czy każda z nich ma domeną z tą samą końcówką .eu .pl? Na pewno ważny jest także wiek domen tak więc prosiłbym żebyś podał te informacje bo na pewno test stanie się wtedy bardziej obiektywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten test nie jest miarodajny, ponieważ gotlink to system wymiany linków dynamicznych i link może wypaść na głównej 10x gdy google odwiedza daną stronę i to oczywiste, że zindeksuje więcej podstron, lepiej jest dodawać do katalogów, do tych samych kategorii, te same precle, itp, lub na swoje zaplecze dać linki, Pytanie czy indeksujące skrypty są takie sam ? czy pozmieniane ? Dużo tu ale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież wiadomo, że taki test nie może być wiarygodny ani nie powinno się na jego wynikach opierać na poważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tego typu testów to nigdy nie będą w pełni wiarygodne choć niewątpliwie mogą być lepiej bądź gorzej przeprowadzone. Ten niestety odbiega w kilku kwestiach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Test robię głównie dla siebie... Wam przy okazji. Czy test jest wiarygodny czy nie wiarygodny to już sami oceńcie. Domenę neonex.pl mam na szybki-serwer.pl, ponieważ tam od zawsze dobrze indeksuje - kupiana w cal.pl. Hekko.pl za bardzo nie lubię, a jest na 2 miejscu więc test nie polega "kto więcej podpłaci ten będzie wyżej". Domeny nigdy nie były indeksowane, wiek podobny (góra 3-4 tygodnie różnicy).

 

to po co robić takie testy, jak to jest jak toto-lotek ?

Ty też jesteś totolotkiem :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×