Skocz do zawartości
Szymon80

Problem z DNS

Polecane posty

CZeść.

 

 

 

Jestem świeży w dziedzinie hostingu więc proszę o wyrozumiałość.

 

Mam domenę w Active24.pl i wykupiony hosting w firmie PolWebs.pl, chciałem podpiąć domene pod serwer, tylko nie za bardzo mi to wychodzi. DNS'y serwera to :

 

ns1.speedydns.net

ns2.speedydns.net

 

stworzyłem folder dla tej domeny na serwerze i po wpisaniu w odpowidznie pola w Active24  danych dns, wyskakuje mi informacja:

 

 

 

Operacja NIE została wykonana poprawnie.

Host nie jest skonfigurowany dla domeny:

ns2.speedydns.net

 

 

 

Co mam z tym fantem zrobić ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skontaktować się z administratorem hosta ns2.speedydns.net w celu jego prawidłowej konfiguracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skontaktować się z administratorem hosta ns2.speedydns.net w celu jego prawidłowej konfiguracji.

Przecież wystarczy dodać w cPanelu domene i już będzie "prawidłowo skonfigurowana"... Standardowy problem w przypadku osób rozpoczynających swoją przygodę z hostingami. Przy dodawaniu domeny powinno się najpierw dodać ją w panelu, a dopiero później zmienić DNSy na domenie  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy pierwszy raz dwa lata temu ustawialem hosting dla Polskiego klienta zdziwilem sie dlaczego wlasnie tak musi byc. Wiekszosc duzych firm sprzedajacych domeny w Usa pozwala Ci zmienic dns w dowolnym momencie, bez wymogu wpisu w dnsach docelowej maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedy pierwszy raz dwa lata temu ustawialem hosting dla Polskiego klienta zdziwilem sie dlaczego wlasnie tak musi byc. Wiekszosc duzych firm sprzedajacych domeny w Usa pozwala Ci zmienic dns w dowolnym momencie, bez wymogu wpisu w dnsach docelowej maszyny.

Wypada wiedzieć, iż poszczególne rodzaje domen rządzą sie swoimi prawami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przecież wystarczy dodać w cPanelu domene i już będzie "prawidłowo skonfigurowana"...

Tylko, że czasem próbując ją dodać do cPanelu uzyskasz komunikat, że domena nie jest poprawnie wydelegowana na serwery nazw providera i co by zmienić delegację :D

Czyli takie masło maślane.

 

A po cóż takie zabezpieczenie? Ano po to, żeby ktoś nie męczył nieswoich serwerów nazw :P No i po to, aby mieć pewność, że domena jest do czegoś używana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NASK jest '100 lat za murzynami', wie to każdy zorientowany :P

 

Jak masz zamiar coś głupiego napisać to lepiej nie pisz nic.

 

A rejestrowałeś kiedy domenę .de lub zmieniałeś dla niej DNS-y?

Bo w/g Twojego toku myślenie ich rejestrator powinien być 1000 lat za murzynami, bo oprócz wpisu w NS-ach musi mieć odpowiednie parametry czasów w SOA inaczej nie da rady zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oprócz wpisu w NS-ach musi mieć odpowiednie parametry czasów w SOA inaczej nie da rady zmienić.

NASK też to sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NASK też to sprawdza.

 

A jakie mają zakresy poszczególnych czasów ? Bo przyznam, ze nie spotkałem się z tym problemem, a kiedyś właśnie przy próbie standardowych czasów jakie były w panelu DA i nie było problemów z .pl, .de uparcie mi odrzucało możliwość zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jakie mają zakresy poszczególnych czasów ? Bo przyznam, ze nie spotkałem się z tym problemem, a kiedyś właśnie przy próbie standardowych czasów jakie były w panelu DA i nie było problemów z .pl, .de uparcie mi odrzucało możliwość zmiany.

Tego dokładnie też nie wiem, ale spotkałem się z tym przy próbie delegacji domeny na windowsowy serwer nazw, który to SOA numerował od jedynki, czasy miał dosyć dziwacznie ustawione itp. - i cały czas zwracany był błąd "dns zone not yet ready".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×